Görüş Bildir
Haberler
Taciz Videosu Davalık Etti

Taciz Videosu Davalık Etti

ATKN
13.11.2014 - 10:00 Son Güncelleme: 13.11.2014 - 10:34
İçeriğin Devamı Aşağıda

Bir İETT otobüsünde ayakta yolculuk ederken arkasında duran temizlik görevlisinin videosunu çekerek ‘Beni yarım saattir taciz ediyor’ diyen Pırıl Polat’a hakaret davası açıldı.

Otobüste tacizine uğradığını iddia ettiği adamın görüntülerini çektiği videoyla sosyal medyada paylaşan Pırıl Polat’a hakaretten dava açıldı. Görüntüdeki temizlik görevlisinin şikâyeti üzerine açılan davada Polat, (19) 2 yıl 8 ay hapis istemiyle yargılanacak.

Sosyal medyaya yansıyan taciz iddiası taciz edildiğini öne süren genç kadını sanık durumuna düşürdü. Bir İETT otobüsünde 17 Eylül 2013 günü çekilen videoda, ayakta yolculuk yapan bir kadın, hemen arkasındaki adamı cep telefonuyla görüntüleyerek bu kişi tarafından elle taciz edildiğini savunmuştu. Görüntülerdeki kadın, “Yanımda görmüş olduğunuz adam beni yarım saattir elliyor. Evet bu p... görün. İnşallah ananı da ellemişlerdir” diyordu. O görüntüler sosyal medya ve haber sitelerine yansıyınca izlenme rekoru kırmıştı. Yapılan incelemenin ardından videoyu çeken kişinin 19 yaşındaki Pırıl Polat olduğu, taciz ettiği önü sürülen kişinin de Selahattin Alkan olduğu ortaya çıkmıştı.

Saygınlığına saldırı

Görüntülerin ardından Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’nde temizlik işçisi olarak çalışan Alkan savcılığa şikâyette bulundu. Yapılan soruşturma kapsamında dava Pırıl Polat’a açıldı. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Ali Güngör, Polat’ın sövmek suretiyle Alkan’ın onur, şeref ve saygınlığına saldırıda bulunduğu kanaatine vararak genç kadının ‘hakaret’ suçundan yargılanmasını talep etti. 

Uzlaşmayı kabul etmedi

Hazırlanan iddianamede, suçun uzlaşmaya tabi olduğu ancak şikâyetçi Alkan’ın uzlaşma önerisini kabul etmediği bilgisine de yer verildi.

İddianamede, “Toplanan delillere göre şüphelinin üzerine atılı suçu işlediği anlaşılmakta” denilerek Polat’ın görüntüleri internet ortamında yayımlanması nedeniyle cezasının da 3’te 1 oranında artırılması istendi.

Milliyet

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/taciz-vide...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0