Görüş Bildir
Haberler
Sürükleyici Bölümleri Nedeniyle Bir Oturuşta Bitirmek İsteyeceğiniz 13 Anime

Sürükleyici Bölümleri Nedeniyle Bir Oturuşta Bitirmek İsteyeceğiniz 13 Anime

14.03.2021 - 21:00

Sürükleyici bölümleri nedeniyle bir oturuşta bitirmek isteyeceğiniz animeleri sizin için derledik.

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Bleach (2004-2012)

1. Bleach (2004-2012)
www.sinemalar.com

Bleach, ruhları görebilme yeteneğine sahip bir lise öğrencisi olan Ichigo Kurosaki'nin maceralarını anlatır. Bir gün Ichigo, yatak odasında tuhaf bir yabancının olduğunu fark eder. Bu yabancı bir şinigami (ruh biçici, ölüm tanrısı) olan Rukia Kuchiki'dir. Rukia, Ichigo'nun kendini görebilmesine çok şaşırır ve bu esnada ortaya bir hollow (şeytani ruh) çıkar. Rukia, Ichigo'yu korumaya çalışırken ciddi bir şekilde yaralanır. Rukia, hollow'la dövüşebilmesi için güçlerinin yarısını Ichigo'ya vermeye karar verir fakat Ichigo istemsizce Rukia'nın tüm güçlerine sahip olur ve şeytani ruhu kolaylıkla yok eder. Ertesi gün Rukia, güçlerini geri kazanabilmek ve şinigamilik görevini devam ettirebilmek için Ichigo'nun sınıfına transfer olur, Ichigo ve Rukia'nın şinigamilik maceraları başlar.

IMDb: 8,1

2. My Hero Academia (2016-)

2. My Hero Academia (2016-)

İnsanların çoğunun süper güçlere sahip olduğu bir dünyada güçleri olmadan doğmuş olan Izuku Midoriya, süper kahramanlara hayranlık duyan idealist bir çocuktur. Dünyanın en iyi süper kahramanı olan All Might güçlerini kaybedince, umutlarını kaybetmiş olan Izuku'nun da eline hayalini kurduğu gibi iyi bir kahraman olma imkanı geçer. Kaydolduğu süper kahramanlar lisesinde eğitim görmeye başlayınca, kahramanlara bakış açısı da değişmeye başlar.

IMDb: 8,5

3. Attack on Titan (2013-)

3. Attack on Titan (2013-)

Birkaç yüzyıl önce, insanlar devler tarafından neredeyse tamamen yok edilmiştir. Devler uzundur, zekaları yoktur, insanları yerler ve en kötüsü de bunu karınlarını doyurmak için değil de zevk için yaparlar. Bir grup insan, en büyük devlerden bile uzun olan yüksek duvarlarla çevrelenmiş bir şehre kapanarak kurtulmayı başarmışlardır. Şehirde 100 yıldır hiç dev görülmemiştir. Genç delikanlı Eren ve üvey kız kardeşi Mikasa, büyük bir dev tarafından şehrin duvarlarının yıkılışına tanık olurlar. Küçük devler şehre akın etmeye başlar ve iki çocuk da annelerinin ölümünü korku içinde seyrederler. Eren her bir devi öldürüp tüm insanlığın intikamını alacağına yemin eder.

IMDb: 8,9

4. Fullmetal Alchemist (2003-2004)

4. Fullmetal Alchemist (2003-2004)
www.sinemalar.com

Babaları tarafından küçük yaşta terk edilen, annelerini de kısa süre önce bir hastalığa kurban veren Edward ve Alphonse Elric kardeşler, yasak olmasına rağmen simya yardımıyla annelerini diriltmek isterler. Ancak sonuç korkunç olur: Alphonse bütün vücudunu, Edward ise sağ kolunu kaybeder, kardeşini tamamen yitirmemek için Ed, sol bacağını da feda ederek kardeşinin ruhunu içi boş bir zırha bağlamayı başarır. Bu andan sonra kardeşler, eski vücutlarını tekrar alabilmek için felsefe taşını bulmak üzere uzun bir yolculuğa çıkarlar.

IMDb: 8,5

5. Neon Genesis Evangelion (1995-1996)

5. Neon Genesis Evangelion (1995-1996)

Dünya nüfusunun yarısını ortadan kaldıran büyük bir felaketten 15 yıl sonra, kimliği belirsiz bir grup işgalci dünyayı istila etmek üzere saldırılara başlar. İnsanoğlu, yarattığı en güçlü silah olan 'Evangelion'u saldırılara karşı kullanmaya karar verir. Bu silahı yönetmek için çocukların zihnine ihtiyaç duyulmaktadır. 'Evangelion' programının yöneticisinin oğlu olan Shinji Ikari, bu çocuklardan biri olarak seçilir. 

IMDb: 8,5

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Death Note (2006-2007)

6. Death Note (2006-2007)
www.sinemalar.com

Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light, Japonya'nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmakta, bu yüzden hiçbir şeyde anlam görmemektedir. Light bu buhranlarını kendi içinde yaşarken, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde 'Death Note' yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz: 'Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir.'  Death Note, tam da başlıktaki 'sürükleyici' sıfatına uygun, heyecan ve gerilim yüklü bir anime.

IMDb: 9,0

7. Cowboy Bebop (1998-1999)

7. Cowboy Bebop (1998-1999)

Cowboy Bebop, güneş sisteminin en azılı suçlularını yakalamaya çalışan bir grup kelle avcısının maceralarını konu ediyor. Kelle avcısı bir grup, galaksinin en tehlikeli suçlularının peşine düşer. Spike Spiegel, Jet Black, Faye Valentine ve Radical Ed’den oluşan ekip, güneş sisteminin en azılı suçlularını yakalamaya çalışmaktadır. Bu dörtlü, yeterli bedel karşılığında dünyayı kurtarmak için her şeyi yapmaya hazırdır.

IMDb: 8,9

8. Paranoia Agent (2004)

8. Paranoia Agent (2004)
japonsinemasi.com

Usta yönetmen Satoshi Kon'un imzasını taşıyan 'Paranoia Agent', Bat Boy (Patenli Çocuk) adı verilen bir seri saldırganın arkasındaki gizemi çözmeye çalışan dedektiflerin ve kurbanların arkasında yatan gerçeği konu alıyor. Yeri gelmişken, yine yönetmen Kon'un imzasını taşıyan 'Perfect Blue'', 'Paprika'' ve 'Millennium Actress' filmlerini de tavsiye etmeden geçmeyelim.

IMDb: 8,1

9. Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (2019- )

9. Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (2019- )
kayiprihtim.com

'Demon Slayer', Koyoharu Gotōge tarafından yazılıp çizilen mangadan Haruo Sotozaki tarafından uyarlanan 26 bölümlük bir anime serisi. Dizi, ailesi katledildikten ve kız kardeşi Nezuko’nun iblise dönüşmesinden sonra onu kurtarmak adına arayışa çıkan ve iblis avcısı olmaya karar veren genç Tanjiro Kamado’nun maceralarını konu alıyor.

IMDb: 8,7

10. Gurren Lagann (2007-2008)

10. Gurren Lagann (2007-2008)
www.sinemalar.com

Gelecekte insanlar, yeraltına kurdukları köylerde yaşamaktadırlar. Yeryüzünden kendilerini izole eden bu insanlar, sık sık gerçekleşen depremler yüzünden sürekli daha derine inmişlerdir. Yeraltındaki köylerden biri olan Jeeha'da yaşayan ve ailesini yıllar önce bir depremde kaybeden Simon, köydeki en iyi kazıyıcılardan biridir. Simon, birgün kazısı esnasında garip bir alet bulur, bunun üzerine 'Gurren Brigade'in lideri olan Kamina, Simon'u çetesinin bir üyesi yapar. Kamina, yaşadığı deliğin üstünde bir hayat olduğunu düşünmekte ve bu delikten kaçmayı düşlemektedir. Ancak Simon ve Kamina'nın kaçma teşebbüsleri hep başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Yine başarısızlıkla sonuçlanan bir kaçma teşebbüsünün ardından Kamina hapse, Simon ise kazma işine gönderilir; ancak bu kazıyı diğerlerinden farklı yapan Simon'un keşfidir. Bu esnada gerçekleşen depremle, yeryüzünden Simon'un köyüne bir robot ve genç bir kız düşer. 

IMDb: 8,3

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Gintama (2005-2006)

11. Gintama (2005-2006)
www.sinemalar.com

Edo döneminin sonlarında “Amando” adlı zalim uzaylıların Dünya’yı istilası başlar ve dünyalılar ile uzaylılar arasında bir savaş kopar. Savaş sırasında birçok samuray hayatını kaybeder. Sonunda dünyalılar uzaylıların silahlarına yenik düşer ve teslim olurlar. Bu andan itibaren istediklerini yapmaya başlayan ve Edo şehrinde diledikleri gibi davranmaya başlayan Amando’lar yetmezmiş gibi hükümet geride kalan samurayların kılıç taşımasını yasaklar. Aradan uzun zaman geçer. İşte Sakata Gintoki, artık samuraylara ihtiyaç duyulmayan böyle bir dönemde yaşayan bir samuraydır. Güçlü bir uzaylı olan Kagura ve bir nevi öğrencisi olan Shinpachi ile yaşayan Gintoki, Dünya’yı daha katlanılır bir yer kılabilmek ve kiralarını ödeyebilmek için kendilerine gelen birbirinden garip görevleri üstlenirler.

IMDb: 8,6

12. Tokyo Ghoul (2014)

12. Tokyo Ghoul (2014)
www.sinemalar.com

Tokyo'da insanları yiyen gizemli hortlakların neden olduğu gerilim dolu bir korku hikayesi başlar. Bu gizemli hortlakların verdiği korku tüm insanları etkisi altına almıştır. Sıradan bir üniversite öğrencisi olan Kaneki, tıpkı kendisi gibi bir kitap kurdu olan Rize'yle Café Anteiku'da karşılaşır. Kaneki, kaderinin bir gecede değişeceğinin farkında değildir.

IMDb: 7,9

13. Naruto (2002-2007)

13. Naruto (2002-2007)
www.sinemalar.com

Japonya'nın Konoha bölgesinde yaşayan insanlar Naruto isimli küçük bir çocuğun içinde kyubi (9 kuyruklu efsanevi tilki) olduğuna inanmışlar, uğursuzluk getireceğini düşünerek, onu hep dışlamışlardır. Naruto'nun tek amacı kendini Konoha halkına kabul ettirebilmektir. Ailesiz büyüyen Naruto, tüm dışlanmışlığına rağmen ninja akademisine gitmeye karar verir ve macera başlar.

IMDb: 8,3

Önerileri aldık. Peki izlerken ne yiyeceğiz? Sen de film - dizi keyfini Ruffles ile taçlandır, ekran başında olduğun her andan keyif al.

Önerileri aldık. Peki izlerken ne yiyeceğiz? Sen de film - dizi keyfini Ruffles ile taçlandır, ekran başında olduğun her andan keyif al.

Aç bi’ film Ruffles’la dalgana bak!

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
165
84
38
13
11
10
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın