Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Söylemeden Bir Daha Düşünün! Günlük Hayatta Küfür Olarak Kullandığımız 19 Kelimenin Gerçek Anlamı

-
Abone ol

Bugün sizler için argo kelimelerin, küfürlerin gerçek anlamları üzerine bir liste hazırladık. Argoda ne demek, neye denir, gerçek anlamı nedir diye merak ettiğiniz küfür veya küfürler varsa buyrun içeriğimize. 

Siz siz olun bu kelimeleri doğrudan ve kasıtlı olarak kullanmayın :) Bu kelimeler hakaret olarak algılanmaktadır ki siz de bunu zaten biliyorsunuz. 

Günlük hayatta hakaret etmek için kullandığımız gerçek anlamlarını okuyunca epey şaşıracağınız kelimeler.

Kaynak: https://veyahut.wordpress.com/2015/02/25...

1. Yavşak

Çoğu kişinin bildiği üzere yavşak bitin yavrusuna denir. Hakaret söylemi olarak nasıl kullanmaya başladık gerçekten merak konusu.

2. Angut

Bunun bir kuş türü olduğunu bilmeyen pek fazla kişi yoktur sanırım. Bu kuşun özelliği ise eşi öldüğü zaman onun yanına gidip, kendisi de ölene kadar ondan gözlerini ayırmadan bakmasıymış. Bunu yaparken yanına yırtıcı bir hayvan dahi gelse umursamazmış.

3. Dallama

Osmanlı zamanında, Müslüman olmayan çocukların ve bazı gelişmeye müsait Müslüman çocuklarının mermerlere tokat atmak suretiyle büyütüldüğü ve sonraları bu çocukların savaştaki atlılara karşı yaya olarak önde koşulan askerler olan cengâverlere dönüştükleri zamanda, onlara verilen isimmiş.

4. Dangalak

Akılsız, düşüncesiz kimse.’ Anlamındaki bu sözcüğün Türkçedeki ilk kullanımlarından biri 1871’de Evangelinos Misailidis’in Temaşa-i Dünyası’nda yer bulmuş.

“ . . . Yetişir artık cehalette uyuduğunuz, artık tevrat-ı şerifin varuhu ve yunan asrının giritli epimenidis feylozofu ve asr-ı iseviyenin agiasuluklu yedi nevcivanları tarzı uyanın cehalet gafletinden ve görün ki, dünya tebdil olmuş, asır başkalaşmış, dangalaklığın eseri kalmamış.”

5. Denyo

Gerçek anlamı ‘emanet, rehin’ olan bu kelime zamanla gündelik kullanımda ‘dengesiz, delibozuk’ gibi anlamlar kazanmış. Ayrıca Almanya’da bu isimde bir şarkıcı varmış.

6. Deyyus

Türk Dil Kurumu’nda tanımı ‘Karısının veya kendisine çok yakın bir kadının iffetsizliğine göz yuman (kimse)’ Günlük hayatta ise bu anlam bir tık ileriye taşınarak, ‘karısını, kızını pazarlayan kimse’ olarak kullanılır.

7. Dümbük

Gerçek anlamı, Osmanlı devrinde hadım edilerek ters ilişkiye girmek amacıyla pazarlanan erkek fahişe. Türk Dil Kurumu ise ‘pezevenk’ olarak tanımlamış.

8. Dürzü

Günlük kullanımdaki anlamı tam olarak ‘baldızını satan kişi’dir. Buna bile bir isim vermiş olmamız takdiri hak ediyor. TDK ise bu kelimeyi “ağır hakaret ve küfür sözü” olarak tanımlıyor. Dilimize Arapça'dan geçen bu kelime Suriye, Lübnan, İsrail ve Ürdün civarında yaşayan, inançları klasik İslamdan farklı olduğu için kafir sayılan, dolayısıyla isimleri bir hakaretmişçesine kullanılan bir topluluk.

9. Gavat

“Karısını pazarlayan kişi” anlamında kullanılan kelimenin hikayesi ilginç. Sasani İmparatorluğu’nun hükümdarı olan 1. Kavad, Mazdek ve öğrencilerinin isyanına karşı koyamamasının üzerine, komün hayata saygı duyduğunu göstermek için karısının Mazdek ile yatmasına izin verir.

10. Hödük

Türkçede farklı kullanımları en yaygın olan kelime olabilir. Şaka bir yana, genellikle ‘kaba, anlayışsız kimse’ anlamında kullandığımız bu kelime: ‘korkak’, ‘uyuşuk, beceriksiz’, ‘acemi’, ‘kısa boylu ve göbekli’, ‘aceleci’, ‘kabadayı’ gibi birçok anlamda kullanılıyor.

11. İbne

Arapça bir sözcük. Gerçek anlamı “kız çocuğu”. Osmanlı Türkçesinde, şimdi olduğu gibi ‘eşcinsel erkek’ anlamında kullanılmış.

İbn(soy, evlat) kökünün dişilik eki almasıyla türemiş bir kelime. Aynı kelime –i eki aldığında ise oğlu anlamına geliyor. Örneğin, İbn-i Sina (Abdullah Bin Sina’nın oğlu) veya ibnetü’l-amm; amca kızı.

12. Kahpe

Türkçeye Arapçadan geçmiş bir kelime ve ‘öksüren’ anlamına geliyor. Gece karanlığında, yerlerini öksürerek belli eden kadınlardan böyle bir kelime türetilmiş.

13. Pezevenk

Bizim ‘kadın pazarlayan kişi’ anlamında kullandığımız kelime aslen Farsçadır ve ‘kapı tokmağı’ veya ‘sürgü’ anlamına gelir. Türkçeye ‘kapıda bekleyen adam’ olarak geçmiş ve sonunda bu anlamı kazanmıştır.

14. Kaltak

Asıl anlamı ‘Üzeri meşin, halı vb. şeylerle kaplanmamış olan eyerin tahta bölümü’ (TDK) Bununla beraber ‘kuskunsuz eyer’ anlamına da geliyor. Bunlarla beraber, iffetsiz, ‘namussuz kadın’ anlamında da kullanılıyor.

15. Orospu

Para karşılığı cinsel ilişki yaşayan kadın’ anlamında kullandığımız kelime, Farsça bir kelime olan ‘ruspî’den gelmektedir. Farsça ru: yüz, sepid: ak, beyaz anlamına gelmektedir. Yani gerçek anlamı, “yüzü ak, temiz kadın."

16. Puşt

Farsçada ‘arka, kıç’ anlamına gelen bu kelimeyi günlük hayatta ‘eşcinsel erkeklerin cinsel zevklerine hizmet eden erkek çocuk.’ Anlamında kullanıyormuşuz

17. Zibidi

Yerli yersiz kullandığımız bu kelimenin anlamı, Türk Dil Kurumu’na göre: 1) Gülünç derecede dar ve kısa giyinmiş olan kimse 2)Yersiz ve zamansız davranışları olan kimse.

18. Yosma

Osmanlı döneminde, ‘şen, güzel, şuh’ kadınlar için kullanılan bir kelime. Günlük kullanımda ‘ahlaksız kadın’ şeklini almış.

19. Lavuk

Genel evlerde çıkışta kolonya tutan, iki film birden sinemacılarında konuklara peçete ikram eden kişiye verilen isimmiş.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rivnex

ananızı sikeyim

iluminatininaq

ORUSPU ÇOCUĞU OLMAK PARAYI GÖTÜNEZE SOKMAK CEHENNEMDE ZEBANİLERLE SİKİŞMEK İÇİN İLUMİNATİYE ÜYE OLUN HEMEN ŞİMDİ (BEN ÜYE DEĞİLİM AMA TEKLİFLERİ BU :D) 0 212 418 13 38 Hadi şimdi Durma vakti değil zebaniler sizi bekliyor sizi sikecekler bu fırsatı kaçırmayın!!!ORUSPU ÇOCUĞU OLMAK PARAYI GÖTÜNEZE SOKMAK CEHENNEMDE ZEBANİLERLE SİKİŞMEK İÇİN İLUMİNATİYE ÜYE OLUN HEMEN ŞİMDİ (BEN ÜYE DEĞİLİM AMA TEKLİFLERİ BU :D) 0 212 418 13 38 Hadi şimdi Durma vakti değil zebaniler sizi bekliyor sizi sikecekler bu fırsatı kaçırmayın!!!

iluminatininaq

ORUSPU ÇOCUĞU OLMAK PARAYI GÖTÜNEZE SOKMAK CEHENNEMDE ZEBANİLERLE SİKİŞMEK İÇİN İLUMİNATİYE ÜYE OLUN HEMEN ŞİMDİ (BEN ÜYE DEĞİLİM AMA TEKLİFLERİ BU :D) 0 212 418 13 38 Hadi şimdi Durma vakti değil zebaniler sizi bekliyor sizi sikecekler bu fırsatı kaçırmayın!!!

norman-ash1

PARA VE GÜÇÜN BÜYÜK ILLUMİNATİ'NİN EN İYİ FIRSATINIZ. NOT: İNSAN KAYNAK YOK KATILMAYACAK Tapınak temsilcisine Whatsapp aracılığıyla ulaşabilirsiniz: (1267-725-1932) Siz bir iş adamı mı yoksa kadın mı, politik, müzisyen, öğrenci, zengin olmak, ünlü olmak, hayatta güçlü olmak, bugün Illuminati kardeşlik kültüne katılmak ve anında zengin toplamı elde etmek istiyor musunuz? Haftada 1 milyon dolar ve bedava bir ev. bu dünyada yaşamayı ve 350.000 ABD doları almayı seçtiğiniz herhangi bir yer aylık maaş olarak… Illuminati üyesi olan yeni üyelerin faydaları. 1. Seçtiğiniz herhangi bir ülkede bir ev 2. 50.000 Dolar değerinde yeni bir rüya araba Ortaklarımızla iletişime geçmeden önce 18 yaş ve üstü olmalısınız. E-posta: bigbrotherhoodilluminati@gmail.com Qiuck cevap çağrısı veya metin için (1254-206-2233)

monday-emmanuel

Good news!!! Good news!!!, Do you want to live a rich,healthy and famous life. Do you want to get rich immediately and be out of suffering? Do you want the world to recognize you and listen to you when you speak? do you want to be in power and control? if yes, here is a good tip just join the “ILLUMINATI ORGANISATION”, you may ask “How Can I Join” , the answer is simple all you have to do is to contact us to ELEVATE YOURSELF FROM POVERTY.. Do not hesitate to contact us. Phone number Text / Whatsapp: +1(706)804-2665 Email : illuminati666officialcult@gmail.com BEWARE OF SCAMMERS, THERE IS NO SUCH THING AS REGISTRATION FEE AND YOU MUST BE ABOVE THE AGE OF 18YRS. THANKS.... TEAM REGARDS PLAN ILLUMINATION ///

Görüş Bildir