Sonraki Yıllara Damgasını Vurması Şimdiden Garanti Hayatlarımıza Yeni Yeni Katılan 12 Kadın Şarkıcı

0PAYLAŞIM

Müzik dünyasında farklı ses ve farklı tarza sahip kadın sanatçıları görmek, dinlemek bizi çok mutlu ediyor. Son dönemde tanıdığımız ama hayatımızda kalıcı bir yerden edinmeye şimdiden başlayan kadın şarkıcılara hiç vakit kaybetmeden kulak vermelisiniz!

1. Sedef Sebüktekin

Naif sesi ve kişiliğiyle çıkardığı her şarkısı uzun süre bağımlılık yapması garanti Sedef Sebüktekin ile şimdiye kadar tanışmadıysanız hemen şarkılarını dinlemeye başlamanızı tavsiye ediyoruz.

2. Lil Zey

Yeni nesil rap, hip hop ve trap tarzlarının sayılı kadın temsilcilerinden, kendi gibi çok başarılı rap sanatçılarıyla yaptığı düetlerine doyamadığımız Lil Zey!

3. Güneş

Rap dünyasında kadın sanatçıları görmek, dinlemek bizi çok mutlu ediyor. İyi ki tanışmışız dediğimiz henüz 22 yaşındaki Güneş, şarkılarının melodileriyle ve sözleriyle ileride sık sık adından söz ettirecek gibi gözüküyor.

4. Deniz Tekin

Çılgın tarzının arkasındaki pamuk gibi yumuşak sesiyle aslında birkaç yıldır müzik dünyasında yer alan, özellikle “Beni Vur” şarkısını kendi yorumuyla seslendirmesine hayran kaldığımız Deniz Tekin’in kendi şarkılarını çıkarmasının yanında şarkıları cover yapmaya devam etmesini ümit ediyoruz.

5. Gülinler

Gülinler’e Büyük Ev Ablukada şarkılarından ve konserlerinden aşina olanlar vardır aramızda, maskülen sesi ve özgün şarkılarıyla iyi ki tanışmışız dediğimiz kadın sanatçılardan.

6. Gaye Su Akyol

Türkiye'den çıkıp bu coğrafyanın müziklerini dünyaya tanıtmayı başaran, herkesten farklı sesi ve tarzıyla Gaye Su Akyol hem ülkemizde hem de yurtdışı genelinde dinlenmeye devam edilmesi dileğiyle...

7. Nova Norda

Şarkı sözlerinde iç dünyasını yakından tanıdığımız ve hatta anlattığı hikayelerde çokça kendimizden parçalar bulduğumuz Nova Norda, yalnızca güzel müziğiyle kulağımıza hitap etmekle kalmıyor aynı zamanda renkli stili ile gözümüze de hitap ediyor.

8. Melek Mosso

Yıldız Tilbe’ye ait “Vursalar Ölemem” şarkısını kendi yorumuyla söylediği video 100 Milyon görüntülenmeye ulaşmış Melek Mosso, hayatımızda kalıcı bir yer edinmeye çoktan başladı bile!

9. Melike Şahin

6 yıl boyunca Baba Zula ile Dünya'nın birçok yerinde sahne alan, bu eşsiz tecrübeyle arabesk, alaturka, pop ve elektronik gibi farklı tarzları iç içe gördüğümüz solo albümüyle çıkagelen Melike Şahin, yeni nesil bir gazinodan seslenircesine yaşadığı ve yaşattığı bu deneyimi “Akdeniz Arabesk” olarak adlandırıyor.

10. Ekin Beril

Onu evinin odasında dijital ve analog ekipmanlarıyla, akustik enstrümanlar yardımıyla cover yapmasından tanıyor olabilirsiniz; son dönemin parlayan yıldızı diyebileceğimiz Ekin Beril’in kendi şarkılarından oluşan albümlerini dinlediğinizde kendinizi ritme kaptırmamanız elde değil.

11. Sena Şener

Biz ve hatta tüm dünya onu Mahmut Orhan ile yaptığı “Feel” şarkısı ile tanıdı ama o 15 yaşından beri o eşsiz sesi ve özgüveniyle şarkı kaydetmeye devam ediyor. Sena Şener hayatımızda yeni yeni yer alıyor ancak bu yerin sağlam ve kalıcı olacağını öngörmek zor değil.

12. Nilipek

Duru ve huzur dolu sesine bayılmamak elde değil. Tarzının yanında şarkı sözlerindeki vuruculukla dinleyenleri sarsan, sesinin duyanların kendini bir şekilde onun şarkılarını dinlerken bulacağı isim; Nil İpek!

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir