Görüş Bildir

Skandallar Bitmiyor: Ankapark’taki Oyuncaklar 10 Kat Pahalıya Alınmış

Anasayfa > Gündem

Ankara Büyükşehir Belediyesi, eski belediye başkanı Melih Gökçek’in “prestij projem” dediği Ankapark’taki bazı ihaleleri alan Anket A.Ş yetkilileri hakkında, “resmi belgede sahtecilik ve kamu kurumları aleyhine dolandırıcılık” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Sözcü'den Asuman Aranca'nın haberine göre, suç duyurusu dilekçesinde, toplam değeri 200 milyon lira olan 6 ayrı ihale için  sahte belgelerle teklifler alındığı, ihalelerin aynı firmalara verildiği ve normal fiyatlarının çok üzerinde fahiş fiyatlarla alım yapıldığı belirtildi.

Dilekçede, bu 4 firmanın tekliflerinden oyuncakların firmalar arasında paylaşılarak bütün firmaların ihalelerden kazanç elde etmesinin sağlandığı kaydedildi. “Anket A.Ş. yetkilileri ile bu dört firma arasında yakın ilişki olduğu anlaşılmaktadır. Bu şirketlerin ortakları ile Ankapark kapsamında ihale alan şirketlerin ortakları da aynı kişilerdir” denildi.

10 kat fark

10 kat fark

Ankara Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu'nca da ihaleler kapsamında alınan bazı ürünler için 2021 yılında tekrar fiyat araştırması yapıldı. 2013'te 5 milyon 630 bin dolara temin edilen 5 ürün için, tam 8 yıl sonra 2021 yılında 547 bin 900 dolar yani 10 kat daha düşük fiyatla teklif verildiği belirlendi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
12
2
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Shadow

Muz cumhuriyetinde sıradan bir gün daha, adaletin işlediği bir ülkede dolandırıcının yedi sülalesini ağlatıyorlar. Bizde ise hergün yeni bir zarar verme, dol... Devamını Gör

Ateist derviş

Bu adamı 25 sene seçen insandan hiçbir fayda gelmez. Çöp beyinler.

isim yok

bilmiyorduk sanki soyledigin iyi oldu 😅