Şimdiye Kadar Belki Duymadığınız Ama YouTube’da Neredeyse Milyonlarca Kez Dinlenen YouTuber’ların Yaptığı 12 Şarkı

3PAYLAŞIM

Artık tek bir işle uğraşmak tarihe karışıyor gibi görünüyor. Herkes, özellikle internet ünlüleri birçok alandan da işler yapmayı tercih ediyor. Birbirinden farklı alanlarla uğraşan Youtuber'ların sesi güzel olanlarının bir kısmı da profesyonel olarak şarkı söyleyeme başladı. Biz listeleyelim, iyi kötü siz karar verin...

1. Troye Sivan - Wild

Troye Sivan, 1995 doğumlu ve sosyal platformların her alanından faydalanabilen bir Youtuber. Youtube'daki vblog içeriklerinin yanı sıra söz yazarlığı ve oyunculukla da uğraşıyor. Youtube'da popülerliği ona EMI ile anlaşma da getirmişti. Bu vesileyle ilki 2015'te olmak üzere iki stüdyo albümü de çıkardı.

2. Gabbie Hanna - Special

Gabbie Hanna da birçok alana el atmış internet ünlülerinden biri. Vine'da başladığı kariyerine Youtube'da devam ederek önemli ölçüde başarılar edindi. Hem yazarlık hem şarkı sözü yazarlığı ve şarkıcılık hem de oyunculukla uğraşıyor.

3. Vanessa - Meditate

Simplynessa15 adıyla Youtube'da moda önerilerinden kişisel hikayelere kadar çeşitli video içerikler paylaşan Vanessa, 1996 doğumlu. Bir süredir de müzikle uğraşıyor, en son bu yıl Social Suicide adında bir şarkı yayımladı.

4. The Ace Family - You're My Ace

The Ace Family, ailecek Youtuber. Austin McBroom, Catherine Paiz ve kızları Elle ve Alaia'dan oluşan bu aile, Youtube'da çeşitli video içerikler üretiyorlar. You're My Ace adında yayınladıkları bu şarkıyla da sadece eğlendiklerini şarkıcılık iddialarının olmadığını söyleseler de videonun izlenme sayısı 30 milyonu bulmak üzere.

5. Niki and Gabi - Sleep it Off

Niki ve Gabi kardeşler ikizler ve Youtube'da birlikte video içerikler üretiyorlar. Son zamanlarda da onlar da şarkılar yapmaya başladı. Sleep It Off onlardan biri...

6. Kaya Giray - Yarınım Yok

Şimdi Türkiye'den birinden bahsetelim: Kaya Giray, parodi videolarıyla tanınsa da müzikle de uğraşıyor. Yarınım Yok da çıkardığı singlelarından biri.

7. AJ Mitchell - Slow Dance ft. Ava Max

AJ Mitchell, hep müzikle uğraşan isimlerden bir tanesi. Coverlar yaparak Youtube'dan önemli bir takipçi kazanan Mitchell kendi şarkılarıyla kariyerini sürdürüyor.

8. Tana Mongeau - Hefner ft. Bella Thorne

Video içerikleriyle tanınan 1998 doğumlu Tana Mongeau, aynı zamanda modellik ve şarkıcılık da yapıyor. Hefner de çıkardığı ilk singlelarından biri.

9. Lele Pons - Celoso

1996 doğumlu Lele Pons da kariyerine Vine ile başlayan internet ünlülerinden. Vine'ın kapanmasıyla kariyerini Youtube'a taşıyan ve çeşitli video içeriklerle dikkat çekip milyonlara ulaşan Lele, müzikle de profesyonel olarak ilişkili.

10. Ar'mon And Trey - All 4 U

Kardeş olan Ar'mon ve Trey, Youtube'da milyonlara hitap eden ünlülerden. İkisi de aynı zamanda müzik tutkunu olduğu için yayınladıkları singlelarla da dikkat çekiyorlar.

11. Morgz - Dear Mom

Morgz adıyla bilinen 2001 doğumlu Youtuberımız, aslında şakaları ve challengelarla öne çıkan videolarıyla biliniyor. Aynı zamanda oldukça skandallara karışmış bir isim olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Bu şarkıyı da annesine yaptığı bir diss hazırlamış. Ne diyelim...

12. mxmtoon - seasonal depression

9 Temmuz 2000 doğumlu Maia, sahne adı olan mxmtoon ile biliniyor. Listedekilerin aksine sadece müzikle uğraşıyor mxmtoon ve ukulelesiyle çaldığı şarkılarını Youtube üzerinde milyonlarca dinleyiciye ulaştırıyor.

BONUS: James Charles, kendisine gelen nefret yorumlarını şarkıya dönüştürüyor! 😂

Güzellik ve makyaj videolarıyla tanınan James Charles, bu alemin belki de über ünlülerinden biri diyebiliriz. Müzikle çok uğraşmasa da zaman zaman şarkı söylerken görebilirsiniz kendisini. Bu da kısmen kendi yaptığı bir şarkı olduğu için bonus olarak paylaşmak istedik! 😂

Zamanımızın çoğunu evde geçirdiğimiz şu günlerde müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarında!

#yüzdeyüzmüzik artık #yüzdeyüzonline!

Online konserler, ilginç bilgiler ve daha fazlası için @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarını takip et!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kendineassassin

"Ünlüysen her şeyi yapabilirsin." gibi bir algı var, özellikle magazin ehli tayfa bunların yaptığı kötü şarkılara "g*tüme benzemiş!" demek yerine "on parmağında on mârifet!" diye yalakalık yaptığı sürece de bu algıdan kurtulamayacağız..

metin-akalp

Yutubırların şimdiye kadar duymadığımız şarkılarını duymak istemediğimiz için duymadık.

Görüş Bildir