Sosyal Alem Sanayi Esnafının Erdoğan'a Çağrısını Konuşuyor: 'Destek Verin F-35 Uçağının Aynısını Sanayide Yapayım'

 > 
2.8bPAYLAŞIM

Sosyal medya bir sanayi esnafının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrısını konuşuyor. Antalya Eski Sanayi Sitesi'nde otomobil tamircisi olan Rasim Küçük'ün Twitter üzerinden  "F-35" çağrısı viral haline geldi.

Rasim Küçük'ün Erdoğan'dan yardım istediği paylaşım şu şekilde 👇

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Türkiye'ye F-35 savaş uçaklarının teslimatının geçici durdurulmasını öngören tasarıyı imzalamasının ardından, Antalya Eski Sanayi Sitesi'nde oto tamirciliği yapan Rasim Küçük, Twitter'dan yardım çağrısında bulundu. Rasim Küçük, yaptığı paylaşımda F-35'in örneğinin ellerinde olması halinde sanayi esnafıyla birlikte aynısını yapabileceklerini kaydetti.

Küçük kişisel Facebook hesabından da paylaşım yaptı: 'Bu çağrımı şov olsun diye yapmıyorum.'

Küçük, Facebook'taki paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Cumhurbaşkanım, bu çağrımı şov olsun diye yapmıyorum. Sanayide çekirdekten yetişmiş bir sanatkâr olarak belki uçak mühendisi değilim, ancak başlangıçta acemilik çeksek de yapılacak işin örneği elimizin altında olduktan sonra bir uçak mühendisinin yaptığı uçağın aynını yapmaya muktediriz. Hatta yapılan uçağı daha da geliştirerek mükemmel bir sanat eseri ortaya koyabiliriz. Gelin esnafınıza sanatkârınıza güvenin, bize destek verin. 'Türkiye kendi savaş uçağını yapamaz. Türkiye bunu tek başına gerçekleştirebilecek teknolojik know-how'a sahip değildir. Bunun için milyarlarca dolar gerekir, ayrıca böyle bir teknolojiyi geliştirmek de çok uzun zaman alır.' Türkiye'nin kendilerine bağımlı kalmasını isteyen tüm güçlere karşı Türk milletinin istedikten sonra neleri başaracağını bir kez daha ispatlayalım. Elin Amerikalısı, elin İsraillisi, elin Rus'u yapar da Türkiye yapamaz mı? Bal gibi de yapar."

Sanayi esnafı Küçük'ün yaptığı çağrı sosyal medyada konuşuluyor 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir