Görüş Bildir

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi'ne ‘Provokatif Hareketlerden Vazgeçin’ Mesajı

Haberler
> Rusya'nın Ankara Büyükelçisi'ne ‘Provokatif Hareketlerden Vazgeçin’ Mesajı

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, hafta sonu İstanbul Boğazı'ndan geçen Rus savaş gemisinde bir askerin omzunda füzeyle görüntülenmesiyle ilgili Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı. Rus Büyükelçi'ye Rusya'nın 'provokatif hareketlerden vazgeçmesi gerektiği' mesajı verildi.

AA'nın haberine göre Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İlişkiler Denizcilik-Havacılık-Hudutlar Genel Müdürü Burak Özügergin, Karlov ile İstanbul Boğazı'ndan geçen Rus savaş gemisinde bir askerin omzunda füzeyle görüntülenmesi konusunu görüştü. Görüşme, yaklaşık 45 dakika sürdü.

'Provokatif hareketlerden vazgeçin'

'Provokatif hareketlerden vazgeçin'

Hürriyet'ten Sevil Erkuş'un haberine göreRusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a, Rusya’nın “provokatif  hareketlerden vazgeçmesi gerektiği” mesajı verildi.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov

Görüşmede Karlov'a gerek Montrö Sözleşmesi'nin gerek uluslararası hukukun ruhuna ve lafzına uygun olmayan, geçişle doğrudan ilgisi bulunmayan hareketlerin tekrarlanmamasının önemle vurgulandığı belirtildi. Rusya tarafı da görüşmede dile getirilen hususları ilgili makamlara eksiksiz biçimde aktaracağını ifade etti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus savaş gemisi Caesar Kunikov'un İstanbul Boğazı'ndan geçişi sırasında gemideki bir askerin karadan havaya atılan bir füzeyi boğaz geçişi boyunca omzunda atış pozisyonunda taşımasını provokasyon olarak nitelendirmişti.

AA ve Hürriyet

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
68
3
2
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Raz Fatih DİKTAŞ

Andrey Karlov: tmm cnm hmn vzgçyrz .s

Meclise Oy Verme

Farkında mısınız, dünya savaşı başlamış? Amerika ve ingiltere Suriye ordusunu bombalamış. Her an rusya karşılık verebilir.