Görüş Bildir

etiket Türkiye Ziyaretini İptal Eden Lavrov'dan 'Türkiye'ye Gitmeyin' Çağrısı

Haberler
> Türkiye Ziyaretini İptal Eden Lavrov'dan 'Türkiye'ye Gitmeyin' Çağrısı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov yarın yapacağı Türkiye ziyaretini iptal etti. Rus vatandaşlarına Türkiye'ye yapacakları ziyaretleri iptal etme çağrısında bulunan Lavrov, 'Türkiye'de terör tehdidi Mısır'dan az değil' dedi.

Rus uçağının düşürülmesinin ardından, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un önceden planlanmış olan ziyaretinin akıbeti merak konusu olmuştu.

‘Türkiye'deki terör tehdidi Mısır'dakinden daha az değil’

Reuters'ın haberine göre ziyaretini iptal ettiğini açıklayan Lavrov, Rusya vatandaşlarına Türkiye'ye yapacağı ziyaretleri iptal etme çağrısında bulunup, 'Türkiye'deki terör tehdidi Mısır'dakinden daha az değil' ifadelerini kullandı.

İstanbul’da yapılacak toplantıda, 15 Aralık'ta Rusya’da gerçekleştirilmesi planlanan 6. ÜDİK Toplantısı hazırlıklarının gözden geçirilmesi ve ikili ilişkilerin değerlendirilmesi bekleniyordu.  

Toplantıda ayrıca başta Suriye krizi olmak üzere, iki ülkenin ortak ilgi sahasında bulunan öncelikli dış politika konularına ilişkin kapsamlı görüş alışverişinde de bulunacağı belirtilmişti.

Ajanslar ve Onedio

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
322
69
38
27
17
10
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
goofy

adam düpedüz TC için " terörist ülke " diyor ama olsun ya istikrar önemli ne de olsa dünya lideri bizde değil mi hüloghgiller???

Yunus Emre Özcan

Sınır ihlali yapan uçak düşürüldü diye bunları söylüyor. Rusların götlerini yalayacağınıza az kendi devletinize güvenin. Ne yapsalar bok atacak başka bir yer... Devamını Gör

Ohh ne guzel ortadogunun bokuna bizde saplandik ama tabi ya ben unutmusun dunya lideri bizde! Hicbisi olmaz

Mert Uckan

türkiye etrafı dikenli teller gelme lavrov senide zikerler.