Pınar Gültekin'in Babası: 'Sessiz Sedasız Kızımı Götürmek İstiyorum, 15 Gün Burada Yaşayamam'

 > 
42PAYLAŞIM

Muğla’da, Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen 27 yaşındaki Pınar Gültekin'in babası konuştu. 

Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, “Kızımı bir tane canavarca, adice bir katil zanlısı vahşice öldürmüştür. Ben kızımın cenazesini almaya gelmişim. Sessiz sedasız kızımı götürmek istiyorum” dedi.

"Doktor bey bana diyor ki 'DNA testi, acaba kızınız mı değil mi? 15 gün sonra cenazeyi alırsınız’"

Muğla'da Cemal Metin Avcı tarafından vahşice öldürülen Pınar Gültekin'in DNA eşleşmesinin bir ya da iki gün içerisinde, kesin ölüm nedeninin de otopsi sonucunun ardından bir ay içerisinde ortaya çıkacağı aktarıldı.

DHA'nın aktardığı bilgiye göre Pınar Gültekin'in cenazesini bekleyen baba Sıddık Gültekin, gazetecilere şunları söyledi:

"Şu anda çok sinirliyim, sinirli halimle konuşuyorum bütün Türkiye'den de özür diliyorum. Maalesef 6 senedir kızım burada okul okuyor. Bir tane canavarca, adice bir katil zanlısı vahşice öldürmüştür. Ben kızımın cenazesini almaya gelmişim. Sessiz sedasız kızımı götürmek istiyorum, şu anda doktor bey bana diyor ki 'DNA testi, acaba kızınız mı değil mi? 15 gün sonra cenazeyi alırsınız’. Ne zaman çıkacağı belli değil. Bizim insanlar hepsi şu anda bekliyorlar, kabristanı bile açılmış. Muğla'da bir sene içinde üçüncü vaka oluyor. Jandarma ve emniyet ekiplerine teşekkür ederim. Ben 15 gün burada yaşayamam.”

Abi Vedat Gültekin: 'Bu olay yarın başkasının başına gelebilir'

Pınar Gültekin'in abisi Vedat Gültekin ise şunları söyledi:

"Kız kardeşim burada üniversite okurken kendisiyle arkadaş olmak isteyen kişi kendisini bekar olarak tanıtıyor. Sonra kız kardeşim kendisinin evli olduğunu öğrenince bir daha aramamasını söylüyor. Adam bunu duyunca kız kardeşimi yaka paça vurarak, darp ederek arabasına bindirerek, ormanlık alana götürüyor. Orada dövüyor. Bayıldığını görünce kızı boğarak öldürüyor. Ardından varilin içine koyup benzin döküp yakıyor. Daha sonra üzerine beton döküyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da zaten bizzat davaya müdahil olacaklarını söyledi. Bu olay yarın başkasının başına gelebilir. Şu an Adli Tıp Kurumu’nda vücudu deforme olduğu için DNA testi yapılacağı ve 15 güne kadar sürebileceğini söylediler. Bizim bu kadar bekleyecek vaktimiz yok. Cenaze için akrabalar yola çıkmış durumda. Mezarı bile Bitlis'in Hizan ilçesinin Kayber köyünde bu sabah kazılmıştır"

Otopsi işlemleri İzmir'de yapılacak

Cinayete kurban giden Pınar Gültekin'in Muğla Adli Tıp Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlandı ve cenaze aileye teslim edildi. 

Gültekin'in DNA eşleşmesinin bir iki gün içerisinde, kesin ölüm nedenin ise yaklaşık bir ay içerisinde hazırlanacak otopsi raporu ile belli olacağı bildirildi. Gültekin'in otopsi işlemlerinin İzmir Adli Tıp Şube Müdürlüğü'nde yapılacağı açıklandı.

Günlerdir haber alınamayan Pınar Gültekin'in cansız bedenine dün ulaşıldı.

Acı Haber Geldi: Muğla'da Kayıp Olan Üniversite Öğrencisi Pınar Gültekin'in Cesedi Ormanlık Alanda Bulundu - onedio.com
Acı Haber Geldi: Muğla'da Kayıp Olan Üniversite Öğrencisi Pınar Gültekin'in Cesedi Ormanlık Alanda Bulundu - onedio.com

Olayın ardından tutuklanan Cemal Metin Avcı, sorgusunda cinayeti işlediğini itiraf etti.

Gültekin'in Katili Cemal Metin Avcı'nın İfadesi Ortaya Çıktı: 'Birlikte Olmak İstedim, Teklifimi Kabul Etmedi' - onedio.com
Gültekin'in Katili Cemal Metin Avcı'nın İfadesi Ortaya Çıktı: 'Birlikte Olmak İstedim, Teklifimi Kabul Etmedi' - onedio.com

Gültekin'i anmak için düzenlenen protestoya müdahale edildi...

Pınar Gültekin Protestosuna Polisten Sert Müdahale: 15 Kadın Gözaltına Alındı - onedio.com
Pınar Gültekin Protestosuna Polisten Sert Müdahale: 15 Kadın Gözaltına Alındı - onedio.com
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir