Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Onedio ile Müzik Keşfi 5x5: Siya Siyabend & Deniz Demiröz

 > 
42PAYLAŞIM

Siya Siyabend & Deniz Demiröz

5x5'de sizler için çok fazla tanınmayan, çok fazla meşhur olmayan, belki sadece bir-iki şarkısını duyduğunuz 2 grup veya şarkıcıyı tanıtıyoruz. İçerikteki her grubun veya şarkıcının 5'er şarkısı ile birlikte kısa bilgiler sunuyoruz. 

Her yeni bir içerikte, yeni 2 şarkıcı veya grubu tanıtmaya devam edeceğiz. Sizler de önerilerinizle katkıda bulunabilirsiniz. 

Tabi ki bu iki grubu/şarkıcıyı karşılaştırma veya kapıştırma gibi bir durum söz konusu değil. Yeni müzikler ve yeni isimler dinlemek isteyenler için 5x5 sizlerle. Bu içeriğimizdeki konuklar Siya Siyabend ve Deniz Demiröz. Keyifli keşifler.

Siya Siyabend - Can Evimden Vurdun

16 yıl evvel tasarlandı. Pek çok müzisyenle çalıştı. Doğaçlamaya geniş yer veren konserler, dinletiler ve sokak gösterileri yaptı.

Siya siyabend grubu bugün hakan ö.-devrim ç.k.-murat t.erdem g.-cansun k.ile yoluna devam etmektedir, albüm çıkarmamıştır, pek çok demosu vardır.

Siya Siyabend - Hayyam

Doğaçlama öykü anlatan solo vokal ve doğaçlama çalınan müzikle SSB sezgilerle düşgörücü bir öykübilim yaşama-keşfetme-yaşatma birlikteliğidir .belli bir türe bağlı kalmayarak ekin vermeye devam etmektedir.

Sapına kadar amatör bir gruptur..aşk akıl ve can yolculuğudur..özgürleştirici hisler, düşgörüler sızdırır..

Siya Siyabend - Neden Bilmem

Sevdikleri sanatçılar olarak şu isimleri vermişlerdir;

Abidin Dino, Neşet Ertaş, Jean Genet, Becket, Nuri Bilge Ceylan, Neyzen Tevfik, Jimi Hendrix, Beethoven

Facebook saylarında konumlarından şu şekilde bahsetmişlerdir;

Orada burada....Şeyh Bedrettinin kafası burada bedeni nerede sokak..hele hele mah. düzülenler aynı düzenler değişir caddesi..

Siya Siyabend - Bilmem Şu Dünyaya

Müzik türleri için de şu yorumda bulunmuşlar;

neşşegin nzigi türünde anti pop but her yerde her an müzik devam eder yeter ki duy türü....

"İnsanlığını aşağılama, kalplere kafalara nifak sokma, hor görme, yaşamaktan yaşatmayı anla birazda, Can'a, canlılara saygı göster, yaşama hakkına değer ver, paylaşmayı bil, zalim ve akılsız olma..." diyorlar

Siya Siyabend - Ağrı Dağından Uçtum

Albümleri;

Grubun hiç resmi albümleri bulunmamaktadır.

Daha fazla bilgiye ulaşmak için;

Deniz Demiröz - Hisset Beni

Deniz Demiröz 16 Mayıs 1980 yılında Adapazarı’nda doğdu.

1994 – 1998 yılları arasında Bolu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde okudu. Ana branş piyano yardımcı branş olarak da keman eğitimi aldı. 1998 – 2004 yılları arasında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Ana branş klasik gitar yardımcı branş piyano ve şan eğitimi aldı.

2000 – 2005 yılları arasında pek çok ünlü sanatçı ve grup ile sahne aldı. 2005 yılında Türk Rock Müziği soyağacının gövdesi olarak kabul edilen Bulutsuzluk Özlemi adlı grubun üyesi oldu.

Deniz Demiröz - Kamçıla Bebeğim

Bu zaman zarfında sanatçı üniversite ve lise konserlerinde, önemli festivallerde, televizyon programlarında, Bulutsuzluk Özlemi 20 yaşında (2007), Ezginin Günlüğü Çeyrek (2007), Bulutsuzluk Özlemi Zamska (2009) ve Nilüfer 13 düet (2013) albümlerinde yer almıştır. Bulutsuzluk Özlemi Zamska albümünde gitaristliğinin yanı sıra tüm şarkıların düzenlemelerinde imzası bulunmaktadır.

‘Her şey Yalanmış’ adlı ilk stüdyo albümü, Atlantis Müzik Yapım etiketiyle 2011 yılında yayınlanmıştır. Sanatçı Yavuz Çetin’den Yaşamak İstemem ve Bulutsuzluk Özlemi’nden Yine Düştük Yollara adlı eserleri yeniden yorumlayarak müzikseverlerin beğenisine sunmaktadır. Bu iki eserin haricindeki tüm söz ve müzikleri kendisine ait olan albümünün Enstrümanları yine kendisi tarafından icra edilmiştir.

Deniz Demiröz - Rüya

‘Sanal Dünya’ adlı ikinci stüdyo albümü, Arpej Müzik Yapım etiketiyle 2013 yılında yayınlanmıştır. Prodüktörlüğü ve düzenlemeleri sanatçıya ait olan albümün tüm söz ve müzikleri kendisine aittir.

Deniz Demiröz 2013 yılında ”Oyun Bitti” isimli Rock grubunu kurmuştur. Söz ve müziği kendisine ait olan ”Herkes Kolay Para Peşinde” ve ”Her Şey İki Dudak Arasında” adlı single çalışmalarını kliplendirerek Youtube kanalı üzerinden müzikseverlerin beğenisine sunmaktadır.

Deniz Demiröz - Aşığım Sana

Sanatçı 2014 yılından itibaren Zeynep Casalini’ye de konserlerinde eşlik etmekte ve profesyonel müzik çalışmalarına devam etmektedir.

Deniz Demiröz 2014 yılında söz ve müziği kendisine ait olan ”Hepimiz İyi Biliyoruz” adlı single çalışmasını ve ”Enstrümantal Gitar Solo” çalışmalarını kliplendirerek Youtube kanalı üzerinden müzikseverlerin beğenisine sunmaktadır.

Deniz Demiröz - Bazen

Albümleri;

  • Her Şey Yalanmış (2011)

  • Sanal Dünya (2013)

Daha fazla bilgiye ulaşmak için;

Peki siz hangi grubu/şarkıcıyı daha çok beğendiniz

Siya Siyabend
Deniz Demiröz

Daha önceki içeriklerimiz;

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
duru1uzun

güzel güzel...

Gizli Kullanıcı

Fırat Danış - Yani Olmuyor'u da dinleyin hazır gelmişken :D ( )

gulsah.light

SiyaSiyabend candır!

douchebek

bizim evin altında bir fiil bağırır uğraşır cdlerini satmaya :D (kadıköy) "kendi müziğimi kendim satarım siya siyabent sidileriiii)

fuat-dogan

Beşiltaş'ta şuan CD lerini satıyor. Yaşlandı gocaman. ''Siya Siyabent sidileri!!'

Görüş Bildir