Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nokia Lumia 2520'de Şok Sorun! Satışlar Durduruldu

 > 
2PAYLAŞIM

Lumia'da Şok Sorun!

Lumia 2520'nin satışları durduruldu!

Nokia'nın bu Lumia'sında ortaya çıkan "elektrik şoku" sorunu, Nokia'yı bu zorunlu karara itti!

Nokia, Lumia 2520 tabletinin satışlarını sorunlu şarj adaptörü nedeniyle 7 ülkede geçici olarak durdurdu.

Sorun, adaptörün değiştirilebilir fişinin gevşeyip çıkmasından kaynaklanıyor. Nokia'ya göre bu gerçekleştiğinde dahili bileşenler, üzerine dokunulduğunda elektrik şokuna neden olabiliyor. Sorunun şirket içindeki kalite kontrolü işlemleri sırasında fark edildiği, şimdiye kadar doğrulanmış bir tüketici kazasının olmadığı söyleniyor.

Ancak bu sorun nedeniyle tabletin satışı Avusturya, Danimarka, Finlandiya, Almanya, Rusya, İsviçre ve İngiltere'de geçici olarak durdurulmuş bulunuyor. Nokia'ya göre bu ülkelerdeki Lumia 2520 kullanıcılarının da şarj adaptörünü ve Lumia 2520 seyahat şarj aksesuarını artık kullanmamaları gerekiyor. Toplamda yaklaşık 30 bin şarj adaptörünün ve ABD'de satılan 600 seyahat şarj adaptörünün sorundan etkilendiği düşünülüyor.

Nokia'nın Akıllı Cihazlar bölümünün başkan yardımcısı Jo Harlow, Lumia 2520 sahiplerinden yaşanan sorun nedeniyle özür dilerken, en kısa zamanda bir çözüm üretmek üzere çalıştıklarını söyledi.

veteknoloji

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir