Görüş Bildir

Netanyahu: 'Müzakereler İran'a Atom Bombası Yolu Açıyor'

Anasayfa > Gündem

ABD Kongresinde konuşan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu bir kez daha İran'la devam eden nükleer müzakereleri eleştirdi ve sürecin İran'ın nükleer silahlanmasına engel olmak yerien tam tersini doğuracağını savundu.

Ayakta alkışlanan konuşmasında Netanyahu, İran'ı 'tüm dünyaya tehdit' olarak niteledi.

İran'ın nükleer programına dair yürütülen ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, Rusya ve Çin ile yürtülen müzakerelerde Mart ayı sonunda varılması planlanan anlaşmanın ana hatlarının belirlenmesi bekleniyor.

Ayrıca İsrail iki hafta içerisinde genel seçimlere gidiyor.

İRAN'DAN OBAMA'NIN NÜKLEER ÇAĞRISINA RET

Netanyahu İran'in Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ile mücadeleye katılmış olması İran'ı dost yapmaz diyen Netanyahu, 'Düşmanınızın düşmanı olan düşmanınızdır' dedi.

İsrail Başbakanı halen İsviçre'de sürmekte olan müzakerelerde odak noktasının İran'ın nükleer programının izlenmesi olduğunu söyleyerek, İran'ın ise 'BM müfettişleri ile saklambaç oyununu oldukça iyi oynadığını' söyledi.

Netanyahu bu şekilde İran'ın beş yıl içinde 100 nükleer bomba yapabileceğini iddia etti.

Netanyahu'nun ABD ziyareti Kongre'deki Cumhuriyetçilerin daveti üzerine gerçekleşti. Beyaz Saray, kendisi ile isitşare edilmeden davet edlen Netanyahu'nun konuşmasının ABD'nin içişlerine müdahale olduğunu söyledi.

  • BBC Türkçe
Kaynak: http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
cnsfrd

ahahahhahaa. dünyaya bela İran mış . has...tir ordan. Dünyaya bela olan senin siyonist-faşist-emperyalist zihniyetinden başka bi şey değil. Tutturmuşlar İran... Devamını Gör

Aydın

biri de çıkıp demiyor ki ulan İran'a hesap sormadan önce kendi ülkenin NPT üyeliği ve ürettiği binlerce atom bombası hakkında konuş

Hakan Kilic

Kekoya bak... Sende 3 tane santral var. Sende olunca onlarda niye olmuyo? Sen atmazsın diye mi? Atmiicaksan bi kere niye üretiyon? Keko yaa...