Görüş Bildir
Haberler
Nefes Kredisi Kimlere Verilecek? Nefes Kredi Detayları Belli Oldu

Nefes Kredisi Kimlere Verilecek? Nefes Kredi Detayları Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde Kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs sebebiyle ekonomik olarak zor günler geçiren işletmelere nefes kredi verileceğini açıklamıştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, nefes kredisinin detaylarını açıkladı. Nefes kredisi, 6 ay geri ödemesiz olacak ve 12 taksitle geri ödenecek. Ayrıca nefes kredisi faiz oranı da yüzde 17.5 olacak. İşte nefes kredisinin detayları…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Nefes Kredisi Kimlere Verilecek?

Nefes Kredisi Kimlere Verilecek?

Yıllık cirosu 10 milyon liranın altında olan ve 2020 yılı cirosunda 2019'a göre yüzde 25 kayıp yaşayan, ticaret, deniz ticaret, sanayi, ticaret ve sanayi odaları veya ticaret borsasına kayıtlı üyelere verilecek.

2020 yılı cirosu 1 milyon lirayı aşmayan KOBİ'ler azami 50 bin lira, cirosu 1-10 milyon lira olan KOBİ'ler ise azami 200 bin lira kredi kullanabilecek.

İşletmelere 6 ay ödemesiz dönem imkanı sağlanacak 2021 Nefes Kredisi uygulamasında, kredi geri ödemeleri 12 eşit taksitte yapılacak. Söz konusu uygulamada Hazine destekli KGF kefaleti sağlanacak olup, faiz oranı yıllık yüzde 17,5 olarak belirlendi.

Bakanlık açıklamasında, kredi paketine katılım sağlayan bankaların isimleri de yer aldı. Bu bankalar, TC Ziraat Bankası AŞ, Türkiye Vakıflar Bankası TAO, Türkiye Halk Bankası AŞ, Türkiye İş Bankası AŞ, T. Garanti Bankası AŞ, Yapı ve Kredi Bankası AŞ, Akbank T.A.Ş, Denizbank AŞ, Ziraat Katılım Bankası AŞ, Vakıf Katılım Bankası AŞ olarak sıralandı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın