NASA'dan Aklımızı Uçuran Açıklama Geldi: Paralel Evrenlerin Varlığına Dair Kanıt Bulunmuş Olabilir!

4.4bPAYLAŞIM

Senelerdir çizgi romanlara ve bilim kurgu filmlerine konu olan paralel evrenler şimdiye kadar bilimsel bir kanıt bulunamadığı için hayal gücünün ötesine taşınamamıştı. Ancak son gelişmelerin ışığında, durumlar değişiyor gibi görünüyor...

NASA, yakın zamanda hepimizi heyecanlandıran bir açıklama yaptı. Bugüne dek bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz paralel evrenlerin varlığı sonunda kanıtlanmış olabilir.

İlk kez 1895'te adı anılmaya başlanan paralel evrenler, artık teorilerin ötesine geçebilir.

Kısacası hayaller gerçek oluyor...

NASA'nın desteklediği Antarctic Impulsive Transient Antenna kısaca ANITA tarafından gerçekleştirilen araştırmanın sonucunda, paralel evrenlerin varlığına kanıt olarak sunulabilecek bulgular keşfedildi.

2003 yılında yaklaşık 35 milyon dolar fon sağlanan ve o günden beri 'evreni dolduran hayalet parçacıkları' aramakta olan Peter W. Gorham liderliğindeki bu araştırma grubu, Antarktika buzullarının yüksek enerjili nötrinolarla etkileşime girdiğinde yaydığı radyo dalgalarını tespit eden özel olarak tasarlanmış bir balon kullanıyor.

Normalde, bu balon yerden yükselerek bir ay boyunca uzaydan gelen yüksek enerjili parçacıkları tarayacaktı. Bu çalışmanın özellikle Antarktika'da yapılmasının nedeni ise verilere zarar vermeyecek olan soğuk ve kuru havasıydı.

Ancak bu iki yıl boyunca işe yarar bir veri elde edilmedi. Bilim insanları ise üçüncü uçuş sırasında eski verileri tekrar gözden geçirme kararı aldılar.

Özellikle rastgele sesleri tekrar takibe alan ekip, işe yarar bir sonuç bulma peşindeydi. Bu incelemelerin sonucunda keşfettikleri şey ise pek de olası görünen bir şey değildi. 

Nitekim bulguların işaret ettiği nokta, alınan sinyalin uzaydan değil de daha çok yerin altından geliyor gibi görünmesiydi. Yani tam da bizimkinin yanı başında paralel bir evren bulunmuş olabilir!

Buna göre, parçacıkların zamanda geriye yolculuk edebildiği ve bunun paralel evrenlerin varlığına kanıt olabileceği söyleniyor:

"Bu sinyali açıklamak için bizimkiyle aynı büyük patlamada meydana gelen paralel bir evrenin varlığına ihtiyaç var. Bu ayna dünyada artılar eksiyle, sağ solla yer değiştiriyor ve zaman geriye doğru akıyor."

Bildiğiniz gibi Büyük Patlama Teorisi de çoklu evrenlerin varlığına işaret ediyor. Ancak çoğu bilim insanı olası bir paralel evrenin varlığına kuşkuyla bakıyor. Yapılan bu keşifle birlikte çoklu evrenin varlığına inanan bilim insanları 1-0 öne geçmiş oldu diyebiliriz. Belki de yakın zamanda çok daha detaylı bilgilere ulaşılacak ve paralel evrenleri açıklamak için büyük bir şansa sahip olacağız, kim bilir?

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kalbi-kirik-hayalperest

Yılan hikayesi.

akatsuki1971

kimse demiyor ki matematik kitabına niye inanıyoruz yazılmış okuyorsunuz parayı attığında %50 yazı gelir diyor ama herkes bilir ki hiç de öyle olmuyor diyor ki ama bu sonsuz denemede olur. şimdi buna inanıyoruz olmuyor çelişki var demiyoruz ama bahsettiği şeyler hep ispatlanmış olan bir kitaba inanılmıyor nedense mantığı nedir bilmiyorum inanmayan inanmasın ama adam diyor ki ay ve güneş uzaya yüzüyormuş inanmıyorum diyor daha ne yapacaksın dünya düz diyenler bile var

eastking

Havaya attığın para %50 İHTİMALLE yazı ya da tura gelir. ve her atışta bu ihtimal yenilenir ve yine %50 olur. Ben parayı 2 kere havaya attım 1'i yazı diğeri de tura gelecek diye bir durum söz konusu değildir. Tabii şu da var büyük sayılar kanununa göre belirli bir atış sayısından sonra (10000, 100000) bu oran senin düşündüğün gibi %50 veya civarı olduğu görülür.

Gizli Kullanıcı

''yüzüp giderler'' kelamı da ayrıca bir mucizedir... Prof. Stefano Liberati ve Maccione 2014 yılında uzay zaman dokusunun sıvı özellik gösterdiğini ve aslında tüm uzayın bir çeşit sıvı içinde olduğunu, yani gezegenlerin ve yıldızların kısaca her şeyin göremediğimiz bir tür sıvı içinde yüzdüğünü açıkladı. Bu sıvıyı hissedemeyişimizin sebebi sıfıra yakın bir incelikte olmasıdır. link paylaşabilseydim bilimsel makaleyi paylaşacaktım...

akatsuki1971

ispatı olmayan bir teori evet olmaz ama olduğu varsayılır diyorsun. ben matematiğe karşı değili evet öyledir %50 dir ama insanlar bunu bin kere on bin kere deneyip %50 olmasa bile inanıyorlar ama kuranda yazılanların %80 i ispatlanmışken bak ispatlanmış diyorum kalan %20 nin yanlış olduğu ispatlanamamışken yani henüz bilgi seviyemiz anlayamıyorken bu reddediş nedendir. onu diyorum. bilim adamları da 10 üzeri milyonlarca haneli olasılıkların matematik olarak evet ama prtaikte imkansızlığını savunurlar big ban gın tesadüfi olduğunu savunanlara karşı yani tüm kum tanelerine rakam versen sonra onları torbaya koysan aynı sırada çekme olasılığı var mı evet var. peki bu mümkün mü sonsuz bile olsa olmaz diyor matematikçiler ama kesin olan bir kitap eleştriliyor alaya alınıyor bu haksızlık değil mi sence sümere inanıyor kuranı reddediyor

feyk

cunku matematik daha onceden bilmedigimiz gormedigimiz seyleri denklemlerden kesfedebiliyor. karadelik, antimadde, notrino, uranus gezegeni ve daha pek coklari dogada kesfedilmelerinden cok once saf matematik ile kesfedildiler. kisaca gorulemiyeni gormeni saglayan seydir matematik. bir kitap hic bilmedigin yeni bilgileri daha sen onlari kesfetmeden once sana gosterir, oteki ise zaten bildiklerini 20 farkli anlama gelen kelime dizilerine uydurarak ben soylemistim der. aradaki fark bu.

ali-karakas1

Kardeş burdan Kuran'a nasıl bağladın konuyu yav...

akatsuki1971

konu uzun yerden geliyor sana kızltayım insanlar yazı turanın 50 olmadığını şipheci demezken big bangi söyleyen kurana uydurma diyorlar ordan şeettim sen takıl boşver senlik bi durum yok müslüman ol falan demiyoz kimseye reddettiğiniz şey neyse mantıklı reddedin konu bu

ibrahim-akyuz

kuranda yazılanların %80i ne zaman kanıtlamış ya. sizin ilahiyatçılar mı kanıtladı cübbeli mi ? orayı anlamadım ben. senin inancına göre %100 kusursuz olması lazım neticede allah hata yapmaz. ama o kadar hatalı şey var ki. o kadarı geçtim 1 tane hatalı ayet olması bile yeterli. dağlar ve deprem ilişkisi misal.

akatsuki1971

toynaklarınn olduğu için yazıyı başkasına yazdırdığına inanıyorum ilkokul zekana hitap ediyorum gugıla kuranın mucizeleri yaz çıkan sayfaları oku okuman yoksa resimlerden anlarsın cübbeliye ihtiyacım yok sen dağlar konusunu çocuk gibi banane banane inanmıycam diyen canlı yayında uyuklayan ateist celalden kopyalamışsın. dağlar ın kazık gibi yere saplı olduğunu söyleyen ayeti inkar için kullanıyorsun bu senin acizliğini gösterir. inanmaktan o kadar korkuyorsun ki bu kuranda geçen ayetlerin ispatı nedir diye yazıp internetten bakmıyorsun bile bigbang ispatına nobel alıyor adamlar sen inanmıyorsun bebeğin oluşum aşamaları gmğe yükseldikçe basıncın artması çift çift yaratılan canlılar bitkiler gezegenlerin hareket etmeleri arıların belli rotaları takip etmesi dünyanın en alçak yerinin tarifi kuasar yıldızların uzayı delip geçecek denli sesini bile tanımlayan tarifini tabi kabul etmiyorsun çünkü inanmaktan korkuyorsun

akatsuki1971

ATEİSTLİK BÖYLE BİRŞEY İŞTE NEYİ İNAKR ETTİĞİNİ BİLMEMEK BİRİSİ SANA DEPREM DAĞLARDA DA OLUYOR DEDİ SEN DE HEMEN BAK İŞTE KURANDA HATA VAR DİYORSUN. SENİN KAFANA GÖRE EVLERİ İNŞA EDERKEN TAŞIYICI KOLONLAR ÇİVİLER MIHLAR KİRİŞLER NEDEN YAPILIYOR DİYE OSRSALAR BİNA YIKILMASIN SAĞLAM DURSUN DİYE DERSİN BEN DE SANA O ZAMAN NİYE ÇÖKÜYOR BU BİNALAR DERSEM SEN NE DERSİN. ÖYLE SAÇMA BİR ŞEY SENİN DEDİĞİN. NEYSE İNANMAMAMAYA DEVAM ET ÖLDÜĞÜNÜDE HERKES MÜSLÜMAN OLACAK ZATEN CELAL HOCANIN ARKASINDA CEHENNEME GÖTÜRÜLÜRKEN

akatsuki1971

bir şeyin ihtimal dahilinde olması onun olacağı anlamına gelmez. misal bigbang in o ilk andaki ölçülemeyecek zaman dilimdeki ayrışma hızının oranı ölçülemeyecek kadar az olsa evren tekrar içe çöker fazla olsaydı bir arada olamyacak şekilde dağılırdı diyor fizikçiler. tüm patlamalar kaos ve karmaşa yaratırken bigbangin böylesine hassas bir dengede olmasının tesadüfi olacağına inananlar bunun sebebinin olasılık hesaplarıyla izah ederler 10 üzeri yüzlerce sıfır ihtimalle evet bel ki de bu olabilir ama yine kendileri diyor ki bu imkansızdır aslında yani kumsaldaki tüm kumlara rakam versen torbaya atsan 1 den son rakama kadar kum tanesi çekmen olasılık dahilinde ama mümkün mü? değil

Gizli Kullanıcı

Kainatın niteliklerini açıklayabilmek için tek bir varlığın (Tanrı) varlığını kabul etmek yeterliyken birbirleriyle nedensel olarak bağlı milyarlarca veya sonsuz(?) kainatı kabul etmek, çok komik bir durum :) Kozmolojiye dair yapılan teoriler hiç bir zaman ispatlanmıyor bu Natüralist çevrenin bir uydurmasıdır. Kozmoloji adına yapılan bütün teoriler aslında kozmik alemin çok daha kompleks olduğunu ortaya koyan teorilerdir. Lakin akıl ve vicdan sahibi her insan bilir ki, evrende bulunan makro ve mikro her şey mükemmel hassas ölçüler ile hesaplanmıştır ve mevcudiyeti olan her şey onlar için komut olarak ayarlanan işlevleri takip ediyor. Herhangi bir rasyonel zihin, bu yasaların ve düzenlemelerin hiçbirinin tesadüf olmadığını, tüm yasaları ve işlevleriyle böyle karmaşık bir evrenin, her şeyi mükemmel bir hassasiyetle yaratan, ve bu kuralları tüm varlığı yönetecek şekilde ayarlayan akıllı bir tasarımcıya ihtiyaç duyduğunu kolayca anlar.

Gizli Kullanıcı

Sonsuz evrenler teorisinin delilsiz değil, aynı zamanda bilime de aykırı olduğunu Sydney Astronomi Enstitüsü doktora araştırmacısı Luke Barnes '' The Fine-Tuning of the Universe for Intelligent Lıfe'' adlı 76 sayfalık çalışmasını okuyarak görebilirsiniz. arvix.org'dan ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda, Doğa yasalarının mantıksal zorunluluğu, nesnellik, değişmezlik ve simetri; teorik fizik ve olası evrenler; kozmolojide entropi; kozmik enflasyon ve başlangıç ​​koşulları; galaksi oluşumu; kozmolojik sabit; yıldızlar ve oluşumları; temel parçacıkların özellikleri ve bunların kimya ve makroskopik dünya üzerindeki etkileri; kütlenin kökeni; büyük birleşik teoriler; mekan ve zamanın boyutsallığı gibi bir çok konuyuda parmak basıyor, özelikle editörün ve her biri uzay mühendisi olan alkış emojisi koyanların okuması gerek :))))

agbb

Benim bu noktada anlamadigim neden insanlar butun bunlarin cok ama cok basit bir sekilde bir araya gelmesi ile olustugunu kabul edemiyorlar.. yani evren oyle birsey ki, bu kadar ince hesaplar olmasaydi hayat olmazdi falan.. e olmaz di evet!! Hersey bu sekilde denk gelmis ve ortaya boyle bir sonuc cikmis.. bunu anlamak veya kabullenmek nasil bu kadar zor olabilir ki!! Bak neptun de ki olaylar dunyada ki gibi gelismemis ve orasi bambaska bir alem olmus.. Sanirim tamamen insanligin ben merkezciliginden kaynaklaniyor bu bakis acisi. Sanki insanligin yaratilmasi lazimdi ve biri oturdu ugrasti.. ‘bak oksijen seviyesi bu derece olmasaydi biz olmazdik, nasilda ayarlamis vallahi!!??’ Ulan denk gelmis olmus iste..

kendineassassin

Koskoca evren, içinde toz zerresi kadar bile hacmi olmayan Dünya üzerinde sen gibi bir insan artığı yetişsin diye mi yaratıldı diyorsun yâni??

luckything

İnsanları kanıtları olmayan bir şeye inandıkları için suçlayıp, kanıtı olmayan başka bir şeye niye inanmadıklarını mı soruyorsun ?

ercan-gundogdu

yani her şey teori olabilir evet ama yaratıcıda bir teoridir ... sen nasıl ıspatladın ???... ve bugün ulaşılan teknoloji 200 yıl önce teori bile değildi !!!...

Gizli Kullanıcı

agbb, bütün klasik bilim felsefecileri mezarlarında ters döndüler! :))) yani şu denendi-tesadüf gibi klişeleri bırakın artık bunların cevapları teolojik olarak, bilimsel olarak yüzlerce kez verildi arkadaşım :) Olasılık hesapları, evrenin tüm ömrünün ve tüm parçacıklarının tek bir proteini bile ortaya tesadüfen çıkarmasına imkan olmadığını ortaya koymuştur. Dünyanın içindeki tesadüfi evrim, doğal seleksiyon gibi süreçler ile bu hiçbir şekilde açıklanamaz. Doğal seleksiyon ve sırf canlıların üreme hücrelerindeki tesadüfi mutasyonlarla olayı açıklayanlar; evren kümesi yerine canlıların üreme hücrelerini, evrenin yaşı yerine canlıların yaşını koymuş oluyorlar. sen Onedio'da takılmak yerine derhal bilim felsefesi 101 yanında da matematik 101 derslerini al harcanma buralarda :))

Gizli Kullanıcı

Kürşad Zafer, böyle olmaz, vallahi kabul etmiyorum, olmaz yani 'tanrı kaldıramayacağı taşı yaratabilir mi' sorusunu unuttunuz :)))) bütün kainatın insanların hayat sürebileceği nitelikte tasarlanması gerektiğini nereden çıkardın? İslam teolojisine göre, bize hayat imkanı sağlayan gezegenimizin boyutlarının kainatın geri kalanına oranla daha oldukça küçük olduğu, İslam alimlerinin kitaplarında açık ifadelerle yer alıyor. Ayrıca, İslam'a göre kainatın her bir tarafı insan hayatına uygun olmak zorunda değildir ve sonsuza dek var olma durumunda da değildir. Kainatın tasarlanma biçimi, gayesi ile tam bir uyum halindedir. ek olarak, başka gezegenlerde hayat olmayacağı anlamına gelmez ama hayatın kainatın her bir köşesinde var olması gerekmediğidir.

Gizli Kullanıcı

Volkan Esen, kimseye düşman değiliz, ama natüralizm tek doğru budur ve bunun dışında ki yorumlar kabul edilmez dediği için kavgamız bundandır..

Gizli Kullanıcı

Ercan gündoğdu, bilim sadece boşlukları kapatmaz, onları genişletir. Yüz sene evvel hücrelerin protoplazma damlalarından ibaret olduğuna inanılıyordu lakin 1950lerden itibaren, bütün hücrelerdeki engin bilgi-kodlama sisteminin farkına varıldı. Bu keşif, sorulara cevap vermek yerine, ilk hücrenin nasıl oluştuğuna dair bilgi boşluğunu arttırmış oldu. (bu sadece konunun mahiyeti için küçük bir örnekti) boşlukların bilimi :) VE EVET DELİLLERİM VAR; Gravitasyon(yer çekimi), elektromanyetik kuvvet, zayıf nükleer kuvvet, güçlü nükleer kuvvet, jupiterin kalkan konumu, ayın açısal momentinin dünyada ki gel-gitlere etkisi, bing-bang, bilinç, ahlak, hassas ayarlar, karanlık madde ... v.b

ercan-gundogdu

bunlar yaratıcının, allahın , tanrının vs.nin değil oluşumun ispatıdır !!!... varlıklarını öğrenirsin , varlıklarını ıspatlarısın , işleyişlerini öğrenir ıspatlarsın ama varoluş nedenleri yada nasıl varoldukları yada varoluş sebebini açıklarsın ama kimin yarattığı hep teoride kalır ... insan her zaman , en çokta zor zamanlarında bir yaratan olduğuna inanmak ister ... bunuda sadece yardım dilemek yada cennette kendine bir yer edinmek için ister . bunun başkada sebebi yoktur . senin saydıklarına bilimsel ispat deriz ama yaratıcı ıspatı diyemeyiz yinede ...

akatsuki1971

ilk madde nasıl oldu. bilimsel açıklar mısın yoktan var oluşu ispatlayan bir ateist yaklaşım teori falan var mı.madde hep vardı diyen senin gibi ateistler hep var olan yaratıcıyı inkar ediyor bu ironik ve traji komik değil mi sence

ercan-gundogdu

iyide mesele birazda burada . tam olarak bir yaratıcıyı inkar etmk değil mesele. o yaratıcı senin inandığın yaratıcımı ? biraz da bu ... her din kendi yaratcısını ortaya atmış . bir hinduya göre işvara , başka hinduya göre (atıyorum) şivadır , budiste göre yaratıcı vardr ama kim olduğu bilinmez . yahudilikte yahve diye geçmiş . her din kendi doğrusunu kabul ettiği için ve sende şu an müslüman olduğun için sadece islamın doğrusunu kabul ediyorsun . yahudi veya başka dinden biride senin doğrunu ıspatını kabul etmez . her dine saygı duyduğumuza göre bu durumda hiç bir dinin yaratıcısının doğruluğu kabul edilemez. yaratıcı illaki vardır ama buna bir isim bulmak ve bunuda ıspat saymak biraz zordur . ha tabii bu arada senin teorilerine inanmayan herkeste ateist değildir . ateist senin senin gibi düşünmeyenlere şak yapığtırdığın tabirindir ... inanç zorunluluğundan gelir .

Gizli Kullanıcı

@Ercan, Dışarıdan çok komik gözüküyorsun ne teizm teolojisi hakkında bir bilgin var ne kozmoloji veya evrim mekaniği konusunda bir bilgin var :) ne yazdığını sende bilmiyorsun :) cahilsin bilmediğin konular hakkında fikir beyan ediyorsun :) Bilim hiçbir şeyi ispatlamıyor, olayların nasıl gerçekleştiğini açıklamıyor bu noktada bir boşluk doldurmuyor. Bilim bize SADECE evrendeki olayların sıralamasını açıklıyor. ''Neyden sonra ney geliyor'' bunu açıklıyor. Bunu da evrende bir düzen olması sebebiyle yapabiliyor. Çünkü belli şeylerden sonra belirli şeyler geliyor, bir rastgelelik yok. Ama olayların nasıl gerçekleştiğini AÇIKLAMIYOR! bu noktada bir boşluğu doldurmuyor. Bilim gözlemlenebilir alanın dışına yorum YA-PA-MAZ! Bilimin ''nasıl'' dinin de ''niçin'' sorusunu cevapladığı da popülist bir laftan başka bir şey değil...

Gizli Kullanıcı

2.si Ayrı ayrı Tanrılar diye bir şey YOK lan YOK hahahahhah... Cahil misiniz? Farklı milletlerin aynı yaratıcıya koymuş olduğu kendi dillerinde ki karşılığı olan farklı isimler söz konusu, bu Türklerde Tanrı, Araplarda İlah, İspanyollarda Dios, Nordiclerde Gud, Anglo-Saksonlarda God, Ruslarda Bog, Yahudilerde Yehova, Yahve, Elohim, Kürtlerde Hüda, Mecusilerde Yezdân...vs vs vs... Diğer sorunda ise İslamiyet neden en doğrudur diye söylüyorsun bu konuda Milyonlarca yayımlar mevcut, internette binlerce teolojik tartışmalar mevcut.. Bunlara ulaşmak için İnternet kullanman yeterli, objektif ve vicdan sahibi bir insan neden İslam monoteizminin büyük bir farkla daha rasyonel olduğunu rahatça anlar...

ercan-gundogdu

ha çok zekisin üç beş bir şey okuyunca ordinaryus oldun . ben god ile allah yada tanrımı yazdım , bunların anlamınımı sordum . aynı şeyin yorumu olduğunu herkes biliyor . ben orada Allahtanmı bahsettim iyi oku !!!!... ben yazımda tanrılardan yada farklı dinlerin verdiği farklı yorumlardan bahsettim . yani hiçbir din yaratıcıyı eynı şekilde görmüyor neredeyse . her din kendi yorumunu yapmış . budizmde yada hinduizmde ne olarak geçmiş o halde . sen kalkmış bana islam ve hristiyan larda ülkelerin kendi dillerindeki isimlerden aynı yaratıcıya verilen isimleri sıralamışsın . kendi yazacağın yoruma odaklanınca benim yazdıklarımı anlamamışsın !... ve hala bana internette yazanlar yorumlar falandan bahsediyorsun . meselede bu zaten kardeşim , başkalarının söylediği herşey doğrumudur . aynı şeyi her din inananı söyler zaten . her din sana kendi dininin doğru olduğunu söyler . sen budist olsaydın bana budizmin doğruluğundan bahsetmeye çalışacaktın bugün .

ercan-gundogdu

nedir o zaman bu yahudilerin ahit sandığı nedir ? yok uzaydan bir güç , açanlar ölüyormuş , gökten yemek yağıyormuş vs vs ... bunu kim ispatlayacak ? rab kelimesi yahudilikte verilen isimdir islamdada kullanılır . buna normal diyelim . peki o halde neden yahudilikte gelecek son peygamberinde onlardan olacağı söylenir . neden hazreti Muhammed'e kur-an inerken sessiz sedasız inerde , hz. Musaya gökgürültü ve dağın dumanlar içinde kalmasıyla iner . bunu yapan aynı yaratan değilmi ? vicdanla bunun ne alakası vardır ? inanmayan vicdanlı insan yokmudur yada inanmayan herkes vicdansızmıdır ? her din kendini doğru kabul eder . sen bugün budist olsaydın bana budizmin daha rasyonel olduğunu ve doğruluğunu anlatmaya çalışacaktın .

ercan-gundogdu

Bu arada basitçe insanlar senin inandığın şeylere inanmaya bilir , bunuda inancına hakaret olarak görme . her düşünene yazana cahil yada komik yakıştırması yapma . buna ukalalık denir . seninle aynı fikirde olmayan ama senden daha bilgili insanlarda olabilir ama senin onun görüşünü benimsememen o insanı küçümsemene sebep olamaz . cahil insan zaten uzun uzun yazmaz ... din inancı dayatmayla insanlara cennet kapısını açmaz . inanmak doğru yaşamakta olmaz . herkes cennete gideceğini düşünür ama .... sende din inancının doğru olduğunu söylüyorsun , deprem zamanı kiraya zam yapan ev sahibide , tarlayı don vurunca portakala zam yapan manavda , kafa kesen teröristte , tecavüz eden kuran kursu hocasıda , filistiniliyi öldüren yahudide , rengi farklı diye adam öldüren hristiyanda , müzlümanı vuran budistte , çıplak gezen şintocuda ... kime göre neye göre ?...

akatsuki1971

sen diyorsun ki aslında sevg bir tane değil herkes kendi sevgisini yaratmış bizler sevgi diyoruz almanlar leibe ingilizler love japanlar daisuke hahahah çok komiksin neyse sen ,nanmamaya devam et. madem bu kadar çok tanrı var şu göt kadar dünyayı paylaşamıyoruz kavga ediyoruz bu onlarca tanrı hiç mi kavga etmezler ben yarattık sen yarattın d,ye hahahaha

Gizli Kullanıcı

@Ercan, bunları hakaret amacıyla söylemiyorum kişi bilmediği konu hakkında konuşursa o kişi cahildir. Vicdanı ise şiddet, vicdansızlık amacıyla söylemedim akli-vicdani-rasyonel-objektif mukayeseler ile ele alındığında bu size akli verilere götürür. Örneğin; Hinduizm, Şintoizm gibi politeist çok tanrılı bir dine inanmıyorum çünkü 350-400 milyon tanrılı olan bir din hak din olamaz. Museviliğe inanmıyorum çünkü Tanrı yorulan, nefes nefese kalan, çocuğu olan vs antropomorfik bir yapıda olamaz. Hristiyanlığa inanmıyorum çünkü tanrının bir oğlu olamaz, öldürülemez, yarattığı kuldan çocuğa olmaz, tüm insanlığın günahının affı için kendi oğlunun öldürülmesine müsaade etmez, günahkar kullara merhametli ama kendi günahsız oğluna cani bir yaratıcı olamaz vs vs vs ... Bakın akli ve vicdani yaklaşımlarla hakka her seferinde yaklaşıyorum. Akıl bizi fıtratımızın saf-temiz gerçeğine yaklaştırır. İslam'ın önümüze koymuş olduğu tanrı tasavvuru mükemmeldir... Kıyaslamayı kendinde yapabilirsin.

Gizli Kullanıcı

1) Hamza Andreas - Hakikatin Peşinde ... 2) Alper Bilgili - Bilim Ne Değildir?... 3) Emre Dorman - Din Neden Gereklidir?... 4) Emre Dorman - Teolojik ve Felsefi Açıdan Din Ahlak İlişkisi ... 5) Said Havva - Allaha İnanmak ...6) Enis Doko - Allahsız Ahlak Mümkün Mü? ...7) Abdullah Saim Açıkgözoğlu - Allah’ı Tanımak... 8) Caner Taslaman - Fıtrat Delilleri... 9) Mehmet Tözluyurt - Allah İnsan İlişkisi ...10) Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk - Tanrı, Akıl ve Ahlaktan Başka Kutsal Tanımayan İnanç Deizm Teofilozofik Bir Tahlil..... Size kitap önerileri yaptım bu kitapları okursanız sorularınızın tamamı cevaplanacaktır...

Gizli Kullanıcı

Ve youtube' da Kafile kanalının 8 bölümlük ''Kırmızı Asa - Allah'ın Varlığı,Bilim ve Ateizm'' serisinide ŞİDDETLE izlemenizi tavsiye ediyorum

akatsuki1971

sen bu bir araya gelişin olasılığını araştırdın mı. uzmanlar tüm dünyadaki kum tanelerini bir torbaya koyup çalkalayıp dünyaya geri dökseniz ve aynı sıralamada olmasını istemenizden daha zor ve imkansız diyorlar. size göre bu mümkün olabilir. yani uzaylının biri gelse bu word excel yazılımını bill gate s yazmış olamaz rastgele klavye tuşlarına basılarak olmuş niye bill gatese inanıyorsunuz ki dese sen ne derdin. uzaylı sana bunun olasılık rakamını verse ispatlasa matematiksel olarak ona inanır mısın

melik-cemal-dogan

Vaaaay paralel evren kurmuş alçaklar.

limbo-fighter

. Haberin aslı şu, NASA araştırmacıları normalde uzaydan atmosfere (yukarıdan aşağıya doğru düz mantıkla) partiküllerin Antarktika buzullarının altından uzaya doğru yayılım gösterdiğini keşfetmiş. Normalde nötrino denen bu parçacıklar maddenin içinden geçip gidiyor, pek gün ışığı gibi sektiği söylenemez ama bu fizik kurallarına aykırı şekilde ters yönlü hareketi haber siteleri paralel evreni buuldular diye servis etmiş. Başka sebepler de masadayken en ilgi çekebilecek olanı alıp "-miş olabilirler" açık kapısıyla salmışlar. Buraya kadar gelmiş. Bence asıl ilginç olan şu olurdu; ikinci bir nötrino kaynağındansa normalde her şeyin içinden geçip giden bu partikülleri Antartika buzullarının altında yansıtan bir şeyin olabilir olması.

Görüş Bildir