Müziğini Tekrar Tekrar Dinleyebilmek İçin Hiçbir Zaman Geçmek İstemeyeceğiniz 17 Dizi Introsu

0PAYLAŞIM

Bazı diziler var ki yalnızca kendilerini sevmekle yetinmiyoruz; kaçıcı sezon ve kaçıncı bölüm olduğunu düşünmeden her yeni bölümde dizilerin introlarını da usanmadan dinliyoruz.  Bazen özellikle diziden bağımsız olarak açıp dinlediğimiz introlar oluyor. Biz de sizler için en iyi dizi introlarını derledik...

1. Friends (1995-2004)

Tüm zamanların en çok sevilen sitcom'larından biri olan Friends, bir arkadaş grubunun eğlenceli hayatlarına odaklanır. 1995-2004 yılları arasında 10 sezon boyunca izleyiciyle buluşmuş ve hala da en çok izlenen diziler arasında. Dizinin introsu olan "I'll Be There for You" The Rembrandts adlı müzik grubuna ait.

2. La Casa de Papel (2017- )

Sekiz suçludan oluşan bir ekibin tarihin en büyük soygununu yapmayı planlayarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesi'ne kilitlemeleriyle başlayan olaylar hiç hesaba katmadıkları şekilde gelişir. 2017'den bu yana oldukça popüler olan (şimdilik) 4 sezonluk dizinin introsu olan "My life is going on" adlı şarkıyı Cecilia Krull seslendiriyor.

3. Game of Thrones (2011-2019)

8 sezon boyunca sevilerek izlenen ve her yeni bölümü merakla beklenen dizi dokuz asil ailenin Westeros topraklarını kontrol altına alma mücadelesini konu alıyor. Dizi ile birlikte açılış müziği de oldukça sevilen Game of Thrones'un introsu 2Cellos adlı müzik grubuna ait.

4. Sherlock (2010-2017)

Toplamda 4 sezondan oluşan Sherlock, ünlü yazar Arthur Conan Doyle'un Sherlock Holmes serisine dayanmaktadır. Sevilen dizinin introsu Michael Price ve David Arnold'a aittir.

5. Fringe (2008-2013)

Toplamda 5 sezondan oluşan Amerikan bilim kurgu dizisi, her bölümde farklı bir bilimsel probleme ve bunun çözümüne odaklanır. Dizinin konusunu başarılı bir şekilde yansıtan introsunu Michael Giacchino ve J.J . Abrams bestelemiştir.

6. Dexter (2006-2013)

Dizinin ana karakteri olan Dexter Morgan bir seri katildir; dizi bu katilin gizlice işlediği cinayetlere odaklanır. Toplamda 8 sezon boyunca yayına devan eden dizinin introsu Rolfe Kent tarafından bestelenmiştir.

7. Vikings (2013-2019)

Kanada ve İrlanda ortak yapımı olan dizi tarihsel drama türündedir. Toplamda 6 sezondan oluşan dizinin introsu olan "If I had a Hearth" Fever Ray'a aittir.

8. The Sopranos (1999-2007)

Amerikan yapımı olan The Sopranos New Jersey'de yaşayan Amerikan-İtalyan mafya ailesinin hayatına odaklanır. Dram ve suç türünde olan dizinin "Woke Up This Morning" adlı introsu  Alabama 3'e ait.

9. Westworld (2016- )

Amerikan bilim kurgu dizisi Westworld, batı yaşamı üzerine kurulu distopik bir dizidir. 2016'dan bu yana üç sezondur devam eden dizinin introsu Ramin Djawadi'ye ait.

10. The Mindy Project (2012-2017)

Bir Amerikan romantik-komedi dizisi olan The Mindy Project, 6 sezon boyunca sevilerek izlenmiştir. Dizi gibi giriş müziği de eğlenceli olan The Mindy Project'in introsunu Jesse Novak bestelemiş.

11. True Detective (2014- )

Amerikan antolojik suç draması olan True Detective her sezonda oyuncuları da yenileyerek bağımsız hikayeler oluşturuyor. İlk sezonundan itibaren sevilerek izlenen dizinin introsu "Nevermind" adlı şarkı Leonard Cohen'e ait.

12. The Big Bang Theory (2007-2019)

Bir Amerikan durum komedisi olan The Big Bang Theory aynı apartmanda yaşayan bir kadının ve bir fizikçinin eğlenceli hikayesine odaklanıyor. Dizinin introsunu Amerikan bir alternatif rock grubu olan Barenaked Ladies seslendiriyor.

13. True Blood (2008-2014)

True Blood, Amerikan yapımı fantastik bir korku dizisi. Dizi, "True Blood" markalı özellikle vampirlerin işine yarayacak sentetik bir kan türüne odaklanıyor ve hikaye bu çerçevede ilerliyor. Severek izlenen dizinin "Bad Things" adlı introsunu Jace Everett seslendiriyor.

14. Six Feet Under (2001-2005)

Six Feet Under, bir Amerikan kara komedisidir. Fisher ailesinin yaşamına odaklanan dizi 5 sezon boyunca izleyiciye ev sahipliği yapmıştır. Dizinin introsu ise Thomas Newman tarafından bestelenmiş.

15. The X Files (1993-2018)

Amerikan bilim kurgu dizisi olan The X Files, 11 sezon boyunca yayın hayatına devam etti. Uzun soluklu dizinin introsu ise Mark Snow ve Chris Carter'a ait.

16. Cheers (1982-1993)

Ted Danson'ın başrolünde oynadığı Amerikan yapımı bir sitcom olan Cheers , 11 sezon boyunca izleyiciyle buluşmuştur. Sevilen dizinin "Where Everybody Knows Your Name"  adlı introsu  Gary Portnoy ve Judy Hart Angelo tarafından yazılmış ve Portnoy tarafından seslendirilmiştir.

17. Mad Men (2007-2015)

Amerikan yapımı bir dizi olan Mad Men, 7. sezonu iki kısım olmak üzere 8 yıl boyunca yayın hayatına devam etmiştir. Dizinin "A Beautiful Mine" adlı introsu RJD2'ya aittir.

Zamanımızın çoğunu evde geçirdiğimiz şu günlerde müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarında!

#yüzdeyüzmüzik artık #yüzdeyüzonline!

Online konserler, ilginç bilgiler ve daha fazlası için @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarını takip et!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
infinityink

true blood tek geçerim arkadaş. Üstüne başka intro tanımıyorum...

veli-durak

Stranger Things ve Narcos'un introsu da güzel..

sila-bektas

Supernatural aradı gözlerim.

kubikubi

Ben evde oturduğum yerde sadece müziğini beğenip YouTubedan dinlememe rağmen game of thrones jeneriğinin bestecisinin Ramin Djawadi olduğunu biliyorum az araştırarak yapın şu içerikleri

the-king-in-the-north

la casa de papel introsunu izleyen var mi cidden aq

Görüş Bildir