Muhalefetin 'Cumhurbaşkanlığı'nın Kaç Uçağı Var?' Sorusu Tarım Bakanı'na Havale Edilmiş

 > 
27PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Kıbrıs'a 8 uçakla yaptığı ziyaretin ardından Cumhurbaşkanlığı'na ait uçaklar yeniden gündem oldu. CHP Milletvekili Mürsel Alban Cumhurbaşkanlığı'na ait uçak sayısını ne Cumhurbaşkanlığı'ndan ne de bakanlıklardan öğrenemediklerini söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonu’nda konuşan CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin KKTC'ye ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanlığı'na ait uçakların yeniden tatışma yarattığını hatırlattı. 

Bu tartışmalardan önce Cumhurbaşkanlığı'na ait uçak sayısını öğrenmek için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdiğini anlatan Alban, "Amacımız 2019 yılında Muğla'da çıkan yangınların yeteri kadar uçak olmaması nedeniye uzun sürede söndürülememesine dikkat çekmekti" dedi. 

Fuat Oktay'ın soru önergesini Tarım ve Orman Bakanı'na sevk ettiğini belirten Alban, "Güler misiniz, ağlar mısınız. Devletin kimler tarafından nasıl ciddiyetsiz bir şekilde yönetilmesinden bir örnektir bu" ifadelerini kullandı.

"Ulaştırma Bakanlığı 'bizimle ilgisi yok' dedi"

Aynı soruların CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel tarafından Fuat Oktay’a sorulduğunu hatırlatan Alban, “Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Oktay, Grup Başkanvekilimize ‘konu Ulaştırma Bakanlığını ilgilendirmektedir’ yanıtını vermiş.  Bunun üzerine hem Sayın Özel hem de ben Ulaştırma Bakanlığı’na  “Cumhurbaşkanı’na ait kaç uçak vardır?” diye sorduk. Ulaştırma Bakanlığı’ndan bize, “Konunun Bakanlığımız ile ilgisi bulunmamaktadır” yanıtı geldi” diye konuştu.

"Uçmayan uçaklara en az 13 milyon dolar bakım parası harcanmış"

Alban, şunları kaydetti:

"Ortada Cumhurbaşkanına ait 15-16 uçak var ama hiçbiri; Bakanlık, devlet kurumu uçaklarla ilgili bilgi sahibi değil. Cumhurbaşkanı Yardımcısına soruyoruz ‘Bilmiyorum.’ diyor. Ulaştırma Bakanına soruyoruz ‘Uçakların bizimle ilgisi yok.’ diyor. Bu nasıl bir devlet yönetimi? Çok merak ediyorum, sizin acaba birbirinizden haberiniz var mı? Gerçekten merak ediyorum. Bu uçaklar pandemi döneminde bütün yıl yatmış. Uçmayan uçaklar için hesaplara göre en az 13 milyon dolar bakım parası harcanmış. İsrafın boyutlarını görebiliyor musunuz? Fakat ben sizi de çok iyi anlıyorum hiçbir bakan, Cumhurbaşkanının uçaklarını üstlenmek istemiyor, hiç kimse bu israfın hesabını vermek istemiyor."

İlginizi çekebilecek diğer haberler 👇

Saygı Öztürk: 'İmamoğlu'nu Görevden Alma Yoluna Taş Döşeniyor' - onedio.com
Saygı Öztürk: 'İmamoğlu'nu Görevden Alma Yoluna Taş Döşeniyor' - onedio.com
AKP'li Özlem Zengin: 'Polislerin Madencileri Tartaklamasını Anlamakta Zorlanıyorum' - onedio.com
AKP'li Özlem Zengin: 'Polislerin Madencileri Tartaklamasını Anlamakta Zorlanıyorum' - onedio.com
Kafalar Karışık: Bu Hafta Başlayacak Sokağa Çıkma Yasaklarıyla İlgili Akıllara Takılan 24 Soru ve Cevapları - onedio.com
Kafalar Karışık: Bu Hafta Başlayacak Sokağa Çıkma Yasaklarıyla İlgili Akıllara Takılan 24 Soru ve Cevapları - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir