Görüş Bildir
İçeriğin Devamı Aşağıda

AKP’nin 2015 seçimlerinde kullanacağı seçim şarkısı belli oldu. Konya’da Cumartesi günü gerçekleştirilen AKP İl Kongresi’nde Ayna grubunun söylediği yeni seçim şarkısı ilk kez çalındı. 'Kiziroğlu Mustafa bey' türküsünden uyarlanarak yapılan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na atfen yazılan ‘Bir Yiğit Adam’ şarkısını Ayna gurubu seslendirdi.

Türkünün bir başka uyarlanmış halinin MHP'nin 1999 yılında seçim şarkısı olarak kullandığı ortaya çıktı. MHP Gurup Başkanvekili Oktay Vural da Twitter hesabından Kiziroğlu müziğinin 1999 yılında MHP tarafından seçim şarkısı olarak kullanıldığını belirterek AKP'yi 'hırsızlıkla' suçladı.

AKP’nin seçim şarkısını ilan etmesi üzerine MHP’nin sosyal medyadaki resmi sayfasından da yapılan açıklamada, “Çalmaya alışan AKP, Partimizin Seçim Müziğini de Çaldı…”Hırsızlık” sıfatı yakanıza yapıştı” diyerek MHP’nin 1999 yılındaki yerel seçimlerde kullandığı seçim müziğini paylaştı.

'Kiziroğlu Mustafa Bey' türküsünün sözleri 1948 yılında Dursun Ceylani Kılıç tarafından yazıldı. Türküyü 1949 yılında Muzaffer Sarısözen besteledi.

  • Cumhuriyet
Kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/si...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
batuhan gezer

Müziği bile çalmışlar adamlar arkadaş ya huy olmuş artık :)

oguzhan avcı

telif hakkını ifa eden herkes, bir şarkının melodisini yada sözlerini kullanabilir. bunu Oktay Vural'ın da bilmesi lazım, ha bilmiyorsa onun ayıbı. Ama işte ... Devamını Gör

oguzhan avcı

apo itine verilen idam hükmünün infazını geciktiren koalisyon hükümetinin kalıntılarının, bu tür polemikler yaratarak gündem yaratmaya çalışması takdire şaya... Devamını Gör

Aytek Muhtemel

"apo itine" imtiyazlar veren, bir zamanlar "it" olan apoyu, sayın öcalan yapan hükümeti savunmak için bu yolu seçmek te takdire şayan hakikaten.