Görüş Bildir
Haberler
Medet Önlü'nün Katil Zanlıları Yakalandı

Medet Önlü'nün Katil Zanlıları Yakalandı

Fatih UZUN
12.10.2014 - 19:03

Ankara’da geçen yıl mayıs ayında Çeçen işadamı 54 yaşındaki Medet Önlü’yü öldürdükleri iddiasıyla aranan 47 yaşındaki Murat A. ve 24 yaşındaki Ömer P. dün Adapazarı’nda yakalandı. Bu kişilere yardım ve yataklık yaptıkları iddiasıyla 8 kişi de gözaltına alındı.

Çeçenistan İçkerya Cumhuriyeti Türkiye Fahri Konsolosu da olan işadamı Medet Önlü, 22 Mayıs 2013 tarihinde Ankara’daki bürosunda silahlı saldırıda öldürüldü. Cinayet şüphelileri olarak aranan Murat A. ve Ömer P. sürekli yer değiştirdikleri için bugüne kadar yakalanamadı.

Polis, şüphelilerden Murat A. ve Ömer P.’nin dün İstanbul’dan Sakarya’ya geleceği bilgisine ulaştı. TEM’in Adapazarı gişelerinde önlem alan ekiplerin yaptığı operasyonda iki şüpheli üzerlerinde silah ve sahte kimliklerle yakalandı.

Polis Murat A. ve Ömer P.’ye yardım ve yataklık yaptıkları iddiasıyla Sakarya’nın Akyazı ve Sapanca ilçeleriyle Sakarya’nın Kocaali ve Karapürçek ilçelerinde yaptığı operasyonda da M.U., Ö.Ş., İ.Ş., H. Ş., C.Ç. ve M. K. adlı kişileri de gözaltına aldı. Bu kişilerin evlerinde yapılan aramalarda silah, elektroşok cihazı, jammer, sim kartlar, Rusça evrak ve sahte belgeler ele geçirildi.

Milliyet

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/medet-onlu...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0