Meclis İlk Kez Pazar Ayini İçin Çalışmalarına Ara Verecek

 > 
105PAYLAŞIM

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na bugün Cuma namazı için verilen aranın ardından Pazar günü de kilise ayini için ara verileceği öğrenildi.

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Plan ve Bütçe Komisyonu’nun pazar günü yapacağı çalışmalar sırasında dini görevini yerine getirmek için 2 saatlik izin istedi. 

Müslümanlar için kutsal sayılan günün cuma günü olduğunu belirten Paylan, “Sayın başkan bugün cuma namazı için ve öğle yemeği için 2 saatlik bir ara verdi. Allah kabul etsin. Bende dini görevimi yerine getirmek için pazar günü kiliseye gidip dini görevimi yapmak için 2 saatlik ara verilmesini talep ediyorum.” diye konuştu.

Komisyon Başkanı kabul etti

Komisyon Başkanı Süreyya Bilgiç ise “Peki öyle yapalım” diyerek Paylan’ın isteğini kabul etti. Böylece komisyon pazar günü, ayin arası verecek.

'Olması gereken buydu'

Teklifin kabul edilmesi sonrasında Hürriyet'e açıklamalarda bulunan Paylan; “Bu Meclis’te bir ilk. Olması gereken buydu. Gerçi bugüne kadar Hristiyan kimlikli kimse yoktu. Başkan ya komisyonu başlatıp ara verecek ya da komisyonu geç başlatacak. Ben de o saatlerde Ankara’daki bir Ortodoks kilisesine gidip ibadetimi yapacağım” dedi.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir