K-Pop Dünyayı Kasıp Kavuruyor: Gelin O Akımın Öncü Şarkılarına Birlikte Bakalım

2PAYLAŞIM

Bir zamanlar Batılı grupların tekelinde olan pop dünyasının zirvesinde artık Koreli gruplar var. Dünyanın dört bir yanında ve tabii Türkiye’de de milyonlarca hayranları var. Özellikle sosyal medya üzerinden hayranlarıyla kurdukları etkileşim sayesinde onların hayatında büyük bir yer tutuyorlar.

1. EXO - OBSESSION

Dört üyesi Çin, 8 üyesi Güney Koreli olan grup 2011 de kurulmuş. Korece ağırlıklı şarkı söyleyen grubun bir de Mandarince alt projesi var.

2. REDVELVET - PSYCHO

Grubun adı konseptlerindeki iki farklı imajı simgeliyor; "Red" grubun daha canlı ve cesur, "Velvet" ise grubun daha feminen ve zarif yanını...

3. GOT7 - NOT BY THE MOON

Çıktıkları sene Billboard listelerinde zirveye oturan grup, yedi kişiden oluşuyor.

4. TXT - RUNAWAY

İsminin açılımı Tomorrow X Together olan grup 2019’da kurulmuş. Grubun yaş ortalaması 20-21 arası değişiyor.

5. STAYC - ASAP

STAYC yani eskiden bilinen adıyla HIGHUO Girls, ilk albümlerini henüz kasım 2020'de çıkarmalarına rağmen idol statüsüne eriştiler bile.

6. P1HARMONY - SIREN

[P]1H olarak da bilinen P1Harmony , FNC Entertainment altında 6 üyeli bir erkek gruptur. P1Harmony grup üyeleri, Keeho, Theo, Jiung, Intak, Soul ve Jongseob'dan oluşuyor.

7. CIIPHER - I LIKE YOU

Rain Company’den çıkan ilk K-Pop erkek grubu yedi kişiden oluşuyor. Grup üyelerinin kız arkadaşları olması yasak!

8. KINGDOM - EXCALIBUR

Kingdom 2020’de çıkan Kpop gruplarından. Albüm konseptleri ise klasik bir avrupa hikayesi olan Kral Arthur’dan özümsenmiş.

9. BLACKSWAN - TONIGHT

Kısaltması B.S. olan grup 4 kadından oluşuyor. Danslarıyla ve klipleriyle göz dolduran grup Kore dışında tüm Dünya’da büyük ses getirmiş durumda.

10. PIXY - WINGS

Happy Tribe Entertainment üyesi grup 6 kadından oluşan projeleri PIXY için iddialı sahne şovları planlamakta.

11. SISTAR - SHAKE IT

İngilizce kız kardeş ve yıldız kelimelerinin birleşiminden oluşan Sistar, 2017 yılında dağılıp bireysel projelerine odaklanma kararı almış.

12. TWICE - MORE & MORE

2015 yılında bir televizyon şovu ile kariyerlerine adım atan Twice grubu 9 üyeden oluşmakta.

13. BLACKPINK - KILL THIS LOVE

Blackpink kariyerini Güney Kore’nin çok ötelerine taşıdı ve Dua Lipa, Lady Gaga, Selena Gomez gibi isimlerle yaptığı projelerle büyük ses getirdi.

14. BTS - DNA

Ülkemizde de Kpop’ın patlamasına öncülük eden Bts grubu kendi hayra kitlesine “A.R.M.Y” adını takmış. "BTS" kabaca "kurşun geçirmez izciler" anlamına gelen "bangtan-sonyeondan" kısaltmasıdır.

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kaneki_tokyoghoul

Stray Kids ve İtzy neden yok?

iko-iko1

admin kendi hayran olduğu grupları övmüş galiba çünkü listede olması gereken daha iyi gruplar varken burada övülen çoğu grup fan kitlesi az olan pek tanınmayan gruplar. mesela 4. jenerasyonun lider grubu Straykids'in bu listede kesinlikle olması gerekiyordu. aynı şekilde ateez ve itzy'nin de. şahsen ben kpop dinlemeyen birine kpop önerecek olsam önce 4. jenerasyonun lider gruplarını önerirdim. ve bu haberi kpop ile alakası olmayan insanlar da okuyabilir. Benim önerim Straykids, grubun başarılarını göz ardı etmek mümkün değil. şarkıları 7den 70e herkesi etkiliyor, birini sevmezseniz bir diğerinin bağımlısı olursunuz.

thisspeakmynameislizy

Çok saçma gruplar övülülmüş ama övülmeye layık olup başarıları daha fazla olanlar övülmemiş daha az bilgi verilmiş, ayrıca straykids, ikon, winner ve aespa neden yok

kaneki_tokyoghoul

ve İtzy

kbr25

Listede Stray Kids'in olmasını bekledim.. Gerçekten çok başarılı bir grup şarkılarının yazımı,bestesi,kareografilerine kadar herşeyi kendileri yapıyorlar ve 4. Nesilin öncüleriler. Bir kez de olsa şarkılarını dinleseniz dediklerime kesinlikle hak verirsiniz. Stray Kids Everywhere All Around The World 👑

hufflecess

Exo çıkış yaptıklarında 12 kişilik bir gruptu. Ancak bir süre sonra 4 Çinli üyeden 3'ü gruptan ayrıldı. Exo şu anda biri Çinli 9 üyeden oluşmaktadır. Yani Exo 9 kişilik bir gruptur. Çinli üye siyasi sebepler ile grubuyla birlikte olamamakta, ve şu an 4 üyeleri de askerdedir. Obsession mvsinde Exo'nun 6 kişi olmasının sebebi de o zamanlar 2 üyelerinin askerde olması ve Çinli üyenin de Çin'de olmasıdır. Bu bizim için önemli bir mesele bu yüzden düzeltmek istedim

Görüş Bildir