Görüş Bildir
Haberler
Kılıçdaroğlu 'Koltuk Sevdalılarının Bu Partide Yeri Yoktur' Dedi ve Ekledi: 'Bu Seçimin Tek Kaybedeni AKP'dir'

etiket Kılıçdaroğlu 'Koltuk Sevdalılarının Bu Partide Yeri Yoktur' Dedi ve Ekledi: 'Bu Seçimin Tek Kaybedeni AKP'dir'

Batuhan
26.06.2018 - 15:01

CHP'nin Merkez Yürütme Kurulu seçim değerlendirmesi için toplandı. Toplantı sonrasında açıklama yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, 'Bu seçimin tek kaybedeni AK Parti'dir. 7 puan oy kaybetmiştir, parlamentoda çoğunluğu kaybetmiştir' dedi. Kılıçdaroğlu, 'Koltuk sevdalısı olanların bu partide yeri yoktur' diye konuştu.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Parti genel merkezinde dün genel başkan yardımcılarıyla bir araya gelen ve 24 Haziran seçimleriyle ilgili görüş alışverişinde bulunan Kılıçdaroğlu, MYK'yı toplantıya çağırmıştı. Toplantıda 24 Haziran seçimlerinin sonuçları masaya yatırıldı.  Toplantının ardından Kemal Kılıçdaroğlu, seçimler sonrası ilk kez kameraların karşısına geçerek açıklama yaptı.

"Bütün bu baskılara rağmen CHP örgütleri önemli bir görev yaptılar."

"Ak Parti'ye oy kaybettirdik"

"Ak Parti'ye oy kaybettirdik"

Seçim sonuçlarını da değerlendiren Kılıçdaroğlu, 'Seçimlerle toplumun üzerindeki ölü toprağını kaldırdılar. Sonuç şu; AK Parti'ye 7 puan kaybettirdiler. Kolay elde edilebilecek bir başarı değildir. Bütün baskılara ve şantajlara rağmen 7 puan indirdiler. Ben bu arkadaşlarıma teşekkür etmeyip de kime edeceğim. Oyları 42,5'e düştü, bu bizim için çok önemli bir sonuç. Bu sonuç parlamentoda iktidar partisini kaybetmesine yol açtı. Dünün tek adamı, bugünün topal ördeğidir. Her istediğini yapamayacak. Parlamentonun itibarını biz koruyacağız. Duvarın bir kısmını yıktık. Aynı azim ve kararlılıkla duvarın geri kalan kısmını da yıkacağız. Bu seçimin tek kaybedeni AK Parti'dir. 7 puan oy kaybetmiştir, parlamentoda çoğunluğu kaybetmiştir. Kazanan demokrasidir.' dedi.

"Orta Anadolu'da artık CHP'nin sesi daha gür çıkacak. Uzun zamandır vekil çıkaramadığımız 13 ilde milletvekili çıkardık."

"Orta Anadolu'da artık CHP'nin sesi daha gür çıkacak. Uzun zamandır vekil çıkaramadığımız 13 ilde milletvekili çıkardık."

Sözlerine 'Anadolu'yu barıştırdık.' diye devam eden Kılıçdaroğlu, 'Asla yan yana gelemezler diye nutuk atanların nutuklarını boşa çıkardık, Millet İttifakı'nı kurduk. Demokrasiden yana tavır alanların bir arada durmasının ne kadar değerli olduğunu bütün dünyaya anlattık. Her türlü baskı ve tehdide rağmen sandık güvenliğini sağlamak namus borcumuzdu. Örgütümüz sandıklara sahip çıktı. Sağlıklı işleyen bir demokraside sandık güvenliği diye bir şeyden söz edilmez. Herkes görevini yapar. Ama iktidar liyakat sistemini sonlandırdığı için bu konuya ayrı bir ağırlık verdik. Orta Anadolu'da artık CHP'nin sesi daha gür çıkacak. Uzun zamandır vekil çıkaramadığımız 13 ilde milletvekili çıkardık. Bütün renkleri parlamentoya taşımayı başardık. Bu bizim demokrasiye olan bağlılığımızı gösterir. Biz bu konuda da bütün barajları yerle bir ettik. Dün arkadaşlarıma şu talimatı verdim: Her il başkanı ilçe başkanı milletin hukukunu sonuna kadar koruyacağız. Sarayın çıkardığı kararnameler sonuna kadar irdelenecek. Meclis'in itibarını koruyacağız. Ekonomide yangın var. Önümüzdeki süreç sıradan bir süreç değil. Vatandaşın hakkını korurken onun ekonomisini de koruyacağız. Pek çok bilgiyi kamuoyunda gizleyeceklerdir. Bizim görevimiz bütün bilgileri kamuoyuyla paylaşmak olacaktır.' ifadelerini kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

"Demokrasiye inanmayan bir insan tebrik edilemez."

"Demokrasiye inanmayan bir insan tebrik edilemez."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik edip etmediği sorulan Kılıçdaroğlu, 'Demokrasiye inanmayan bir insan tebrik edilemez. Yasama, yürütme ve yargıyı kendine bağlayan tebrik edilemez. Nesini tebrik edeceğim. Bir diktatörün nesini kutlayacağım. Dikta heveslisi olan tebrik edilmez' dedi.

'Seçimde değil, demokraside hile var' diyen Kılıçdaroğlu, 'Demokraside ortaya konan hileli tabloya dikkat çekmek için söylüyorum' şeklinde konuştu.

"CHP'den fazla oy alması kadar da doğal bir şey olamaz"

"CHP'den fazla oy alması kadar da doğal bir şey olamaz"

Muharrem İnce'nin oy oranıyla bir soruyu yanıtlayan Kılıçdaroğlu şunları söyledi: 'Muharrem Bey'in CHP'den fazla oy almasını öteden beri savunduk. Neden altı oklu rozeti çıkarıp Türk bayraklı rozet taktı. Muharrem Bey'in çalışmalarına katkı verdik. Hiçbir eleştiri de yapmadık. Çalıştı, mücadele etti. CHP'den fazla oy alması kadar da doğal bir şey olamaz. Oyun daha fazla olması lazımdı, beklentinin altında kaldı kendisinin ifadesi. Partide ne olacağına partililer karar verir. Biz 9 ay sonra yerel seçimler var. İkinci duvarın kalan kısmını orada yıkacağız. Çok daha güçlü sonuçlar elde edeceğiz. Bütün veriler bunu gösteriyor. Koltuk sevdalısı olanların bu partide yeri yoktur. Bireysel çıkarlarla kendisine yol arayanların bu partide yeri yoktur.'

Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamaları sonrası sosyal medyadan da tepkiler geldi...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
744
342
284
71
28
14
5
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Dawkins06

Halk Arenasına katılan Muharrem İnce (Uğur Dündar'ın Cumhur ittifakında büyük deprem Bahçeli Akp ye yüklendi) sözlerinden sonra , oradaki halkın da alkışlama... Devamını Gör

garip

çok daha derin. bu yüzden CHP nin başına Muharrem inceyi getirmezler. CHP nin başında yönetebilecekleri istediklerini yaptırabilecekleri biri olsun isterler.... Devamını Gör

01011o011

Ağam bizimle eğleniy

Pasif Kullanıcı

Lütfen sus ve git artık.