Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kılıçdaroğlu Hakkında Fezleke

Anasayfa > Gündem

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında, yaptığı bazı konuşmalar sırasında 'Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği' gerekçesiyle fezleke hazırladı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında, partisinin 35. Olağan Kurultayı ve 19 Ocak'taki TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmalar ile Twitter hesabındaki paylaşımlarla 'Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği' gerekçesiyle fezleke hazırladı.

Türk Ceza Kanunu'nun 299. maddesindeki 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçundan hazırlanan fezleke, Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM'ye iletilmek üzere Adalet Bakanlığına gönderildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Kılıçdaroğlu hakkında kendisine yönelik ifadeleri nedeniyle 100 bin liralık manevi tazminat davası açmış, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da resen soruşturma başlatmıştı.

Fezlekeyi hazırlayan kişi görevini yapmıyor

Fezlekeyi hazırlayan kişi görevini yapmıyor

Bütçe görüşmeleri için geldiği Meclis'te gazetecilerin fezlekeye ilişkin soruyu yanıtlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu “Fezlekeyi hazırlayan kişi, savcılık görevini yapmıyor' diyerek savcılığa tepki gösterdi.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
50
23
6
6
5
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Dawkins06

Eyy iktidar.. Yıllar önce milletvekili dokunulmazlıklarını kaldıracağım diye bas bas bağırıyordun.. Ne oldu o iş ? Dün Chp Mhp Hdp milletvekilleri 550 millet... Devamını Gör

Ahmetcan Oral

Yakında Bahçeli içinde bekar dye gönderirler bir tane. Selin Sayek' de hristiyanmış zaten ona da oradan bir tane oh mis.

Pasif Kullanıcı

aynı şeyi halk yapsa direk hapse atar kendi istediğini söyler ama yok yahudi dölü diye her ne kadar bu adamdan nefret etsem de cb nin bazı şeyleri kaldırabil... Devamını Gör