Görüş Bildir

Kefaret "Münevver" Ayşegül Cengiz Kimdir? Ayşegül Cengiz Kaç Yaşında ve Nereli?

Haberler
> Kefaret "Münevver" Ayşegül Cengiz Kimdir? Ayşegül Cengiz Kaç Yaşında ve Nereli?

Yönetmenliğini Mesude Erarslan’ın yaptığı ve senaryosunu da Mahinur Ergun ile Melih Çam’ın kaleme aldığı “Kefaret” dizisi FOX TV ekranlarında yer alıyor. 22 Kasım 2020'de yayınlanmaya başlayan dizi oyuncularıyla da oldukça dikkat çekiyor. Bu oyunculardan biri de dizide Münevver karakterine hayat veren güzel oyuncu Ayşegül Cengiz. Peki Ayşegül Cengiz kimdir? Ayşegül Cengiz kaç yaşında ve nereli? Detayları haberimizde sizler için derledik...

Kefaret'in Münevver'i Ayşegül Cengiz Kimdir? Ayşegül Cengiz Kaç Yaşında?

Kefaret'in Münevver'i Ayşegül Cengiz Kimdir? Ayşegül Cengiz Kaç Yaşında?

Kefaret dizisinde Münevver Demir rolünü canlandıran oyuncu Ayşegül Cengiz, 1974 yılında Alanya'da doğdu. 1999 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu ve 2004 yılında aile hekimi oldu.

Tıp eğitimi sırasında 6 yıl İstanbul Tıp Fakültesi Tiyatro Topluluğu'nda (İTFTT) çalıştı ve çeşitli oyunlarda rol aldı. 1995 ve 1999 yıllarında toplulukla birlikte Fransız aktör ve yönetmen Amedee Bricolo'nun oyunculuk eğitimi çalışmalarına katıldı. Grubun birçok projesinde oyuncu olarak yer alan Cengiz, 1999 yılında Soytarlar Okulu adlı çocuk oyununu yönetti.

2004-2006 yılları arasında Şahika Tekand'ın kurduğu Stüdyo Oyuncuları'nda oyunculuk ve sanat eğitimi aldı. 2006 yılında Şahika Tekand'ın yazıp yönettiği 'Evridike'nin Çığlığı' adlı oyunda yönetmen yardımcısı ve oyuncu olarak yer aldı. 2008'de Studio Oyuncuları, Beckett'in 'Ben Değil Ben' adlı oyununu Genç Projelerin bir parçası olarak yeniden yazdı ve 'Hayır Ben – Hayır Ben' olarak sahneledi.

2012 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları'nda Şahika Tekand'ın sahnelediği Beckett'in 'Play-Oyun' adlı oyununda yönetmen yardımcılığı yaptı. 2014 yılında Şahika Tekand'ın yazıp yönettiği 'Gergedan 2.014' adlı oyunda yönetmen yardımcısı ve oyuncu olarak çalıştı.

2014 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları'nda Şahika Tekand'ın sahneye koyduğu 'Oyun-Oyun' adlı oyunda konuk oyuncu olarak yer aldı. Stüdyo Oyuncuları'nda tiyatro çalışmalarına devam ediyor.

Ayşegül Cengiz Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Ayşegül Cengiz Rol Aldığı Dizi ve Filmler
  • 2011 - Saklı  - Ayşegül

  • 2012 - Öyle Bir Geçer Zaman ki - Firuzan

  • 2012 - Pardon! Kim? Ben mi? - Müdür

  • 2013 - Merhamet - Kara Hatice

  • 2014 - Okul Gezisi - Anne

  • 2014 - Aşkın Kanunu - Sosyal Hizmetler Uzmanı

  • 2015 - Analar ve Anneler - Hilmiye

  • 2020 - Kefaret - Münevver

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?