İstanbul'da Zincirsiz Araca İzin Yok

 > -
Abone ol

İstanbul'da sabah aralıklarla devam eden ve zaman zaman tipiye dönüşen kar yağışı deniz ulaşımını durdurdu. Karada ise ana yollar açık ve ulaşım sağlanabiliyor. İstanbul Valiliği, özellikle TIR ve kamyonları yola zincirsiz çıkmamaları için uyardı.

İstanbul’da gece yolları kapatarak ulaşımı engelleyen kar yağışı, çarşamba sabahı kara ulaşımını fazla aksatmadı. Ana hatlarda ekiplerin gece boyu çalışmalarıyla açılan yollar, aralıklarla bastıran kar yağışı ve tipiye rağmen çoğunlukla açık kaldı.

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet (FSM) köprülerinde Anadolu yakasından Avrupa’ya geçişlerde yoğunluk yaşanırken, karşı istikamet nispeten daha akıcı.

Valilikten uyarı

İstanbul Valiliği resmi Twitter hesabından sürücülere, yola zincirsiz çıkılmaması uyarısı yapıldı:

“İlimizde süren yoğun kar yağışı nedeniyle başta tır ve kamyonlar olmak üzere zincirsiz araçların trafiğe çıkmasına izin verilmeyecektir. Seyir güvenliğinin tehlikeye düşmemesi ve yolların kapanmaması için sürücülerimizin kurallara riayet etmesi ve dikkatli olması önemli.”

FSM’de dün gece 12 aracın karıştığı ve 2 kişinin yaralandığı zincirleme trafik kazası nedeniyle ulaşım durmuştu. Yol kazadan yaklaşık 2 saat sonra köprü tek şeritle de olsa ulaşıma açılabilmişti.

İDO ve BUDO iptal seferler

İstanbul ve Marmara’da deniz ulaşımı, zaman zaman bastırarak görüş mesafesini düşüren tipi nedeniyle yapılamıyor. Şehir Hatları vapur seferleri, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) seferleri iptal edildi.

İDO'nun iptal ettiği seferler:

07.00 Yenikapı - Bandırma Hızlı Feribot, 07.30 Bandırma - Yenikapı - Bostancı Deniz Otobüsü, 08.00 Bursa - Armutlu - Yenikapı - Kadıköy Deniz Otobüsü, 09.00 Bursa - Yenikapı - Kadıköy Deniz Otobüsü, 13.40 Kadıköy - Yenikapı - Bursa Deniz Otobüsü, 18.30 Bostancı - Yenikapı - Bandırma Deniz Otobüsü.

BUDO'nun iptal ettiği seferler ise şunlar:

07.00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş), 08.00 İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya), 09.00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş), 09.30 Armutlu (İhlas) - İstanbul (Kabataş), 10.45 İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya), 12.00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş), 12.30 İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya), 15.00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş), 15.30 İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya), 15.30 İstanbul (Kabataş) - Armutlu (İhlas), 17.00 Armutlu (İhlas) - Bursa (Mudanya), 17.15 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş), 18.00 İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya), 19.00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş), 20.00 İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya), 21.15 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş), 21.15 İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya).

Kaynak: AA, DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir