Görüş Bildir
Haberler
İstanbul'da MHP Seçim Bürosuna Silahlı Saldırı

İstanbul'da MHP Seçim Bürosuna Silahlı Saldırı

Ulaş
19.04.2015 - 18:15
İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Sarıyer'de Sarıyer'de MHP Armutlu seçim bürosuna silahlı saldırı düzenledi. O sırada ilçe büro önünde bekleyen polis ekipleri saldırıya ateş ederek karşılık verdi. MHP'liler saldırıyı protesto etti.

İstanbul Sarıyer'de MHP seçim bürosu önünde havaya ateş açan maskeli bir grup ile polis arasında kovalamaca yaşandı.

Sarıyer Küçükarmutlu'da, MHP seçim bürosu önüne iki grup arasında çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüştü. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Bu sırada seçim bürosu önüne gelen yüzü maskeli bir grup, havaya ateş açtı. Bunun üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Göstericiler ara sokaklara kaçtı.

MHP'DEN PROVOKASYON UYARISI

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, Sarıyer'de partinin seçim irtibat bürosunun bulunduğu sokakta yaşanan olayla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi: 'Türkiye tarihin en önemli seçimine hızla giderken huzursuzluk çıkarmaya çalışan karanlık odaklar boş durmamaktadır.Özellikle seçimin güvenliğini sabote etmeyi amaçlamış terör örgütleri provakosyona yatırım yaparak karışıklığı ve kaosu tırmandırmak emelindedirler. Kan ve terör lobisi Milliyetçi Ülkücü Hareketi hedef alarak Türkiye'yi ve özelde İstanbul'u gerilim ve husumete mahkum etmeyi planlamaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul'da soğukkanlılığını ve sağduyusunu her şartta muhafaza edecektir. Hiçbir saldırı sataşma ve kışkırtma yürüyüşümüzü bozamayacaktır. Sarıyer'de partimizi ve dava arkadaşlarımızı hedef alan hain saldırının herhangi bir sonuç doğurması da mümkün değildir. Terörü meslek edinmiş mihrakların tahrik ve tacizleri gayesine ulaşamayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi sokakta değil sandıkta olacaktır. Şunu da herkes anlamadır ki sabrımızı test etmeye kimse cüret etmemelidir Milliyetçi Hareket Partisi'nin her oyunu bozmaya gücü yetecektir. Metanetimizi koruyarak kavga ve karmaşa planlayan çevrelere azami uyanıklılık göstererek her tuzağı aşacak her tezgahı faillerinin başına demokratik vasıtalarla geçireceğiz.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0