İsmi Gibi İpek Sesli Nilipek'in Ukulelesiyle Eşlik Ettiği 11 Şarkı

201PAYLAŞIM

Nilipek ismiyle müsemma bir müzisyen. İpek gibi sesine eşlik eden ukulelesiyle hemencecik kalplerimize orta yerine dokunan şarkılar yapıyor, çalıyor, söylüyor. Yeteneğiyle her geçen gün başarı merdivenlerini de hızla tırmanıyor.

Sizler için bu başarılı müzisyenin ukuleleli, tatlı mı tatlı şarkılarını listeledik, buyrunuz...

1. Nilipek - Senden Uzakta

Hangisi daha keyifli bilemedik? Şarkı mı, Nilipek'in sesi mi, Doğa'nın içinde gerçekleşen bu performans mı, ukulelenin tınısı mı...

2. Nilipek - Kibir

2007 çıkışlı şarkısı Kibir, Hande Yener'in elektronik döneminden hit olmuş bir parçaydı. Söz ve müziği Sezen Aksu'ya ait olan bu şarkı, elektronik ve hareketli altyapısını elimine eden Nilipek tarafından boyut atlamış, bambaşka bir şeye dönüşmüş ve bambaşka bir güzellik edinmiş. Nilipek'in yumuşacık sesiyle ve yine ukulele eşliğiyle yeni bir hayat kazanan Kibir'in bu versiyonunu çok sevdik!

3. Nilipek. & Can Kazaz - Her Gece

Bir zamanlar 90'ları sallamış, bugün kült olmuş bir Mirkelam şarkısı Her Gece. Can Kazaz'ın gitarı, Nilipek'in ukulelesi ile yeniden hayat bulmuş ama keyfinden hiçbir şey kaybetmemiş. Can Kazaz ve Niliepk'in seslerinin uyumu da coverın ayrı güzelliklerinden olmuş.

4. Nilipek - Havada Bir Hinlik Var

Şarkı, Ayyuka coverı ancak Nilipek ile o kadar bütünleşmiş durumda ki pek az insan bu şarkının bir cover olduğunu biliyor. 2018'in en çok izlenen dizileri arasında yer alan Ufak Tefek Cinayetler'in bir bölümünde ve Filli Boya reklamında çalmış, adını da birçok insana böylelikle duyurmuş olmuştu.

5. Ahmet Ali Arslan & Nilipek. - Benimle Yaşlan

Ahmet Ali Arslan'ın 2018 çıkışlı şarkısı Benimle Yaşlan, ikilinin bu büyüleyici performansıyla bambaşka alemlere götürüveriyor insanı.

6. Nilipek. - Yeni

SanatMahal konser kayıtlarını bizle buluşturan Nilipek, ikinci albümünde yer alan Yeni isimli bu şarkısıyla da ruhumuzu doyurmaya devam ediyor. Halbuki en sevdiğim havanın suyun muhabbeti...

7. Nilipek - Bilmem

Karavan Sessions'ın Bozcaada Pavli'nin çamları arasında konuğu olan Nilipek, ilk albümünde yer alan şarkısı Bilmem ile sımsıcacık hislerle dolduruyor içimizi.

8. Nilipek. - Döngü (Canlı Akustik)

İkinci albümüne de ismini veren şarkısı Döngü, kayıtta kendisinin de dediği gibi hareketli bir şarkı, hem de yolları hatırlatır gibi.

9. Nilipek. - Defne

Müzisyenin 2015'te çıkan ilk albümü Sabah'ın lansman konserinden bu kayıt. Defnenin birçok kültürde negatif enerjiyi yok ettiğine, korkuları ve umutsuzlukları kovduğuna inanılır, mitolojide de yeri böyledir. İşte öyle bir şarkı, öyle bir yorum. Burada ancak huzura yer var.

10. Nilipek. - Sabah

Yine SanatMahal konserinden ve müzisyenin ilk albümünden bir bahar sabahı durgun deniz gibi bir şarkı ve yorum.

11. Nilipek. & Ahmet Ali Arslan - Koşuyolu

Ahmet Ali Arslan ile birlikte bu kez kendi şarkısı... Nilipek'in ikinci albümünde yer alan Koşuyolu, o kadar naif ki hangi mevsim dinlerseniz dinleyin baharlar geliyor.

BONUS: Nilipek. - Hamur İşleri

Canımız, kalbimiz, çok özlediğimiz, bir albüm yapıp bizi terk eden grubumuz Sakin'in Bizim Büyük Çaresizliğimiz film için yaptığı (ve sözlerini Barış Bıçakçı'nın yazdığı) şarkısı Hamur İşleri ruhundan hiçbir şey kaybetmiyor Nilipek'in sesinde.

Zamanımızın çoğunu evde geçirdiğimiz şu günlerde müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarında!

#yüzdeyüzmüzik artık #yüzdeyüzonline!

Online konserler, ilginç bilgiler ve daha fazlası için @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarını takip et!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

bu kız niye hollandalıya benziyor

Gizli Kullanıcı

Kendi halimde yi de eklemelisiniz bence

Görüş Bildir