Görüş Bildir
Haberler
IŞİD, Musul'daki Askeri Noktalara Saldırdı

IŞİD, Musul'daki Askeri Noktalara Saldırdı

Onedio Medya
03.03.2015 - 00:06

AA / Arşiv

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Terör örgütü IŞİD'in, Irak'ın Musul ilindeki önemli askeri noktalara bombalı saldırı düzenlediği bildirildi. Öte yandan emniyet güçlerinin, IŞİD'in kontrolündeki Tikrit'in El-Alem ve Ed-Dur bölgelerinde örgüte karşı operasyon yaptığı kaydedildi.

AA muhabirine konuşan Musul'un doğusundaki Duberdan Kampında görevli subay Yasin el-Ceburi, 'IŞİD, ülke çapında iyi bilinen El-Gazelani karargahına, El-Cusuk semtindeki Musul Operasyonları Komutanlığı merkezine ve Terörle Mücadele Müdürlüğü binasına bombalı saldırı düzenledi' dedi.

Ceburi, 'IŞİD'in Musul'u kaybedeceğini anladığı için kentte ordu ile polis teşkilatının alt yapısını tamamen çökertmeye çalıştığını' belirtti.

Öte yandan emniyet güçlerinin, IŞİD'in kontrolündeki Salahaddin vilayetinin merkezi Tikrit'in El-Alem ve Ed-Dur bölgelerinde örgüte karşı operasyon yaptığı kaydedildi. Hava destekli operasyonda Ed-Dur'un doğusundaki bir semtin ele geçirildiği bildirildi.

El-Cezire ve Badiye Operasyonları Komutanlığı kaynakları da ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçleri ile Irak ordusunun, Ramadi kentinin 90 kilometre batısındaki Bağdadi nahiyesine bağlı Cebbe, Kebise, 140 kilometre batısındaki El-Bevhaya semti ile Hadise ilçesinde IŞİD örgütüne karşı dün gece askeri operasyon başlattığını söyledi.

Operasyonda 16 IŞİD militanının ölü olarak ele geçirildiği, örgüte ait 2 aracın da imha edildiği aktarıldı.

Devlet Bakanı Ahmed el-Cuburi de yaptığı açıklamada, Salahaddin kentindeki operasyonlara katılan aşiretler ile Şii gönüllülerden oluşan El-Haşdu'ş-Şabi (Halk Topluluğu) destekli Irak güvenlik güçlerinin sayısının 7 bin olduğunu belirtti.

Halk Topluluğu destekli Irak güvenlik güçlerinin, dün akşam IŞİD'in kontrolündeki Salahaddin vilayetinin merkezi Tikrit'i almak için geniş çaplı operasyon başlattığı açıklanmıştı.

  • Kaynak: AA ve Sputniknews
Kaynak: http://tr.sputniknews.com/ortadogu/20...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam