Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Instagram'ın Kurucusu Şirketi Facebook'a Neden Sattığını Açıkladı: '1 Milyar Dolar Verdiler'

8PAYLAŞIM

Uzun süredir çeşitli skandallarla gündeme gelen Facebook, kullanıcılarının güvenini yeniden çalışmaya kazanıyor. Şirketi Facebook'a sattıktan sonra Facebook çatısı altında çalışan ve yaşadıkları sorunlar nedeniyle şirketten istifa eden eski kurucu ortak Kevin Systrom bazı açıklamalarda bulundu.

Kevin Systrom ve Mike Krieger 2010 yılının Ekim ayında kurdukları Instagram'ı hızlı bir büyümenin ardından 2 sene sonra Facebook'a satmıştı.

100 milyon kullanıcıya ulaşma hedefinde iken Facebook'a satılan şirketin şu anda 1 milyarı aşkın aktif kullanıcısı var. Her yıl büyüme rekorları kıran ve karlılığını arttıran Instagram bugün yüzlerce milyar dolar değere sahip. 

Systrom ve Krieger şirketi sattıktan sonra yönetim kadrosunda devam etmişler ve Instagram'a katılmışlardı.

Daha kısıtlı bir kullanıcı kitlesi ile büyümeye çalışan Instagram, Mark Zuckerberg'in agresif büyüme senaryoları ile 150 milyon kullanıcıya kadar ulaşmıştı.

Systrom ve Krieger'in kullanıcı gizliliği ve platform verilerinin Facebook reklamlarına entegre edilmesi esnasında geçen süreç Facebook'un CEO'su Zuckerberg ile aralarının açılmasına neden olmuştu.

İki kurucu ortağın Instagram'dan ayrılmaları da sancılı bir süreçten geçmişti.

Instagram'ın Kurucusu Kevin Systrom Firmadan Ayrıldığını Açıkladı! İşte Systrom'un Kariyerindeki Adımlar - onedio.com
Instagram'ın Kurucusu Kevin Systrom Firmadan Ayrıldığını Açıkladı! İşte Systrom'un Kariyerindeki Adımlar - onedio.com

New York Times tarafından düzenlenen bir panelde yaşanan tüm bu olayları da kastederek bir soru soruldu. "Bugün yine olsa Instagram'ı satar mıydınız"

Systrom ise "Eğer biri size gelip 11 kişi(Instagram şirketi) karşılığında 1 milyar dolar teklif etse, siz ne cevap verirdiniz?" şeklinde yanıt verdi. 

Aslına bakarsanız tüm bu gerginliklere ve yaşananlara rağmen Systrom'un pişman olmadığını gösteriyor. 

Eh tabii, olayı aktarıyoruz ama zenginin malı züğürdün çenesini yorar.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Buyrun yorumlara!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
badcboy54

o zaman şartlarında normal. ve instagram büyümesi zugberg sayesinde kendi platformlarını kullanarak inanılmaz hızda büyüttü.

akiza

Fazlasıyla yeterli bir sebep bence.

hakkant

1milyar dolar dan bahsediyorlar ölene kadar bitiremezsin o parayı 😂

apprentice

Mantıklı

semih-kurnaz

Gözünüz doysun be 1 milyar doları 7 sülaleniz yese bitiremez öyle bir para.. Şu an çok daha fazla değeri olabilir ama 1 milyar dolar değerinde şirketim olsun ve nakit 1 milyar dolar teklifi gelsin bende anında satarım sonuçta öyle bir zenginlik ki 1 milyar dolar ile 100 milyar dolar arasında rakamsal fark dışında pek bir fark yok. Tabi ülkelerle boy ölçüşecek düzeyde bir ekonomik ve maddi güç istiyorsanız başka.. O paraya burada erdoğanın sırtına biner biner gezersin..

Görüş Bildir