Görüş Bildir
Haberler
İngiltere'de 'Terör' Alarmı

İngiltere'de 'Terör' Alarmı

Onedio Medya
21.03.2016 - 18:02

İngiliz güvenlik güçleri, başkent Londra'yı hedef alacak 10 eş zamanlı olası saldırılara karşı hazırlıklı olunması için uyarıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İngiliz basınının İngiltere'deki hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberlerde, Londra polisi ile İngiliz Özel Hava Hizmetleri'ne (SAS) bağlı özel harekât komandolarına, Paris'teki gibi art arda düzenlenen saldırıların Londra'da da yaşanabileceğine yönelik uyarı ve hazırlık çağrısı yapıldığı yazıldı.

İngiliz ordusunun terörle mücadele bomba imha timinin, 'biyolojik veya kimyasal bombalara' odaklanacak bir uzman ekip kurulması için çalışmalar yürüttüğü de aktarıldı.

Öte yandan haberlerde, Birleşik Krallık hapishanelerindeki aşırıcı mahkûmların, Müslüman olmayan gardiyanlara saldırıda bulunabileceği ve bunun, hapishanelere kaçak olarak sokulan cep telefonlarıyla görüntülenerek internet ortamında paylaşılacağına dâir endişelere de yer verildi.

Birleşik Krallık'taki emniyet güçleri ile silahlı kuvvetlerin son dönemde, olası saldırılara yönelik düzenlediği tatbikatlar dikkat çekiyor.

Geri dönen cihatçılar endişe yaratıyor

Geri dönen cihatçılar endişe yaratıyor

İngiliz hükümeti geçen kasım ayında düzenlenen Paris saldırılarının ardından yaptığı açıklamada, 'artan terör, siber saldırılar ve diğer küresel risklere karşı İngiltere'nin iç istihbarat servisi MI5, dış istihbarat servisi MI6 ve Dijital İletişim ve İstihbarat Kurumu'na (GCHQ) bin 900 yeni personel istihdam edileceğini' bildirmişti.

İngiliz polisi, Suriye'deki krizin başlangıcından bu yana 800'den fazla İngiliz vatandaşının bu ülkeye ve Irak'a gittiğini, bu kişilerin yarısının da Birleşik Krallık'a geri döndüğünü tahmin ediyor. Yetkililer, ülkeye dönenlerin aşırılaştığından ve ülkede saldırılar düzenlemesinden endişe ediyor.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
38
15
8
8
8
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Furkan Meraklı

Şu ortadoğuya bir hidrojen bombası atsalar da tüm dünya rahatlasa.

Aziz Yıldırım

ortadoğuda'ki yaşayan insanlar ziksin seni..puşt..kesin liselisindir..sen nerde yaşıyon aG