Homofobi Kokan Açıklamaları ve Davranışlarıyla Hepimizin Ağzını Bir Miktar Açık Bırakan 13 Ünlü

1.9bPAYLAŞIM

Eşcinselliği sapkınlık ve hastalık olarak yansıtmak bu ünlülerin hiçbirine yakışmıyor...

1. Hilal Cebeci

Twitter hesabından engin bilgilerini paylaşan Hilal Cebeci, eşcinselliğin obezite gibi bir hastalık olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: "Benim fikrim değil, tıbbın kabul ettiği bir gerçektir. Farkındaysanız eşcinseller sürekli aşırıya kaçan tavır sergilerler. Sürekli hemcinslerine tacizde bulunurlar. Eşcinselliği normalleştirmeyelim, tamamen bir hastalıktır."

2. Okan Bayülgen

Tuhaf açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen ve son olarak çocuklarıyla ilgilenen babaların 'gerzek' olduğunu söyleyen Okan Bayülgen zamanında eşcinselliğin yokluktan kaynaklandığını ifade etmiş ve şöyle demişti: "Erkek çocuklar genelev bulamadıkları için eşcinsel oluyorlar."

3. Sevda Demirel

Dönem dönem hayatımıza giren Sevda Demirel'in, ABD'de yaşayan yeğeni Brandol'un 2016 yılında eşcinsel evlilik yapmasıyla ilgili söyledikleri utanç vesilesi: "İki bıyıklı adamın evlenmesi beni derinden yaraladı. ABD'de yaşayan tek yeğenim Brandol Demirel'in düğün fotoğrafları bana gelince büyük bir şok yaşadım. Gelin göreceğimi düşünüyordum ama fotoğraflarda gelin yoktu. Geçtiğimiz yaz yeğenimin bu evliliğini öğrendikten sonra dil altı ilaçları ve antidepresan kullandım. Bu benim hayatımda yaşadığım ikinci büyük travma oldu. Babam torununun bu evliliğini görse çok üzülürdü. Maalesef ahlaki değerler bozuluyor. Sapkınlığı alkışlamıyorum. Modernlik bu değil!"

4. Alişan

Muazzam aktörlüğüyle Cennet Mahallesi'nde efsane bir role imza atan Alişan, eşcinsel bir şarkıcıyı canlandırdığı bölümün ardından şunları söyledi: "Bu gay rolünü unutturmam için esaslı bir sevişme sahnesi çekmem gerekecek sanırım. Ya da tecavüz sahnesi. Aksi halde bu rol benim peşimi bırakmayacak."

5. Ebru Gündeş

Çocuğunun yaşadığı olaylardan etkilenmemesi için elinden geleni yapan Ebru Gündeş, jüri olarak yer aldığı yarışmada Türk gençlerine kötü örnek olacağını söyleyerek bir kişiyi elemişti; neden biliyor musunuz? Çünkü yarışmacının davranışlarını feminen bulmuş! Kendisine tepki gösteren ve "Vicdanınız rahat mı? Gece rahat uyuyabiliyor musunuz? Gayet efendi ve sesi güzel çocuğun, sırf hafif kırık diye hakkını yediniz!" diyen Bülent Ersoy'a da "Gayet rahat uyuyorum, vicdanım rahat" cevabını vermişti. 

Ne diyelim ki?

6. Mustafa Ceceli

Mustafa Ceceli'nin eski eşi Sinem Gedik'in şarkıcı İntizar ile birlikte olduğu iddiaları gündeme gelmiş, sonrasında yaşananlar ise pek çok kesimi rahatsız etmişti, hatırlarsınız. İddiaları doğrulamak ve oğlunun velayetini almak isteyen Mustafa Ceceli, eski eşi ile İntizar'ın yakınlaştıkları görüntüleri basına sızdırmış, bağlı olduğu prodüksiyon şirketi de İntizar'la ilişkisini kesmişti. Her ne kadar bir açıklama yok gibi görünse de, Mustafa Ceceli'nin oğlunun velayetini almak için yaptığı gerçekten kabul edilemez.

7. Hande Yener

Onur yürüyüşlerine katılan, gay ikonu ilan edilen Hande Yener'in zamanında Demet Akalın' laf çarpmak için kullandığı sözler.. Aysun Kayacı hakkında "Çok güzel kız, içim kaynıyor" diyen Demet Akalın'a yönelik "Bizim sektörde çok lezbiyen var" demesi samimiyetsizliğini ortaya koymuyor mu? Kim genel ahlaksız?

8. Çağatay Akman

Çaldığı iddia edilen şarkısı Gece Gölgenin Rahatına Bak ile bir dönem çok konuşulan Çağatay Akman, Twitter hesabından "Sessizce hapşırmaya çalışan erkek i…dir" dedi. Gelen tepkiler üzerine de sıvadı elbette: “Bak bak sessiz hapşuran nasıl kendini belli ediyor..."

9. Esra Erol

Evlilik programlarıyla bir döneme damgasını vuran ancak yasaklandıktan sonra farklı alanlara yönelen Esra Erol'un yayına bağlanan eşcinsel kadına söyledikleri gerçekten çok üzücü: "Bunların işi gücü yok, bunlar fantazi dünyasını renklendiriyor."

10. Kadir İnanır

Eşcinsel bir karakteri canlandırıp canlandırmayacağı sorulan Kadir İnanır'ın verdiği cevap da ne kadar ayıp ettiğini ortaya koyuyor: "Bana sormamış olun!"

11. Burcu Güneş

Katıldığı bir radyo programında gayet normal bir şekilde kendisine iltifat eden kadın DJ'e "İltifat ediyorsunuz ama yanlış anlaşılma olmasın, biz sağlıklı kadınlarız" diyen Burcu Güneş'in niyetini hiç anlayamadık ama olsun, biz söyleyelim: Eşcinsellik hastalık değil!

12. Oktay Kaynarca

Genellikle sert, maço, dediğim dedik tipleri canlandıran ve mafya dizilerinin aranan ismi olan Oktay Kaynarca da zamanında şöyle demişti: "Mafya dizisi yapmayalım da, eşcinsel dizisi mi yapalım?"

13. Burak Özçivit

Gençlere örnek olmayı istediğini ısrarla vurgulayan Burak Özçivit, geleneklerine bağlı bir 'erkek' olduğunu şu sözlerle dile getirmişti: "Örf adet diye bir şey var. 13-14 yaşındaki çocuklar var. Ben örnek olmak zorundayım, bu nedenle gay rolü oynamam, oynayanlar oynasın.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
stpanda

valla yazmayacaktım ama ne kadar eşcinsel düşmanı insan varmış. bir kere eşcinsellik hastalık mı tedavisi var mı diye yazın biraz konu hakkında yazı makale okuyun bilginiz olsun. hormonel rahatsızlık diye kafadan sallamayın. 1974'te eşcinsellik hem tıp hem psikoloji alanında hastalıktır tanımından çıkarıldı. zamanında bilinçsiz cahil insanlar tedaviye kalkışmış mesela homoseksüel bir erkeğe daha çok testesteron vermişler ki erkeksileşip kadınlara meyletisn ama sonuç erkek daha fazla erkeklere ilgi duymuş. ikizlerden biri eşcinselse diğerinin eşcinsel olma ihtimali %50 gibi bir şeydi. yani genetik temelli oldduğu görülüyor. ancak cinsel yönelim spekturumunda tam hetero ya da tam geylik azken birçok insan daha çok heteroseksüel nadiren homoseksüel gibi farklı yönelimlere sahip. yani toplum normları da cinsel yönelimleri baskılamada büyük bir etken. ancak bu etken çoğunlukla insanların gizlemesimne sebep oluyor. duygu ve yönelimlerimiz hala içimizde.

stpanda

ve son olarak şunu söyleyeceğim eşcinsel deyince aklınıza kerimcan durmaz, bıyıklı modacılar vs geldiği için büyük ihtimalle hoşlanmıyorsunuz. ancak gandalfı oynayan adam ve prison break'in başrol oyuncusu da eşcinsel mesela. ancak yönelimlerinden ziyade işleriyle ön plana çıkan insanlar. ve bu insanlar toplum nezdinde bu kerimcan gibilerden çok daha saygı görüyorlar. nasıl her erkek her kadın her çocuk aynı değilse her eşcinsel de aynı değil. birkaç feminazi saçmalıyor diye kadın haklarını savunmaktan, birkaç hayvan hakları savunucusu saçmalıyor diye hayvan haklarını savunmaktan vazgeçmiyorsak. biir grup eşcinsel saçmalıyorsa eşcinsel haklarını savunmaktan da vazgeçmeyeceğiz.

karbey77

4..deki beyinsiz magandanin cevabinia bakin!!!

ulas-c.-cakmak

Bunların hepsi cahilce ve içi boş söylemler. Ancak neden her halta böyle tetikleniyorsunuz? Her şeyi böyle kafaya takmayın. Kişisel bilgisizlik ve çekincelerinden kaynaklanan sözler söylemişler. Ortada bir bir sövgü veya tehdit yok. LGBT Homofobi ayağına işin ucunu kaçırıyor. Heteroseksüel erkeklere yürüyüp red edilince Homofobik diye ağlayan tipler bile gördüm. Eğer hoş görü olacaksa bu karşılıklı olur.

erlikayra

Onedio Da Bir IBNELIK Var Ama Hadi Hayirlisi. Admin Hayirdir Senin Gibilerini Sevmememiz Zorunami Gitti :))

erlikayra

Yakin Hepsini Ne Kadar Ibne Lezbiyen Varsa Atesinde 1 Sigara Ohh Misss

Görüş Bildir