Görüş Bildir
Haberler
Gürsel Tekin: ‘Bu İddiaların Doğru Olmadığına İnanmak İstiyorum’

Gürsel Tekin: ‘Bu İddiaların Doğru Olmadığına İnanmak İstiyorum’

ATKN
07.05.2015 - 12:46 Son Güncelleme: 07.05.2015 - 12:47
İçeriğin Devamı Aşağıda

'Biz ortada olan bir iddiayı kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Ben bu iddiaların doğru çıkmasını istemiyorum. Bu iddiaların ya da elimize gelen bilgilerin doğru olmadığına inanmak istiyorum. Hükümet umarız bu konuda bir açıklama yapacaktır.'

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, 1 Mayıs olayları sırasında İstanbul Beşiktaş'ta yaralanan Özgür Altunbilek'i evinde ziyaret etti. Tekin'e burada bugün bir gazetedeki röportajında söylediği 'Türkiye'nin 2 gün içinde Suriye'ye girecek' açıklamaları soruldu.

'Özellikle dış politikalar konusunda önemli olumsuzluklar yaşanıyor' diyen Tekin, 'Son dönemlerde gerek Musul'daki olaylardan kaynaklı gerekse Ortadoğu'daki sorunlardan dolayı hemen hemen bütün yabancı gazeteleri açtığınızda, buna kısmen Türk gazeteleri de dahil, önümüzdeki süreçte olumsuzlukların olabileceğiyle ilgili çeşitli haberler olmasına rağmen, seçim sahalarında hertürlü şey konuşuluyor. Ancak bu meseleyle ilgili sayın Davutoğlu ya da dışişleri bakanının tek bir cümlesini duymuş değiliz. Umut ediyoruz ki bu sorun doğru değildir. Bu sorunun muhatabı biz değiliz. Biz ortada olan bir iddiayı kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Ben bu iddiaların doğru çıkmasını istemiyorum. Bu iddiaların yada elimize gelen bilgilerin doğru olmadığına inanmak istiyorum. Hükümet umarız bu konuda bir açıklama yapacaktır. Çünkü kamuoyu çok tedirgin. İçeride yeteri kadar sorunlarımız var. Bu sorunlarımızla birlikte seçim arifesinde Türkiye'nin böyle bir macerayı sürüklenmesi kabul edilecek bir anlayış değildir. Bir birey olarak ,CHP milletvekili olarak bu tehlikeye parmak basmak istedik. Ben hükümet yetkililerinden bir cevap bekliyorum' dedi.

Taraf'tan Ayfer Çalıkıran'a konuşan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Türkiye'nin 2 gün içinde Suriye'ye gireceğini ifade etmiş ve kaynağının çok sağlam olduğunu söylemişti.

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0