Görüş Bildir
Haberler
Gündemdeki İddia: CHP'li Vekil, Pınar Gültekin'in Babasına 'Davadan Çekil' Dedi mi?

Gündemdeki İddia: CHP'li Vekil, Pınar Gültekin'in Babasına 'Davadan Çekil' Dedi mi?

Deniz Gök
28.12.2020 - 10:49 Son Güncelleme: 28.12.2020 - 13:35

Türkiye’yi sarsan Pınar Gültekin cinayetinde, şoke eden bir iddia ortaya atıldı. CHP'li bir milletvekilinin Pınar Gültekin'in babasını arayarak 'davadan vazgeçmesi' talebinde bulunduğu iddia edildi. İddialara konu olan CHP'li vekil ise baba Gültekin'i taziye için aradığını, davadan çekilmesine yönelik ifadeler kullanmadığını söyledi.

Hürriyet yazarı Fatih Çekirge, dünkü yazısında bir CHP'li vekilin Pınar Gültekin cinayetiyle ilgili olarak baba Sıddık Gültekin'i arayarak  'O aile de perişan, gel sen davadan vazgeç' dediğini iddia etmişti.

Ailenin avukatı: "Sadık Gültekin, vekilin ismini 4 Ocak’ta açıklayacak"

Ailenin avukatı: "Sadık Gültekin, vekilin ismini 4 Ocak’ta açıklayacak"

Konuyu bugünkü yazısında da ele almayı sürdüren Fatih Çekirge, iddiaları Gültekin ailesinin avukatı Dr. Rezan Epözdemir’e sorduğunu ve şu yanıtı aldığını yazdı:

“Evet, Fatih Bey, yazınız doğrudur. Müvekkil (Pınar’ın babası Sıddık Bey) kendisine böyle bir telefonun ve talebin geldiğini söyledi. Hatta telefon numarasını gösterdi, WhatsApp profilinden de baktık. Gerçekten bir milletvekili. Sıddık Bey, kendisine gelen bu talebi refüze ettiğini de söyledi. Ayrıca bununla ilgili kendisiyle başka temaslar da olmuş. Dolayısıyla yazınız içerik itibarıyla doğrudur. Fakat arayan milletvekilinin ismini kendisi 4 Ocak’taki duruşma sonrasında açıklayacağını söyledi. Bu konuda benden bir hassasiyet rica etti. O nedenle kendisi duruşma sonucunda uygun görürse açıklayacaktır. Görüşmenin muhatabı ben olsaydım, ismi çekinmeden açıklardım. Sonuçta kadın cinayetleri ve şiddet Türkiye’nin kanayan bir yarasıdır. Böyle bir teklif hangi siyasetçiden gelirse gelsin kabul edilemez. Gayri ahlakidir. Fakat isim konusunda muhatap müvekkil olduğu için kendisi açıklayacağını ifade ediyor. Biz de bu iradeye saygı duyuyoruz.”

CHP'li Özgür Özel: "4 Muğla milletvekillerimizle bir videokonferans yaptık"

CHP'li Özgür Özel: "4 Muğla milletvekillerimizle bir videokonferans yaptık"

Fatih Çekirge iddialarla ilgili CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in kendisini aradığını belirterek şunları yazdı:

“Fatih Bey, sabah erkenden yazınızı okuduk ve Sayın Genel Başkanımıza sunduk. Kendisi bu olayın bütün detaylarıyla araştırılmasını istedi. Tabii bizim için böyle bir şey kabul edilemez. Bu nedenle 4 Muğla milletvekillerimizle bir videokonferans yaptık. 3’ü aileyi hiç tanımadıklarını söyledi. Birisi ise Pınar’ın babasına telefon açtığını ve taziye maksadıyla olduğunu ama böyle bir konuşma yapmadığını söyledi.”

Bu noktadan sonra Özgür Özel’le aramızda şöyle bir diyalog geçti:

Sayın Özel, ben olayı duyduğumda mağdure ailesinin vekili avukat Dr. Rezan Epözdemir’e sordum, kendisi doğruladı.

“Genel Başkanımızdan da aldığımız talimat gereği hem Rezan Bey’le hem de Pınar’ın babasıyla konuşacağız. Sonuçta çıkan gerçeğe göre gereği neyse yapacağız. Elbette böyle bir şey varsa parti olarak buna göz yummayız.”

CHP'li Süleyman Girgin: "Sadece taziye dileklerimi ilettim"

CHP'li Süleyman Girgin: "Sadece taziye dileklerimi ilettim"

Fatih Çekirge, iddiaların odağındaki CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin'in kendisini aradığını ve bir açıklama gönderdiğini belirterek o açıklamayı paylaştı:

“Sayın Çekirge,

Pınar Gültekin cinayetine ilişkin yazınızı herkes gibi dehşetle okudum ve ürperdim. Yazıda bir Muğla milletvekilinin işaret ediliyor olması nedeniyle zan altında kalan 4 Muğla milletvekili olarak hızla görüntülü bir görüşmeyle bir araya geldik. Yazıyı değerlendirdik. Diğer 3 Muğla milletvekili arkadaşım davayla ilgilendiklerini ancak aileyle hiçbir zaman bir görüşme yapmadıklarını ifade ettiler. Yazınıza konu olan Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin’e taziye telefonu açan tek milletvekili olarak konuya açıklık getirmesi gerekenin ben olduğum kanaatine vardım. 

Ben, 22 Temmuz’da cenazenin Bitlis’in Hizan ilçesinde defnedilmesinin ardından 23 Temmuz günü saat 18.57 civarında cep telefonumdan kendisiyle 1-1.5 dakikalık bir görüşme gerçekleştirdim. Görüşmede yalnızca taziye dileklerimi ve olaydan duyduğum üzüntüyü ilettim. Yazıda bahsi geçen ifadeleri kullanmam mümkün değildir. Oğlu canavarca bir cinayet işleyen Ayten Avcı ile de olaydan sonra ne yüz yüze bir görüşme ne bir mesajlaşma ne de bir telefon görüşmem kesinlikle olmamıştır. Bu olayı ve davayı ilk günden beri takip ediyoruz. Katilin hiçbir indirimden yararlanmadan en ağır şekilde cezalandırılması için Muğla milletvekilleri olarak elimizden geleni yapacağız. Bugünkü yazınız ışığında sizin gibi değerli bir gazeteciye konuya ilişkin olan biteni tüm açıklığıyla anlatma gereği hissettim. Saygılarımla.”

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?

Muğla'da üniversite son sınıf öğrencisi Pınar Gültekin 16 Temmuz’da kaybolmuş, cansız bedeni 5 gün sonra ormanlık alanda bulunmuştu.

Genç kızın, 32 yaşındaki Cemal Metin Avcı tarafından boğularak öldürüldüğü, cesedinin ise yakılarak üzerine beton dökülerek yok edilmeye çalışıldığı ortaya çıkmıştı. 

Cinayetin ardından katil zanlısı Cemal Metin Avcı ve kardeşi Mertcan Avcı tutuklanmıştı.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
o yorum yapılacak

Şöyle olaylarda bir siyasinin parmağı olmasa şaşarım zaten.Siyasetin kanunu bu herhalde bir pisliğin içinde olmak.

Süreyya Fikret

katilinin merhume hakkındaki iddiaları, lüks evde oturması yasam tarzı bir cete adına çalıstığı iddialari bir cok kisinin kafasında süphe yarattıgı icin esk... Devamını Gör

marine-offizier

seytanin aklina gelmez, olma ihtimali bile igrenc, buna cesaret edebimek, hatta aklindan gecirebilmek, degil insan, degil hayvan, tarifsiz bir düzeysizlik..