Görüş Bildir

Gül'ün Eski Başdanışmanı Ahmet Sever'e Soruşturma

Anasayfa > Gündem

Cumhuriyet Gazetesi'ne verdiği röportajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Danışmanı Mustafa Varank'a iftira ve hakaret ettiği iddiasıyla, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski başdanışmanı Ahmet Sever hakkında soruşturma başlatıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu Savcısı Umut Tepe, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Talimat Bürosu'na Ahmet Sever'in ifadesinin alınması için yazı yazdı. 9 Mayıs'ta Cumhuriyet Gazetesi'nde ve gazetenin internet sitesinde 'Erdoğan'ın Arkasındaki Şebeke' başlıklı haberin yer aldığı belirtilen yazıda, Ahmet Sever'in verdiği röportajla, müşteki Mustafa Varank'a karşı 'hakaret' ve 'iftira' suçlarının işlendiğinin öne sürüldüğü belirtildi.

Talimat yazısında, Ankara'da ikamet ettiği belirlenen Ahmet Sever'in talimatla ifadesinin alınarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmesi talep edildi. Röportajın gazetede yayınlanmasının ardından, Mustafa Varank avukatları aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu. 

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski başdanışmanı gazeteci Ahmet Sever, Cumhuriyet gazetesine verdiği röportajda, sosyal medyada AKP lehine faaliyette bulunan trollerin 'Saray tarafından yönlendirildiğini' söylemiş ve bu hesapların ardında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı Mustafa Varank'ın olduğunu iddia etmişti. Sever, Gül'ün bu durumdan duyduğu rahatsızlığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a söylediğini belirtmişti.

Gül'ün ofisi bu röportajın ardından 'Sever’in tamamen kendi görüşleri olup, Gül ile hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır”açıklamasını yapmıştı. 

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?