Gül'den Taraf Gazetesinin Manşetine Sert Yalanlama

 > 
13PAYLAŞIM

Taraf Gazetesi bugünkü manşetine 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü taşımış, Gül'ün 5. partiyi kurabileceğini iddia etmişti. Gül bu iddialara Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile sert yanıt verdi. ''İddialar uydurma, yalan ve art niyetlidir. Beni tanıyanlar en ağır eleştirilerimde dahi bu gibi ifadeler ve böyle bir üslup kullanmayacağımı çok iyi bilir."

Taraf gazetesinin bugünkü manşet: ’Bu pislik kolay kolay temizlenmez’

Taraf Gazetesi, Abdullah Gül'ün yakın çevresine AK Parti'nin son durumunu değerlendirip "Bu pislik kolay kolay temizlenmez'' dediğini yazdı ve Gül'ün yeni bir partinin işaretini verdiğini iddia etti. 

Haberde Gül'ün tekrar Cumhurbaşkanı seçilmek istediği, Başbakanlık görevi içinse Ali Babacan’ı düşündüğü ileri sürüldü. 

Yine habere göre "1 Kasım seçimlerinin ardından Gül’ün örtülü destek vereceği “AK Partili”ler ile yeni bir isim altında siyaset yapılacak. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin de, dile getirdiği 5. parti bu şekilde oluşacak."

'Bana atfedilen ifadeler tamamen yalan, uydurma ve art niyetli'

Gül, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Taraf gazetesinin bugünkü manşetinde bana atfedilen ifadeler tamamen yalan, uydurma ve art niyetlidir. Beni tanıyanlar en ağır eleştirilerimde dahi bu gibi ifadeler ve böyle bir üslup kullanmayacağımı çok iyi bilir. Son dönemde şahsımı günlük siyasi polemiklerin içerisine çekmeye yönelik bazı gayretleri üzülerek takip ediyorum. Bilinmesini isterim ki tek arzum ülkemizin birlik ve beraberlik içerisinde istikrar ve refaha kavuşmasıdır" ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir