Görüş Bildir
Haberler
Eskişehir'deki Kedi Davasında Karar 6 Mayıs'a Kaldı

Eskişehir'deki Kedi Davasında Karar 6 Mayıs'a Kaldı

ATKN
03.04.2015 - 14:13
İçeriğin Devamı Aşağıda

Eskişehir'de sahiplendiği kediyi evinde bıçakladıktan sonra kafasını dolu su damacanayla ezerek öldürdüğü ileri sürülen ve görüntüleri sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Mustafa Can Aksoy'un yargılanmasına devam edildi. Sanığın mazeret bildirerek katılmadığı duruşma 6 Mayıs'a ertelendi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi Mustafa Can Aksoy, Eskişehir'deki 'Cafe De Kedi' adlı işyerinden aldığı 'İletki' adlı kediyi geçici olarak sahiplendi. Kediyi, geçen yıl Şubat ayında kaldığı öğrenci evinde işkence yaparak öldürdüğü öne sürülen Mustafa Can Aksoy hakkında, Eskişehir 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Kendisine ait olmayan hayvanı öldürdüğü gerekçesiyle 'Mala zarar verme' suçundan 4 aydan 3 yıla kadar hapsi istenen Mustafa Can Aksoy, bugün yapılan duruşmaya rahatsızlığı nedeniyle rapor aldığı için katılmadı. Duruşmaya, sanıktan şikayetçi olan Cafe De Kedi işletmecileri Didem Erşan Üstündağ ile Duygu Kurt ile avukatlar katıldı.

Didem Erşan Üstündağ ile Duygu Kurt'un avukatı ve aynı zamanda Eskişehir Barosu Hayvan Hakları Komisyon Başkanı olan Buket Ünlü Hatip, sanığın davayı uzatmak için mazeret bildiriminde bulunduğunu öne sürdü. Bu duruşmada karar verilmesini isteyen Buket Ünlü Hatip 'Sanık önceki duruşmaya da katılmamıştır. Mazeret bildirimleri davayı uzatmaya yönelik olduğunu düşünüyoruz. Mazeret bildiriminde davanın ertelenmesi talebinde de bulunmamıştır. Bu nedenle dava hakkında kararın açıklanmasını istiyoruz. Kendisi duruşmaya katılarak ifadesini vermiştir. Dosya tamamlanmıştır ve araştırılacak bir konu da bulunmamaktadır' dedi.

4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi hakimi, mazeret bildirerek duruşmaya katılmayan Mustafa Can Aksoy'un bir sonraki duruşmaya katılmaması durumunda gıyabında karar verileceğini belirterek duruşmayı 6 Mayıs 2015 tarihine erteledi.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
deli-sabit

Yakalayın ve toplum içine salmayın, hapis çözüm değil; tedavi olmazsa yarın bir gün çocuklara da yapabilir, başka canlılara da başka işkenceler yapabilir. Ha... Devamını Gör

Damla Naz Uslu

o.... çocuğu...

Pasif Kullanıcı

vahşi duygularla, tasarlayarak öldürmektir bu. bak işte bu adamı ve çevresini ağır rehabilitasyona almalı ve sürekli takip altında tutmalısın. bu bir sinyald... Devamını Gör