Görüş Bildir
Haberler
Erkekler İçin Üzülmemiz Gerektiğini Gösteren 13 Can Sıkıcı Durum

Erkekler İçin Üzülmemiz Gerektiğini Gösteren 13 Can Sıkıcı Durum

diazepam
14.10.2014 - 13:51 Son Güncelleme: 14.10.2014 - 13:54

Erkeklere 'sizi anlıyoruz' demek istedik.

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Soyunma kabini önünde kıyafet yorumlamak

1. Soyunma kabini önünde kıyafet yorumlamak

Erkek milletine çok küfür ettiğim zamanlar oluyor. Özellikle kadınlara karşı davranışları konusunda bizi zor durumda bırakacak işler yapan erkeklere, kadınların 'işte ideal erkek' diye önümüze koyduğu tiplere. Çünkü biliyorum ki hiçbir erkek istediği, zevk aldığı için soyunma kabininin dışında bekleyip, kıyafet deneyen sevgilisinin kıyafetlerine yorum yapmaz. 'Bu biraz frapan durdu', 'bunun straples kesimi yok mu?' 'bunun beli düşük biraz', 'aslında kaldırsak olur gibi', 'çok dar durdu aşkım', 'şuradan belini topla, burayı da serbest bırak olur gibi', vs. laflar etmez.

'Ya modacıysa, ya kıyafetten anlıyorsa?' gibi şeylerle gelmeyin bana. Ben hepinizin, her gün Marks and Spencer'da, Zara’da, Mango’da görebileceği tiplerden bahsediyorum. Yemişsin bir halt kız arkadaşınla alışverişe çıkmışsın, yolun Zara’ya düşmüş, hasbelkader dolanıyorsun içeride ama arkadaşım kızdan daha iştahlı olmak nedir? Al şunu dene, bak sana ne buldum, bu çok iyi durur sende, vs. diye diye kızın kucağına onlarca kıyafet yığıp, sonra da soyunma kabini önünde Nur Yerlitaş gibi onları değerlendirmek, yorumlamak, yeniden biçimlendirmek nedir? Neyin peşindesin sen?

Bak iyi bir şey yaptığını zannediyor olabilirsin, kız arkadaşın bundan çok memnunmuş gibi davranabilir, seni her gittiği yerde “ayy Tankut çok iyi bir çocuk” diye övüyor olabilir ama 'friendzone' bölgesine çok yakınsın benden söylemesi. Hiçbir kız kendisine “Bu Tarz Benim” jürisi gibi davranan bir adamı istemez. Ben anlamam bu işlerden demesini bileceksin, tamam Mango’ya yine git, hangimiz gitmiyoruz anasını satayım da soyunma kabini önünde kıyafetin frapanlığından, hotkütürlüğünden falan dem vurma itici oluyorsun. Diğer kızlar 'ay ne süper bi adam' diye düşünüyor olabilir ama biz erkekler senin hakkında hiç iyi şeyler düşünmüyoruz. 

'Banane sizden be, ben kız arkadaşımı mutlu etmek istiyorum' diyorsan bunun bin bir türlü yolu var, ama sen gidip de 'bunun göğüs altı kesimi şık değil' dersen olmaz benim güzel arkadaşım, OL-MAAZ.

2. Erken boşalıp boşalmamış gibi devam etmeye çalışmak

2. Erken boşalıp boşalmamış gibi devam etmeye çalışmak

Konu sevişme olunca kimseye acımam da, erken boşalıp sanki boşalan o değilmiş gibi sevişmeye devam etmeye çalışan erkeğe çok acıyorum arkadaş. Böyle sanki devam ederse yeniden ereksiyon kazanacakmış, partneri onun boşaldığını fark etmeyecekmiş gibi bir hırsla, iştiyakla, inleyerek falan devam ediyor ya çok üzülüyorum ben bu hallere. 

Sonra bir noktada partneri olayın farkına varıyor, “boşaldın mı sen?” diye çıkışıyor ya buna, hani bu da bir bakıyor ki alet buz gibi suya girmişçesine karnının içine doğru çekilmiş, işte o an susup kadının yanına devriliyor ya çok üzülüyorum lan ben bu hallere.

3. Erkek modasında göze çarpan "retro" duyarsızlığı

3. Erkek modasında göze çarpan "retro" duyarsızlığı

Kadınlara bakıyorum, bir yıl 80'ler moda oluyor, bir yıl 60'lara geri dönüyorlar, bir yıl apartman topuk, öteki yıl yüksek bel pantolon, bakşa bir yıl 50'lerin saç şekilleri moda oluyor. Sürekli bir retro kültürünün içinde yüzüyorlar. Çiçekli elbiseler geliyor, uzun kirpikler çıkıyor, büyük yüzükler, şallar derken 1900'lü yılları sil baştan yaşıyorlar.

Ama erkeklerde böyle bir durum yok. Ne favori moda oluyor, ne kalın kravatlar, ne İspanyol paçalar, ne kalın yakalı ceketler. Erkek modasında retronun yeri yok, sürekli abuk sabuk şeyler; skiny kotlar, dar tişörtler. Tamam onlar da olsun ama uzun saç, ense uzatma, uzun favoriler, slip mayo, İspanyol paça pantolonlar, dar kot montlar da moda olsun arkadaşım. Hiç mi retro isteği yok içinizde? Kadınlar 50, 60, 70 yıllarını üstünde taşırken, birinizde istek yok mu kalın kravat için?

Evde İspanyol paça pantolonlarım hazır bekliyor yıllardır, neden tekrar moda olmuyor İspanyol paça? Kadınlarda 2 yıl önce modaydı oysa, sıra ne zaman erkeklere gelecek? Ne zaman duble paça şalvar kumaş pantolon altına Adidas spor ayakkabı giyebilecek erkekler?

4. Erkeğin hoşuna giden meme tipinin tam da sevgilisininki gibi olması?!

4. Erkeğin hoşuna giden meme tipinin tam da sevgilisininki gibi olması?!

Erkek milletinin önem verdiği şeyin aslında meme değil de ona sahip olması gerçeğini yüze vuran erkektir. Adam büyük memeli kızla çıkar en sevdiği meme tipi büyük memeler olur, küçük memeli kızla çıkar asıl sevdiği bir anda küçük meme olur, damla model memeli sevgilisi olur, en iyi meme damla tipte olandır. 

Buradan çıkaracağımız tek ders, erkek milletinin sevdiği tek meme tipi ulaşabildiği meme tipidir. Elinin altında ulaşabildiği bir meme yoksa Adriana Lima, Miranda Kerr memelerini falan beğenir. Ama sevgilisi olur olmaz en ideal meme sevgilisinin memesi oluverir bir anda. 

-Saçmalama ya, adriana lima'nın memeleri hiç güzel değil ki?

-Hadi be oradan

-Ciddiyim bak, benim için senin memelerin gerçekten en ideali

Hadi be oradan!

5. Cinselliğin bir ihtiyaç olduğunu savunmak

5. Cinselliğin bir ihtiyaç olduğunu savunmak

Haklıdır, cinsellik bir ihtiyaçtır. Ancak eğer bir erkek sevgilisine, kız arkadaşına, normal kız arkadaşına cinselliğin bir ihtiyaç olduğundan dem vuruyorsa, derhal sevişmek istiyordur. 

Eğer sevişecekseniz konuya dahil olup sonunu görün, sevişmeye niyetiniz yoksa, 'ben senin gibi düşünmüyorum' diyerek konuyu kapatın. Boş yere kimseye umut vermeyin. 

-Merve bence sevişmek bir ihtiyaç

-Bence değil

-Teşekkürler, çok verimli bir tartışma oldu.

-...

-Müsaadenle ben Yelizlerin masaya geçiyorum.

-Tabii ki hakkındır...

6. Sevişirken noter gibi sürekli onay alma peşinde koşmak

6. Sevişirken noter gibi sürekli onay alma peşinde koşmak

-Nasıl böyle iyi mi?

-Hoşuna gidiyor mu?

-Güzel dimi?

-Şöyle yapalım mı?

-İndim ama zorlamıyor seni dimi?

-İstersen değiştirelim pozisyonu

Bu nedir arkadaşım? Sevişmenin sonunda kadının “çok iyiydin” demesini sağlayacağım diye devlet dairesine gitmiş adam gibi davranmanın alemi yok ki? Efendi gibi seviş, zevkini al kalk. Olayı orta oyununa çevirmenin manası yok. 

Bu davranış genelde sevişmesinden emin olamayan, kızı incitmekten çekinen, 'aman diyeyim bir yanlışımız olur da ikinci sevişme suya düşer' diye tedirgin olan erkeklerde görülür. Bir azınlık olarak kızın sevişme tercihlerini saptamaya çalışan erkekle de karşı karşıya olabiliriz. Ama hiç hoş olmuyor. Ha 'böyle sevişen birini mi izledin ki hoş olmadığını biliyorsun?' diyebilirsiniz. Haklısınız, izlemedik ama o yollardan biz de geçtik. 

Netice olarak sevişmeyi bir sohbete dönüştürmenin alemi yok, “kız resmen eridi abi” diyeceksiniz diye kızı sorguya çekmek gereksiz. Siz sevişmenizi iyi yapın, iyi yapılmış bir sevişme her zaman hak ettiği takdiri görür.

7. Göbek atan kadının karşısında el çırparak salınmak

O sabah başıma geleceklerden habersiz mutlu bir güne uyandığımı zannediyordum… Öyle olmadığını anlamam uzun sürmedi, “akşama Nilüfer’in düğünü var unutma” lafı, çok uzun sürecek bir günü kısacık bir zaman dilimi içerisinde haber vermişti bana. 

Oysa eşim bana bunu aylar öncesinden söylemişti, klasik bir erkek davranışı olarak “nasıl olsa bir yolunu bulur, kaytarırım daha çok var” yanılgısına düşmüştüm o zamanlarda. Kadınlar akıllıdır, erkeğin yapmak istemeyeceği şeyleri aylar öncesinden söyleyip zaman içinde unutulmasını sağlarlar, günü geldiğinde de “bunu sana söyleyeli bir ay oluyor!?” çıkışı ile sizin elinizi kolunuzu bağlarlar. Evet bana da söylemişti, zerrece gitmek istemediğim bir organizasyon resmen kucağıma doğmuştu sabahın o saatinde. Hala bir şeyler yapabilirim düşüncesiyle “bakarız” dedim. Bakarız dedim çünkü gün içinde daha düşünecek saatlerim vardı, illaki bir iş toplantısı, bir kaza ortaya çıkardı. “nasıl bakarız ya? söz verdim kıza sen bir şey demeyince, altın bile aldım” diyerek ölüm vuruşunu da yaptı. Artık iyice kapana kısılmıştım, “tamam” deyip olay mahallini terk etmekten başka çarem yoktu, öyle de yaptım.

-Damat bizim kızın teyi değil

-Neyi değil??

-Teyi değil, teyi

Fransız sinemasını takip eden, klasik müzik dinleyen, ayda iki-üç kitap bitiren, 5 dernek üyesi eşin dediği lafa bak? Damat gelinin teyi değilmiş. isterse CEO olsun, bir kadını annesinin, akrabalarının yanında görmeden tanımak mümkün olmuyor. evde konferans veren kadın birden yer sofrasında yufka açmaktan kalkıp düğüne gelmiş Hasibe Yenge’ye dönüşmüştü. korktuğum başıma geliyordu. “Ay ne oynayacağım be, altınımızı takar, çifti kutlar kalkarız” diyen eşim düğün salonu orgunun sesine kayıtsız kalamıyordu, ufaktan el çırpmalara, ayak sallamalara ve “bak şu Rukiye Halamın kızı, yanındaki de nişanlısı, çocuk bu sene uzmanlığını bitiriyormuş” demelere başlamıştı. 

Eğer Rukiye Halasını anlatıyorsa bu gece bitmez dememle birlikte kolumdan piste sürüklenmem bir oldu. Karım Rukiye Halanın kızıyla karşılıklı gülüşerek tepinmeye başlamıştı bile. Ben takım elbisesinin içine hapsolmuş küçük bir çocuktum, hatta ürkek bir kız çocuğuydum artık. Biraz önce pisttekilere bakıp burun kıvırırken akrabaların hedef tahtasına kurulmuştum. Piste çıktıktan sonra ben oynamasını bilmem demenin bir anlamı yoktu, mecbur bir şeyler yapacaktım. 

Eşim, gaddar eşim, yüzünü bana bir dönse onu kendime oyun arkadaşı edecektim ama kahrolası Rukiye Halanın kızı esir almıştı onu. Mal gibi olduğum yerde dizlerimden yaylanarak, el çırparak ve tam anlamıyla bir güdü malı gibi gülerek oynadığımı zannediyordum. Bu böyle 3-4 dakika sürdü sanırsam, sanırsam diyorum çünkü ben o arada görelilik teorisini test ediyordum. Eşimin “n'apıyorsun sen ya?” sözleriyle kendime dönüş yaşadım “tam ebenin .....nı yapıyorum” demeye hazırlanıyordum ki ağır kaçacağını hissettiğimden sustum ama salondaki gürültüden istifade ederek Behzat ç. biplemesi tarzında bir iki laf ettim. Hadi oynayalım diyen eşimin karşısında yaylanmayı keserek sadece el çırpma moduna aldım kendimi. Mal gülüşüm ise hala suratımdaydı biliyorum. 

Eşim dansöz gibi kıvırıyor, bense karşısında onu takdir edercesine el çırparak tam bir ....oğlu Esteban kıvamında dikiliyordum. 

Eziyet ne zaman bitti, eve nasıl geldik, ayrılırken Rukiye Halanın kızı bana neden sarıldı, Rukiye Hala kimdi gibi sorular eşliğinde uykuya daldığımı hatırlıyorum. Ertesi gün mutlu bir güne açtım gözlerimi, dün gecenin bitmiş olması bile başlı başına bir mutluluk sebebiydi. Eşime günaydın dedim, günaydın dedi, “önümüzdeki ay Rukiye Halanın kızının düğünü varmış” diye ekledi…

Kabul “....raaamı giderim” lafı biraz ağır oldu.

8. Erkekte fetiş bölgesi bulunmaması

Kadının memesi, göbeği, ayağı, kalçası, dudağı, burnu, ayak başparmağı, pübik bölgesi, göbek deliği, dirseği, diz kapağı, uyluğu, koltuk altı, kulak memesi, saçı, kısacası aklınıza gelebilecek her yeri, bunun yanı sıra giydiği file çorabı, jartiyeri, tangası, sütyeni, g-stringi, eteği, bluzu, beyaz gömleği, topuklu ayakkabısı milyonlarca erkek için fetiş nesnesi, objesi olurken, erkekte kadınların üzerinde fikir birliği ettiği bir fetiş bölgesinin bulunmaması halidir. 

Belki penis denebilir ama o da bizzat olayın içinde zaten. Kaldı ki kadın cinsel organını klitoris, kalın dudaklar, ince dudaklar, pübik bölge gibi alt gruplara bile ayırmak mümkünken bırakalım da penisin o kadarcık fetiş objeliği olsun. Onun dışında bir şey yok. Kıyafet yok, takı yok, pozisyon yok, hiçbir şey yok. Bir erkek mal gibi ortada duruyor. Üzerinde ittifakla fetiş bölge kabul edilen bir yeri yok. 

Acaba diyorum bunun sebebi erkeğin yavan olması mı yoksa kadınların tembelliği mi? Binlerce yıldır şu dünyanın üzerindeyiz, Erkekler çalışmış çabalamış onlarca fetiş objesi çıkarmış kadından. Buna karşın kadınlar hiç g.tlerini kıpırdatmamış afedersiniz, birisi de dememiş ki erkeğin baldırı nefis, memeleri enfes, kalçaları tam ısırmalık. 

Varsa yoksa eli güzel erkek, dişi güzel erkek. Arkadaşım yok mu başka bir malzeme? Hemen bağırdığınızı duyar gibiyim 'adonis' diye. Güzel insan, adonis herkeste yok! Biz meme diyoruz, misal hepinizde var, siz niye hemen adonise, six-pack'e giriyorsunuz? Göbek de mesela, yiyor mu?

9. Papağan gibi "kadınları anlamaya çalışma" deyip durmak

Bunlar kadar rahat bir erkek türü daha yoktur dünya üzerinde. Kadınları anlamak gibi bir dertleri olmayan, kendine göre yaşayan, kadınını kendine uymaya, olmadı alışmaya zorlayan, bunu yaparken de bilinçli hareket etmeyen, kafası rahat, aklı dingin, mutlu insan evladıdır bunlar. Sen ne zaman kadınlarla ilgili bir sorununu anlatacak olsan ilk cümleleri “dostum kadınları anlamaya çalışmayacaksın” olur ki haklılardır. 

Ama biz takıntılı erkekler b.k varmış gibi kadınları çözmeye, hayatın sırrını orada bulmaya çalışırız. Oysa gerçek sır kadınları anlamaya çalışmamaktır ve bu adamlar bunu en doğru haliyle yapmaktadır. Kıldı tüydü, onu dedi, bunu dedi, şunu demek istedi, şu mesajı verdi, niye böyle yaptı, vb. sorulardan münezzehtir, kafası rahattır. Kadının laflarını dosdoğru anlar, ona göre davranır. İlk başlarda dırdır kurbanı olsa da zaman içinde kadın onun bu hallerine alışır ve anlaşılmayı beklemekten vazgeçer. 

İşin sırrı bu arkadaşım, kadınların anlaşılma beklentisini kırmak! Kadın böyle bir beklenti içinde oldukça, sen onun bu yönünü besledikçe sırtına çıkıyor. Hiçbir anlamı olmayan, anlamını kendisini dahi bilmediği davranışlarının sırrını çözmeni bekliyor. Yapmayalım bunu artık, gelin el ele verelim ve kadınları anlamaya çalışmaktan vazgeçelim. Böyle bir talep olmayınca arzı da olmaz. Yapalım lan bunu. 

Ben bugün eve gidip, eehh, meeeh diye geçireceğim tüm zamanımı bakalım ne olacak?

10. Çok güzel kızla birlikte olup bu durumu hiç umursamamak

Ben bu adamları anlamıyorum arkadaş, yanında afet-i devran bir kız var, boy 180, bacak boyu almış yürümüş, memeler o biçim, kalça o biçim, yüzüne bakmaya doyamazsın, ten pürüzsüz, dişler bembeyaz, gözler renkli, saçlar lepiska gibi ama bu arkadaş yanında sanki normal bir insan evladı varmış gibi rahat takılıyor. Zamanında bizim yanımızda bunun 100'de biri kızlar varken bile elimiz ayağımız dolanırdı, bayılacak gibi olurduk, yanında bir kızın yürüyor olması, sana eşlik etmesi, lan olm sorduğun sorulara cevap vermesi bile bir olaydı. ama bu piç, yanında dünya güzeli varken s.klemez hareketlerle beni bitiriyor. 

Geçenlerde birine denk geldim. yanındaki kıza, güzelliğinden dolayı bakamıyorum ben. Yani kız o kadar güzel ki bakmaya hakkım yok diye düşünüyorum. Benim gibi 120 kilo, kıllı tüylü bir adam böyle bir güzelliğe bakmamalı diyorum ama o da ne, bizimki kızı masaya oturttu gitti PES oynuyor. Kız da bunu bekliyor, masada sap gibi oturuyor. Lan öyle bir kız benim yanımda olsa omzumda taşırım, başına taç takarım, ne demek o kızı bırakıp da PES oynamak? Mal mısın nesin sen ya?

Demem o ki, günlük hayatımızda bizim yüzüne bakmaya kıyamayacağımız kızlarla birlikte olup, bunu hiç iplemeyen tipler var!

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Bir erkeğin "fuşya renkli bluz" hakkında yorum yapabilmesi

11. Bir erkeğin "fuşya renkli bluz" hakkında yorum yapabilmesi

Geçen yine İstiklal Mango'dayız, girer girmez erkekler için konulmuş olduğunu düşündüğüm koltuklara attım kendimi, sağa sola bakınıyorum. 20-25 dakika geçti geçmedi bir çift çarptı gözüme, kız askıdan bir şey alıyor erkeğe gösteriyor, kerli felli, sakallı bıyıklı adam kıza bir şeyler söylüyor, hararetli hararetli anlatıyor. Ulan ne oluyor deyip kulak kabarttığımda elemanın kızın elindeki fuşya renkli  (rengi elemandan öğrendim, yoksa fuşya nedir bilirim ama neye benzediğini bilmem) bluz değerlendirdiğini, kızın bu bluz ile fazla kombin yapamayacağından dem vurduğunu, fuşyanın modasının geçtiğini, onun ten rengine bu rengin hiç gitmeyeceğini falan söylediğini işittim. 

Acaba dedim, bu eleman gay mi? yoksa Mango'da, kız arkadaşının elindeki fuşya rengi bluza bu kadar yorum yapabilmek her babayiğidin harcı değil, olmamalı da. Erkek dediğin fuşyayı işitmiş olabilir, belki ne olduğu konusunda fikir sahibi de olabilir ancak onu yorumlayacak kalibrede olmamalıdır. Eleman ya kızı elde etmeye çalışıyor ya da ortada başka bir durum vardı. Kız özel moda danışmanı ile de gelmiş olabilir diyeceğim ama eleman at hırsızı gibiydi, sanmıyorum ki moda konusunda bilgisi olsun. 

Neyse ne diyoruz o zaman? Böyle bir erkek yoktur, olmamalıdır. Bugün fuşya hakkında ahkam kesen yarın Taba rengini kritik eder ki Allah muhafaza.

12. Sene 2014, hâlâ ortalama 1000 yıllık kadın tuzaklarına düşmek

İnsan öğrenen bir varlık, geçmişinden dersler çıkaran, yaptığı hataları tekrarlamamaya dikkat eden, başka insanların başlarına gelen olaylardan ibret alan bir yapısı var. İnsanlığın bugünlere gelmesinde, medenileşmesinde bütün bunların etkisi büyük. Öğrene öğrene ilerliyoruz, hatalarımızdan ders çıkarıyoruz, başkalarının yaptığı hataları okuyup ibret alıyoruz falan. Ama arkadaş yıl olmuş 2012 hala 1500'lü yıllardaki hatalara düşen erkekler var. Kadınlar konusunda erkeklerin zerre ibret alamaması beni derin düşüncelere sevk ediyor. 

Geçtim 1500'lü yılları falan, bir ay önce bir şey yaşıyorsunuz, bunu arkadaşınıza anlatıyorsunuz, size hak veriyor falan, derken bir bakıyorsunuz aynı tuzağa, oyuna, ketenpereye o mal da düşmüş. 'Abi geçen anlattığın olay vardı ya, aynısı benim başıma da geldi çok kötüyüm' falan diyor. Lan angut daha bir ay önce anlatmadım mı ben sana? neden ders almıyorsun, ibret almıyorsun, kendini ona göre konumlandırmıyorsun? Kadınlar karşısında bu kadar mal olduğumuz sürece 'kadınları anlamıyoruz' masalını daha çok dinleriz. Erkekler ne zaman ki ortak bir bilinç geliştirir, kadınların 1000 yıldır değişmeyen yakınmalarına, oyunlarına, tuzaklarına düşmemeyi, kanmamayı, yakalanmamayı öğrenir işte o gün mutlu bir geleceğin ilk adımları atılır. 

Bak şimdi şuna;

-Demek bugün mesaiye kaldın ha?

-Ha evet ya, çok yorucuydu iş, müdür ibnesi bütün raporları bana yıktı, bağırdım çağırdım ama bu sefer, ancak birisinin işleri de yapması gerekli. bugün ben yaptım ama bu gerilimden sonra bi daha bana kalmaz ihale

-Kaça kadar iş yerindeydin?

-Bilmem, çıkıp eve geldim işte hemen

-Eminsin yani işte olduğuna

-Ne oldu? niye soruyorsun ki?

-Hiiç işteydin yani

-Evet.

Bak benim güzel arkadaşım. Belli ki işten çıkınca ya sevgilinin yanına akmışsın, ya arkadaşlarınla iki tek atmaya gitmişsin, vs. Bunlar beni ilgilendirmiyor, Beni ilgilendiren bu yaşa gelmişsin, iş güç sahibi olup evlenmişsin, belki çocuğun bile var ama hala karının 'demek bugün mesaiye kaldın ha' sorusunun aslında soru olmadığını, 'mesaiye kalmadığını biliyorum, nerdeydin söyle' demek olduğunu anlayamıyor, verdiğin detaylarla, soruya soru ile cevap vermelerle bunu geçiştirebileceğini düşünüyorsun. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığında 2. bir planın olması gerektiğini hala neden öğrenemedin? Hiç mi ibret almazsın? 1000 yıldır kadınlar böyle, neden hala sanki ilk defa senin başına geliyormuş gibi davranıyorsun, neden böyle acemisin? bak nasıl olmalıydı muhabbet dinle. 

Diyelim ki işten çıkıp sevgilinin yanına aktın. 

-Demek bugün mesaiye kaldın ha?

-(Kalmadığını biliyor anla artık bunu!) Kusura bakma ya, özür dilerim, sana yalan söyleyemeyeceğim

-Kalmadın yani? (şaşırdı, oysa yukarıdaki gibi evet demeni bekliyordu ağzına s.çmak için)

-Yok, çıkışta bizim Orhan çok rica etti iki kadeh bir şeyler içelim diye kıramadım. Ama senin de incitmek istemediğim için mesai yalanını uydurdum, pişmanım özür dilerim, zaten karnıma mı içtim, k.çıma mı içtim bilemedim.

-Ya 'arkadaşlarla iki kadeh içeceğim' desen izin vermiyor muyum ben sana? (kendini aklamaya döndü bak!)

-Verirsin tabi ama o an düşünemedim işte, sen evde yemek, çocuk, temizlik uğraşırken ben dışarıda eğleniyormuş gibi... Rahatsız oldum ne bileyim, belki de vicdanımı temizlemek için... (susacaksın burada)

-Tamam tamam düşmesin yüzün hemen, ama bi daha lütfen söyle bana. 

-Bi daha gitmem zaten Orhan'ın muhabbeti b.k gibiydi (gülüşmeler)

Gördün mü arkadaşım, aldın mı dersini, bir kadın yalan söylediğin bir konu ile ilgili bir soru soruyorsa retoriktir o soru, zerre düşünme. Yalanını sürdürürsen b.ka batarsın öğren bunu artık, derhal makul bir şekilde başka bir yalanla itiraf et, eğer itiraf edilecek bir şeyse ikinci yalana bile gerek yok, direkt itiraf et. Yoksa o kadın ağzını edecek bunu anla artık lütfen. 

Erkeklerin hala, kadınların tuzaklarına düşüyor olmalarını inanın anlamıyorum. Yahu bak bunu yazdım buraya, bugün bile binlerce erkek bu tuzağa düşecek. Neden kadınlar karşısında basiretimiz bağlanıyor? Neden en iyi bildiğimiz şeylerde bile yamuluyoruz. Şu klasik örneğe bak, kız telefon eder.

-Alo Samet nerdesin?

-Evde mal mal oturuyorum, sen?

-Ben de bar da senin arkandayım işte...

Yahu öküz Samet, kız gecenin bir vakti sen bardayken seni aradıysa ve gergin bir sesle nerdesin diyorsa bunu aslında senin nerede olduğunu öğrenmek için değil, senin nerede olduğunu itiraf etmen için sorduğunu neden anlamıyorsun? Lan Samet tarih bunun örnekleriyle dolu, parodileri bile var, izleyip gülmedin mi? okuyup eğlenmedin mi? aynısı senin başına gelince neden hala tüm bunları hiç okumamış, izlememiş gibi mala bağlıyorsun? Bak bir örnek daha, belki her gün on binlerce erkek aynı tezgahtan geçiyor, dinle bak.

-Sinem'le görüşüyor musun?

-Hangi sinem? (aferin hangi Sinem deyince unuttuğunu sanacak!?)

-Lisede vardı ya, hani bir zamanlar takıldığın?

-Haa o mu, sinem, yok ya nereden aklına geldi (bir düşün bakalım mal nereden aklına geldi acaba?)

-Görüşmüyorsun yani? 

-Yok be, yıllar oldu görsem tanımam bile

-E geçen buluşmuşsunuz?

-Kim? (bravo ya ölesiye yaratıcısın)

Lan gerizekalı, belli ki Sinem ile görüşmüşsün ve belki de çok masumane bir sohbet olmuş, ama kızar diye sevgilinden, eşinden gizlemişsin, buraya kadar tamam da niye kadın sorunca inkar ediyorsun? Bilmiyor musun hala bir kadın bir şey soruyorsa mutlaka bildiği bir şey vardır. İki hafta önce görüştüğün kızı soruyorsa belli ki bir yerlerden duymuş, işitmiş, hala neyi gizliyorsun da masum bir işi bile bir aşk kaçamağına dönüştürüyorsun? 

Ya Allah aşkına bu kadar mı malız biz? gözümüzün önünde olup biten binlerce örneği niye ısrarla görmüyoruz. Ey erkek milleti azıcık silkin allah aşkına, bin yıldır zerre değiştirilmeden uygulanan tuzakları bir gör, bunlara karşı tavrını belirle yahu. Sizin yüzünüzden sinir hastası oldum yeminle. 

-Merve'nin doğum günü ne zamandı?

-Bilmem, hangi Merve

ebenin şeyi Merve embesil. Merve'ye aldığın hediyeye kadar biliyor susak ağızlı moron. Senin kalıbını tüküreyim ben 'hangi Merve'ymiş, ebengilin Merve.

13. Hepimizin yaşadığı bir dram: İltifatın duymazdan gelinmesi...

-Ya işte öyle, ben de kalktım buraya geldim

-İyi yapmışsın

-Bilmiyorum valla iyi mi yaptım kötü mü yaptım?!

-Senin kötü bir şey yaptığına şahit olmadım ki ben (iltifat 1)

-… Neyse canım olan oldu, zaman bırakıcam artık (umursamama 1)

-Ya bir şey diyeyim mi, zaten Selim’i sana yakıştırmıyordum ben

-Harbi mi? bir şey mi biliyorsun

-Bildiğim tek şey sensin, senin nasıl biri olduğunu biliyorum yetmez mi? (iltifat 2)

-Hee öyle diyorsun yani (umursamama 2)

-Öyle tabi, sen çok çok daha iyilerine layıksın (çırpınış 1)

-Aman s.kmişim daha iyisini boş ver…çay içer miyiz?

-Ben soda alayım.

Söyledikleri duyulmayan, güzel sözleri kaale alınmayan, sözcükleri içine kaçan, iltifatlarına bir teşekkür bile edilmeyen adamdır bu. Zanneder ki kız duymadı, anlamadı, kavrayamadı, oysa kız her söylediğini duyar, anlar ve içeriğini kavrar. Susması cevap vermek istemeyişinden, o kişiyi arkadaş olarak kalmaya mahkum etmek isteyişindendir. 

Erkek bunu anladığı gün daha mutlu ve müreffeh yarınlar için ilk adımını atmış olur. Eğer bir kız söylediğiniz güzel sözlere cevap vermiyor, bunları üzerine alınmıyor, siz “çok güzelsin sen” dediğiniz zaman “ya onu bırak da…” diyorsa daha fazla zorlamayın. O kız sizi hiç duymayacak bunu kabul edin, arkadaşı olmayı sindirin ve yolunuza gidin. 

Yoksa ömür boyu saykodelik şiirler yazar durursunuz gecenin kör bir vakti. Hiç gerek yok, size de bize de yazık.

-Mehmet kaybeder bence, senin gibi güzel bir kızı nereden bulacak

-Bir sigara versene içelim 

-Vereyim tabi ama o yumuşacık, mis gibi cildine yazık değil mi?

-Ateş var mı?

Olm kaç lan işte!!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
504
348
317
107
83
66
63
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Seçkin Göcen

11. maddeyi okuyunca yazanı merak ettim ve okumayı bıraktım. Onedio gibi yazarlarının entellektüelitesinin yüksek olduğu bir sitede bile böyle homofobik, böy... Devamını Gör

okisi

kardeşim ne dolmuşsun be ne dolmuşsun be bu nedir yaa valla kara çatı adı altında erkek sığınma evi açasım geldi birden hıaamınaaa koyim be

pebblesatpaestum

Bir Merve olarak yukarıdaki Merve'lerle ve yazarla ilişkim yoktur. Ben bir şey yapmadım. :D En azından yazara...