Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan MKYK Toplantısında Uyardı: 'İstanbul Sözleşmesi İçin Polemiğe Gerek Yok, Tartışma İçeride Kalsın'

Erdoğan MKYK Toplantısında Uyardı: 'İstanbul Sözleşmesi İçin Polemiğe Gerek Yok, Tartışma İçeride Kalsın'

Batuhan
19.08.2020 - 08:41

Partisinin MKYK toplantısının ardından kurul üyeleriyle yemekte bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili devam eden tartışmalarla ilgili olarak 'Polemiğe hiç gerek yok, tartışma sosyal medyada değil içeride kalsın' uyarısında bulunduğu öğrenildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Milliyet'ten Kıvanç El'in haberine göre, toplantıda Erdoğan, kongrelerin başlamasının ardından 81 il kongresine katılacağını söyledi. Erdoğan, “Fiziki olarak olmasa da telekonferans yöntemi ya da fiziki olarak giderek 81 ilimizin kongresinde de birer konuşma yapacağım. Kongrelerde olumsuz görüntü vermeyelim tüm önlemler tam olsun” talimatı verdi.

"Aramızda kalsın"

"Aramızda kalsın"

Toplantıda İstanbul Sözleşmesi’ne dair çalışmaların sürdüğünü de belirten Erdoğan’ın “Tartışmalarla enerjimizi harcamaya gerek yok, polemiğe hiç gerek yok. Tartışma sosyal medyada değil içeride kalsın” dediği öğrenildi.

"Döviz rezervlerinde azalma var ama toparlarız"

"Döviz rezervlerinde azalma var ama toparlarız"

Toplantılarda ekonomi gündemine ilişkin de Erdoğan’ın, “Döviz rezervlerinde azalma var ama toparlarız. Şu an tablo yansıtıldığı gibi kötü değil. Bizim çıkıp gerçekleri daha iyi anlatmamız lazım” dediği kaydedildi.

"Virüsün seyri aynı, ciddi sıkıntı yok"

"Virüsün seyri aynı, ciddi sıkıntı yok"

Toplantıda il verileri ele alındı ve özellikle Doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesindeki iller ile Ankara ve İzmir’deki durumun son dönemde artışa geçtiği ifade edildi. Bir MKYK üyesinin, “Salgında ikinci evreyi yaşıyoruz, artışlar tavan yapmış görünüyor” derken Erdoğan’ın da bu sözler üzerine, “Virüsün seyri aynı, ciddi sıkıntı yok. Sağlık Bakanımıza her türlü talimatı verdik. Süreci iyi yönetiyoruz. Vakalarda bir süre içinde azalma olacaktır” dediği kaydedildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
150
104
37
7
7
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Resho

Bunların da aile arasında muhabbeti beni bitiriyor. Ali Babacan'a da Cüneyt Özdemir sorduğunda sorunları aile arasında tutmaya çalıştık demişti. Adamlar ülke... Devamını Gör

CakılPasteur

ülkede her şey güllük gülistanlık tartışmaya gerek yok (!)

Bozkurt

Aynen böyle görmezden gelmeye devam edin.