Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Emniyet: 'Can Güvenliğini Sağlamak Gayesiyle Yere Yatırıldılar'

Anasayfa
 > Gündem

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Vergi Dairesi’nin otoparkında ters kelepçeli şekilde yere yatırılan öğrenciler ile ilgili “protestocu grubun zarar görmemesi için alınan tedbirler çerçevesinde grubun can güvenliğini sağlamak gayesiyle yere yatırılarak bölgeden uzaklaştırılma konsepti” dedi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde silahlı saldırının yaşandığı sıralarda 24 öğrenci Emniyet’in yakınındaki Vergi Dairesi’nin otoparkında ters kelepçeli şekilde yere yatırılmıştı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, konuyla ilgili İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü sitesinde açıklama yayınladı.

Açıklamada şunlar ifade edildi:

“02.04.2015 günü bazı basın yayın organlarında “Dokuz Saat Ters Kelepçeyle Bekletilen Öğrenciler Anlattı” şeklinde yer alan haberler ile ilgili olarak kamuoyuna bilgi verilmesi ihtiyacı duyulmuştur.

“Çağlayan Adliyesinde DHKP/C terör örgütü mensuplarınca yapılan terör saldırısına destek vermek amacıyla İstanbul Üniversitesi ve Adli Tıp binası önünde gözaltına alınan 64 kişi ile ilgili 01.04.2015 günü İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Hizmet Binası önünde gözaltıları protesto etmek isteyen şahısların toplandığı,

“DHKP/C terör örgütü mensubu Elif Sultan KALSEN isimli teröristin silahlı saldırısı esnasında göstericilerden birinin ayağından yaralandığı, protestocu grubun zarar görmemesi için alınan tedbirler çerçevesinde grubun can güvenliğini sağlamak gayesiyle yere yatırılarak bölgeden uzaklaştırılma konsepti geliştirilerek Maliye binası içerisinde daha güvenli bir alanda muhafazaları sağlanmıştır.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
King TT

Öldürsünler hepsini şerefsizler.

Pasif Kullanıcı

bunun adı dünyanın neresine gidersen git faşizmdir ..

emin köse

Yalan bile söylemeyi beceremiyorlar gidipAmerikadan ders alsınlar bari