'MSÜ Sınavında 400 Öğrenciye Koronavirüs Bulaştı' İddiasına Bakanlıktan Yalanlama Geldi

 > 
105PAYLAŞIM

LGS ve YKS sınavlarının yapılacak olması tartışılırken, geçmişte Dünya Sağlık Örgütü'nde üst düzey yöneticilik yapan Dr. Serdar Savaş, geçen hafta yapılan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nda (MSÜ) 400 adaya Kovid-19 bulaştığını iddia etti. Akşam saatlerinde bir açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı ise iddianın doğru olmadığını duyurdu. 

Kendi YouTube kanalında açıklamalar yapan Dr. Serdar Savaş geçtiğimiz hafta yapılan MSÜ sınavında yaşanan olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

"400 öğrencinin virüs kapması bunun 5 katı kadar insanın hasta olduğunu gösterir"

Sınavdan sonra 400 öğrencinin karantinaya alındığını belirten Savaş, "400 öğrencinin virüs kapması bunun 5 katı kadar insanın hasta olduğunu gösterir. Demekki 2.400 öğrenciyi şu anda biz hasta ettik. Bu 2.400 öğrenci de şu sırada bu hastalığı başkalarına da yayıyorlar. Bir 5.000 de buradan gelir" diye konuştu.

Bakanlık: Gerçeği yansıtmıyor

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle;

"Bazı yayın organlarında 14 Haziran 2020 tarihinde icra edilen Millî Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nda 400 öğrenciye virüs bulaştığına ilişkin iddialar yer almaktadır. Millî Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının bütün aşamalarının planlama ve icrası ÖSYM Başkanlığınca yapılmakta, Millî Savunma Bakanlığı ve Millî Savunma Üniversitesinin sınavının planlanması, icrası, personel görevlendirmesi ya da yer tahsis edilmesi gibi hususlarda herhangi bir dahli bulunmamaktadır."

"Konuya ilişkin olarak Sağlık Bakanlığının ilgili birimleri ile yapılan koordinede medyada yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı, sadece Kocaeli ilinde COVID-19 hastası bir öğrencinin sınava girdiğinin tespit edildiği, akabinde aynı sınıfta sınava giren 12 öğrenci ve 4 gözetmene test yapıldığı ve tamamının sonuçlarının negatif çıktığı öğrenilmiştir."

Ne olmuştu?

Normalleşmeye Hazır mıydık? Kocaeli'de Sınava Giren Öğrencide Korona Çıktı, Öğrenciler Karantinaya Alındı - onedio.com
Normalleşmeye Hazır mıydık? Kocaeli'de Sınava Giren Öğrencide Korona Çıktı, Öğrenciler Karantinaya Alındı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir