Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doktorların Hastalarının Kulaklarından Çıkardıkları En Acayip ve Tiksindirici 11 Şey

291PAYLAŞIM

Doktorlar her şeyi görür. Bazen çok ciddi rahatsızlıklarla uğraşırken bazense yetişkinlerin yutmaması gereken şeyleri yuttuğu olur, çocukların kulaklarına bir şeyler soktukları olur. Little Things bizim için doktorların hastalarının kulaklarından çıkardıkları en absürt maddeleri derlemiş.

Kaynak: http://www.littlethings.com/gross-things...

1. Çekirge

"Bir hasta kulağındaki gıdıklanma hissinden şikayetçi olarak geldi. Doktor sonunda kulağını temizlediğinde içindekinin irice bir çekirge olduğu ortaya çıktı."

2. Saat Pili

"Genç bir çocuk büyük annesine önceki hafta kulağına kalem soktuğunu söylemiş. Doktor kulağındakini çıkardığında aslında saat pili olduğunu fark ettik."

3. Güve

"12 yaşında bir çocuk çığlık çığlığa kulağındaki ağrı için acile geldi. Doktor incelediğinde kulak yolunun derinine yerleşmiş yetişkin bir güve fark etti. Güveyi sulayıp boğmayı denediler ama nafile. Sonunda cımbızla içeri girdiler. Çıkardıklarında hala canlıydı ve odanın etrafında uçtu."

4. Oyun Hamuru

"Bir anne 3 yaşındaki kızını yıllık kontrolü için getirdi, doktor kızının kulaklarına ne zaman kulak tüpü taktırdığını sorduğunda anne şok oldu ve "Hiçbir zaman!" diye cevap verdi. Kızın kulağından tıbbi kulak tüpü ile aynı renkte oyun hamuru çıktı. Hem doktor hem de anne için ne kadar kafa karıştırıcı bir durum olduğunu tahmin edebiliyor musunuz?"

5. Et Yiyen Kurtçuk

"Peru'ya yaptığı ziyaretten sonra kulağında kaşınma şikayetiyle gelen 27 yaşındaki hasta aynı zamanda ağır baş ağrısı çekiyordu. Ameliyata girmek zorunda kalan kadının kulağından kurt sineği larvası çıktı ve kadının kulağında yumurtalarını bırakmıştı. Bu kurtçuklar normalde ölü ya da yaralı memelilerin dokularına yuva yapıp etleriyle beslenir. Kadının kulak kanalında 12 cm'lik bir delik oymuşlar. Neyse ki uzun vadeli hasar oluşmadı."

6. Karahindiba

"Çin'de bir aile kızlarının kulağının içinde büyüyormuş gibi duran bir şey fark ettiler. Doktor kulağı kolayca temizledi ancak karahindibanın kulak kanalında 2 cm büyümüş olmasına çok şaşırdılar."

7. Barbie Ayakkabısı

"Anaokulu çağındaki bir çocuğun ailesi kulağında büyüyen bir kanser olabilme ihtimalini duyunca yıkıldılar. Ancak ameliyata alındığında fark ettiler ki çocuğun kulağındaki aslında pembe bir 'barbie' ayakkabısıymış. Çocuk ayakkabıyı o kadar uzun süre önce oraya sokmuş ki kulak dokusu etrafında büyümeye başlamış tümörümsü bir yapı oluşturmuş. Aile sevinsin mi üzülsün mü?"

8. Canlı Örümcek

"Çin'de bir kadın kulağı 5 gün aralıksız kaşındığı için kontrole geldi. Doktorlar kulağına yuva yapmış küçük bir örümcek gördüler. Çıkarmak için tuzlu bir solüsyon kullandılar. Kadın işgalcinin kulağından çıktığını öğrendiğinde gözyaşlarına boğuldu."

9. Diş

"Küçük bir kız diş perisi gelmeden dişlerini güvende tutmak için kulağına sokmuş. Tabii ki doktor rahatlıkla kulağını temizledi ve anlatacak güzel bir hikayesi oldu."

10. Hamam Böceği

"Avustralya'da bir adam kulağındaki keskin acıyla uyanınca oraya bir şey girdiğini anlayıp süpürgeyle vakumlamaya çalışmış. İşe yaramayınca sonunda hastaneye gitmeye karar vermiş orada da zeytinyağıyla çıkarmaya çalışmışlar. Bu işleri zorlaştırmış çünkü hamam böceği daha da derine ulaşmış. Doktor nihayet pensle yaratığı yakaladığında 2.5 cm uzunluğunda bir hamam böceği çıkmış."

11. Lego

"Çocukların buldukları şeyleri bir yerlerine sokma gibi huyları var, evet. Bu sefer de bir ufaklık kulağına lego sokmuş. Doktorun legoyu çıkarabilmesi için çocuğun sakinleştirilmesi gerekti."

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alp_er

eski usül depolama alanı :)

katarina

kusam mı hocam bu ne abi goo.gl/3cuyq5

havin-parin

o lego nasıl oraya girdi acaba merak konusu

alienca

#5 feciiiiiiiiiiiii

dilara-camyar

O değilde baş ağrısı var 1 haftadır ve aynı süredir kulak ağrısı çok korktum şuan by

Görüş Bildir