Görüş Bildir
Haberler
Deve Sırtından Çöl Manzarası

Deve Sırtından Çöl Manzarası

Batuhan
09.10.2014 - 13:33

Google Street View, Amazon Ormanları, Everest Dağı ve okyanuslar derken şimdi de Liwa Çölü'nü 360 derecelik kameralarıyla bilgisayar ekranlarına taşıyacak.

Google'ın arabalar, tekneler ve insanlarla dünyanın dört bir yanını dolaşan Street View kameraları, şimdi de develerle Abu Dabi'deki Liwa Çölü'nü boydan boya görüntüledi. Raffia adı verilen tek hörgüçlü bir devenin sırtına yerleştirilen Trekker kamerasıyla çölün etkileyici manzarası 360 derece fotoğraflandı.

Liwa Çölü'nde yapılan benzersiz çekim, kullanıcılara bir araba veya insan sırtına yerleştirilen kameradan farklı olarak bir deve üzerinde ilerliyormuş hissi vermeyi amaçlıyor. Google'ın verdiği bilgiye göre, 10 yaşındaki Raffia günler süren çekimler için sabah 06:00'da çölde gezinmeye başladı.

Liwa'da yer alan 25-40 metre uzunluğundaki kum tepeleri, Eski Taş Çağı'nda ilk insanlar için ev görevi görüyordu. Google'ın Liwa Çölü'nü seçmesinin sebeplerinden biri, çölün Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (BAE) en antik bölgelerden biri olması. Arap Yarımadası'ndaki en büyük vaha olan Liwa, üç bin yıl öncesine uzanan tarihiyle bölge kültürünün ve ticaretinin geliştiği en önemli yerlerden biri olarak kabul ediliyor.

Kaynak: Al Jazeera

Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/dev...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0