Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: Elektrik ve Doğalgazda Yüzde 10 İndirim

 > 
49PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Yılbaşından itibaren konutlarda, elektrik ve doğalgaza yüzde 10 indirim yapılacağını açıkladı. Partisinin grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, AKP İstanbul adayının 29 Aralık'ta açıklanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

Erdoğan, "İhracat yüzümüzü güldürmeye devam ediyor. İnşallah yıl sonu itibarıyla yeni bir rekor kırarak 170 milyar dolar rakamını göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Yılbaşından itibaren, elektrik fiyatlarında konutlarda yüzde 10 indirim yapılacağını belirten Erdoğan, "Konutlarda ve küçük orta ölçekli işletmeler ile ticarethanelerde kullanılan doğal gazın fiyatında da yüzde 10'luk bir indirime gidiyoruz." diye konuştu.

Erdoğan ayrıca "Turizmde 2019 yılını 'Göbeklitepe Yılı' olarak ilan ediyoruz" dedi.

Dünyanın İlk Tapınağı Göbeklitepe Hakkında Bilmemiz Gereken 14 Şey - onedio.com
Dünyanın İlk Tapınağı Göbeklitepe Hakkında Bilmemiz Gereken 14 Şey - onedio.com

"Asgari ücret desteğini önümüzdeki yıl 12 ay boyunca vereceğiz"

"Bölgesel istihdam teşvikini bir yıl daha uzatıyoruz." diyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Halen 51 ilimizde ve 2 ilçemizde işverenlere sağladığımız 6 puanlık SGK teşviki devam edecek. 2018 yılında 9 ay olarak uyguladığımız asgari ücret desteğini önümüzdeki yıl 12 ay boyunca vereceğiz. Bu destek, 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 101 lira, 500'ün altında sigortalı çalıştıran iş yerleri için ise 150 lira olacaktır."

"Önce tazminat sonra ceza"

Bütçe Görüşmelerine Savunma Bakanı Akar ve CHP'li Özel Arasındaki Tartışma Damga Vurdu - onedio.com
Bütçe Görüşmelerine Savunma Bakanı Akar ve CHP'li Özel Arasındaki Tartışma Damga Vurdu - onedio.com

Cumgurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bütçe görüşmelerinde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel arasında yaşan tartışmaya ilişkin "Bu ülkede 40 yılı aşkın, silahlı kuvvetlerimizde görev yapmış, şu anda da Milli Savunma Bakanlığı yapan bir kabine mensubu arkadaşımıza kalkıp da bu şekilde saldırma hakkına bunlar sahip değil" ifadesini kullandı ve ekledi:

"Bunlar kabinemizin milli savunma bakanına bu şekilde saldırabilme edepsizliğini yapmışlardır. Bunlara gereken dersi yargıda vermek durumundayız, vereceğiz de. Önce tazminat sonra ceza."

Erdoğan, grup toplantısının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile ilgili soruyu yanıtlayan Erdoğan, "İstifa nereden çıktı? Seçildiği zaman istifası gerekir. Öncesinde istifa gerekmiyor" dedi ve İstanbul adayının 29 Aralık'ta açıklanacağını söyledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir