Çocukken Zenginlik Belirtisi Sandığımız 19 Olgu

 > 
178bPAYLAŞIM

Çocukken zenginlik çok para demek değildi bizler için... Aha bunlar zenginlik demekti.

Bu güzelim liste powered by @tekerleklibavul

Kaynak: http://tekerleklibavul.blogspot.com.tr/2...

1. Pringles yemek

Öyle herkes yiyemezdi Pringles'ı. Star gazetesi verecek de anca öyle. O fiyattan Pringles alıp yemek, paraya para demeyen ailelerin çocukları içindi.

2. Fazla tuşlu uzaktan kumandalar

Misafirliğe gittiğinde kumandaya baktın ve kararını verdin. Mantık basit. Az tuş demek az fonksiyon demek, yani fakirlik. Ne kadar işe yaramayan tuş, o kadar zenginlik.

3. Atari yerine bilgisayar olması

Biz fazla süren oyun seansları sonrası (1-2 saat falan yani) adaptörü soğutalım da ateriye zeval gelmesin diye çabalarken zengin çocuklar yavaştan 3 boyutlu ortamlara akıyorlardı.

4. Sapları renkli çatal kaşık bıçak takımları

Evlerimizde bulunan ucuz metal işçilik sahibi çeşitlerine benzemeyen, adeta görsel ziyafet sağlayan bu takımlara sahip olanlar elbette zengin olmalıydı.

5. Bianchi marka bisiklete sahip olmak

Vitessiz BMX'ler de güzeldi hoştu ama bir Bianchi'nin havasını yaşatamıyordu. Bianchi sahibiysen Bianchi sahipleriyle sürerdin, öyle sınıfsal ayrımlar yaşatırdı insana.

6. 36'lı Monami pastel boya seti

Bizlerde en fazla 12'lisi olurdu. Buna sahip olan arkadaşlar resim derslerini bireysel şovlarına dönüştürürlerdi. Kullanmak istediğimizde bizleri süründürüp zevk alırlardı. Çünkü zenginlerdi.

7. Metal kutulu Faber Castell kuru boyaları

36'lık pastel boyaların ekürisiydi, yanında bu varsa artık zenginlik çok abartı seviyedeydi. Bunlara sahip olan çocuk şatoda falan oturuyor olmalıydı.

8. Herkeste Şahin varken Doğan SLX'e binmek

Şahin'in daha üst modeli olduğundan havalı gelirdi, çünkü Şahin'ler arasında Doğan zenginlik demekti. Hem de SLX. Neyse ki gerçeği büyüyünce anladık.

9. LC Waikiki'den giyinmek

Çocukken havalı olmak için LC Waikiki'den giyinmek yeterdi. Torbası varsa okula bişey götürüleceği zaman kullanılırdı, logosu bile estirirdi zenginlik havasını.

10. Kivi yemek

Nerede abidik gubidik meyve yiyen aile var, işte orada zenginlik var. Kilolarca mandalina alsan 1 kilo kivinin hissettirdiği kadar zengin hissettirmezdi.

11. Evin içinde merdiven olması

O merdiven ister büyük kata çıksın ister dandik bir küçük odaya çıksın, her türlü gözümüzde zenginlik işaretiydi.

12. Furby sahibi olmak

Hava atmak için okula getirenler bile olurdu. Valla bizde de olsa getirirdik çünkü zenginlik bunu gerektirirdi.

13. Siyah spor ayakkabının olması

Ailelerimizin bize aldığı desenli beyaz spor ayakkabılarının yanında çok havalı dururlardı. Bunu giyen çocuk tabii ki de zengin olmalıydı.

14. Ve tabii ki ışıklı spor ayakkabıları

Sahip olup giysek ışık çıkardığımızı bile göremezdik ama yine de isterdik. Çünkü bunları zenginlerin çocukları giyerdi.

15. Action-Man sahibi olmak

Oyuncakların kralıydı, onlarca oyuncağa bedel fiyatından dolayı zengin arkadaşlarımızın action-man'lerine doğru düzgün dokunamazdık bile kırarız falan diye.

16. Desenli peçeteler

Bizim evlerimizde en fazla düz beyaz peçeteler olduğundan rengarenk desenlilerine rasladığımızda diyorduk ki aha bu zenginlik belirtisi.

17. Almanya'dan çikolata getiren akrabalar

Amcanız, dayınız, teyzeniz artık Almanya'da olan her kimse, size çikolata getiriyorlarsa siz de zenginsiniz demekti.

18. Barbie evine sahip olmak

Misafirliğe gidip bunu gören erkek çocuklarının bile içi burulmuştur. Ev içinde ev var ve onunla oynuyorsun, müthiş olay. Evception.

19. Akülü araba!

İşte çocuklukta zenginliğin nirvanası. Bu sende varsa sen Sabancı'nın çocuğu falan olmalısın. Akülü araban olduğunda diğer çocuklardan kendini soyutlamazsın aslında, sadece bunu kullanmaktan onlarla oynamaya sıra gelmez o kadar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
umit-beynel

Bunlara sahip çocuklar ya Almancıların çocuklarıydı ya da tek çocuk. 3 çocuklu bir aile Barbie evi nah alır. Alsa da evin içine toplu konut kurması gerek...

ramazan-yalcin2

Ulen o siyah boğazlı Adidas ayakkabılardan hiç alamadım.Basket oynarken felan çok özenirdim.Ah ulan fakirlik.Şimdi paramız var da ne oluyor.Harcayacak zaman yok :-(

dolly-the-doll

Barbie evleri yine pahalı ya.

kerem-burkuk

Pringles pahalı ama, verdiğimiz paraya deyiyor.

hasankacmayan

küçükken doğumgünü pastamın üstünde kivi görmüştüm (maksimum 2 ya da 3 ince dilimdi), heyecandan bayılacaktım amk.

Görüş Bildir