Çirkeflik Dolu Bir Yıl Oldu! 2016'ya Damga Vuran Ünlü Kavgaları

689PAYLAŞIM

Hep eğlence, neşe, dostluklarla dolu olsa bir yerden sonra magazin de bayardı! Magazini magazin yapan şey kavgadır, çirkefliktir, fettanlıktır! 

İşte 2016'da çekirdek çitleyerek izlediğimiz o ünlü kavgaları!

1. Magazin kraliçesi Demet Akalın elbette ki yılın en çok kavga eden ismiydi. İlk dişlerini gösterdiği kişi ise uzun süreli düşmanı Hande Yener oldu.

Zaten ikilinin geçmişte de defalarca birbirine girmişliği vardı. Arada barışsalar da bu huzur ortamını uzun süre istikrarlı bir şekilde devam ettiremediler. Aynı dönemde çıkan albümler ve karşılıklı laf sokmalar, "ben kraliçeyim, sen kraliçe değilsin" tartışması falan derken ikili yine küstü!

Hatta bu defa kavganın seviyesi baya düşmüştü!

Koşun Kavga Var: Hande Yener Demet Akalın'ın Kızına "Bok" Gönderdi Ortalık Karıştı! - onedio.com
Koşun Kavga Var: Hande Yener Demet Akalın'ın Kızına "Bok" Gönderdi Ortalık Karıştı! - onedio.com

Artık eminiz ki Türk popunun iki dev ismi Hande Yener ve Demet Akalın bir daha asla barışmayacak.

2. Demet Akalın, kendisini eleştiren Okan Bayülgen'e de çattı!

15 Temmuz'dan sonra izleyici kitlesinin "politikleştiğini" iddia eden Okan Bayülgen  "Ama bu saatten sonra Demet Akalın’a bir dönüş olmaz. Çünkü bu kadar yoğun siyasi bombardımanın en azından bilinçleri bir post Tarkan haline getirmesi lazım. Ben hâlâ görüyorum, yazın kafalar fazla çalışmıyor, kafalar tatilde, cuppa cuppa tamam... Tarkan kendini geliştirmedi diye siz de kendinizi geliştirmemek zorunda değilsiniz."  şeklinde bir açıklama yaparak kendince tespitler, zeka dolu çıkarımlar yapmıştı. Sanki Demet Akalın ve Tarkan gibi eğlence sektörü insanlarının ne alakası varsa... Demet Akalın'da "Bırak sataşmayı da işine bak! Tarkan'sız da ben siz de reklamın olur! Kaç yaşına geldin sığınma bize hadi anam" diye cevap verdi.

3. Ahmet Hakan da kaleme aldığı bir yazısında, küçük kızının namaz kılarken çektiği bir fotoğrafını paylaşan Demet Akalın'ı eleştirmişti.

"Ben 28 Şubat’ı yaşadım. Ve o dönem hiçbir popçu, şovmen ve artist, kıyısında köşesinde “din” bulunan en küçük bir görselliğe bile pek yüz vermiyordu." diye paylaşımdan bu şekilde bir gözlem çıkaran Ahmet Hakan'a da elbette ki cevap verdi. 

Çünkü o Demet Akalın...

Diğer ünlülerle ettiği kavgalara kıyasla çok daha sakin bir cevap verdi...

Bu yıl siyaset konularından kavga eden ünlülerden sadece bir tanesi oldu Demet Akalın.

4. Sırada Hande Yener'in diğer kavgaları var. Hadise ile girdikleri ağır rekabet, küslük ve çirkeflik getirdi.

Hadise, bu yıl açtığı 'La Plaj' ile Hande Yener'in sahibi olduğu 'Sebastian Dona' adlı beach kulübe rakip olmuştu.

Yıllar önce Sinan Akçıl yüzünden karşı karşıya gelen ve açtıkları mekanlarla rekabeti Bodrum'a taşıyan Hadise ile Hande Yener'in bu savaşındaki en ölümcül hamleler, birbirlerinin şarkılarını plajda asla çaldırmamalarıydı. Buna bir ara Demet Akalın da dahil oldu.

Sonuç? Hadise'nin plajı kar elde edemedi, el değiştirme kararı alındı. Hande Yener de plajında bir kez Hadise şarkısı çaldırarak durumu affettiğinin mesajını verdi. Ama ikili hala küsler.

5. Malum ödül olayından beri kanlı bıçaklı olan Kanye ve Taylor Swift nihayet barıştı diyorduk ki... Çok daha sert bir kavgayla gündeme geldiler!

Kanye gencecik Taylor ile baya oynadı, adeta kafa karıştırdı açıkçası! Famous klibinin skandal görüntülerini hesaba katmıyoruz bile!

Hem de bu sefer Swift'in üzerine tek başına gitmedi. Eşi Kim Kardashian ve baldızları Kendall ve Kylie ile beraber saldırdı.

Ortalık Kızışıyor, Kirli Çamaşırlar Dökülüyor: Kanye - Taylor Kapışmasında Son Durum - onedio.com
Ortalık Kızışıyor, Kirli Çamaşırlar Dökülüyor: Kanye - Taylor Kapışmasında Son Durum - onedio.com

Uzun süren bu kavgadan mahkeme süreci başlayacak sanıyorduk ama henüz net bir hukuki hareket görünmüyor.

6. Kabul edelim, 2016'nın en karışık, çirkeflik dolu, içine mafyanın bile karıştığı dev kavgası, televizyon programlarının evlilik tanrıçaları arasında geçti!

Zuhal Topal, Esra Erol, Seda Sayan... Bu üç ismi bir arada kullanmak bile yeterince göz korkutucuyken, bir de bu üçünün kavga ettiğini düşünün hele!

Adeta "Gırgıriye'de Şenlik Var"! 😂

Mahkemeye taşınan, tehditlerle, ortaya çıkan belgelerle dolu bu kavganın tüm detaylarını zamanında sizler için incelemiştik.

Evlilik Programları Mahalle Kavgasına Döndü, Sunucuların Eşleri de Tartışmaya Girdi - onedio.com
Evlilik Programları Mahalle Kavgasına Döndü, Sunucuların Eşleri de Tartışmaya Girdi - onedio.com

Sonunda ise "adil rekabet" adı altında bu üç evlilik programı bir anlaşmaya gittiler. Şimdilik sular duruldu.

7. Nesiller boyunca dilden dile aktarılacak bir destan niteliğindeki "ayar", Nurgül Yeşilçay tarafından Erkan Petekkaya'ya verildi.

Bu da elbetteki ateşli bir kavgayı başlattı. Erkan Petekkaya'nın mıy mıy "açıklama yapamam, yaparsam yer yerinden oynar" gibi yarım yamalak açıklamaları üzerine; Yeşilçay adeta "açıklama öyle değil, böyle yapılır!" diyerek Petekkaya'yı yerin dibine gömdü.

Bu efsane ayar üzerine açılan davada mahkeme hala devam ediyor.

Nurgül Yeşilçay'dan Erkan Petekkaya'ya: Erkekliğini, Kadınlığım Üzerinden Taçlandıramazsın! - onedio.com
Nurgül Yeşilçay'dan Erkan Petekkaya'ya: Erkekliğini, Kadınlığım Üzerinden Taçlandıramazsın! - onedio.com

Adaletin tecelli etmesini umuyoruz.

8. Cemil İpekçi'nin Hadise için söylediği laflar ise "kavgada bile söylenmez" cinsindendi...

"Kadın mı, kız mı bilmiyorum" diyerek adeta ayıp etti, terbiyesizlik etti...

Lakin halkın ve Hadise hayranlarının tepkisinden sonra geri adım atmak zorunda kaldı.

Cemil İpekçi, Hadise'ye Ayıp Etti: "Kız mı, Kadın mı, Bilmiyorum!" - onedio.com
Cemil İpekçi, Hadise'ye Ayıp Etti: "Kız mı, Kadın mı, Bilmiyorum!" - onedio.com

"Öyle kolay değil bu memlekette ahkam kesicem, beni hükümet... Seni kim koruyor hangi hükümet o, hangi hükümet seni koruyor! Kim??" 😡

9. Sıla ve Davutgüloğlu, 15 Temmuz sonrası birbirine giren ünlülerden oldu. Mahkeme süreci de hala devam ediyor.

Davut Güloğlu Yenikapı buluşmasına katılmayacağını açıklayan Sıla'ya ağıza alınmayacak hakaretler etmişti.

Sıla'nın hakaret davası açması üzerine ise kameralar önünde söylediği her şeyi resmen inkar etti. "Yanlış anlaşıldım" dedi.

Davut Güloğlu'ndan Mitinge Katılmayan Sıla'ya Küfür - onedio.com
Davut Güloğlu'ndan Mitinge Katılmayan Sıla'ya Küfür - onedio.com

Bakalım dava sonucu ne olacak...

10. Şirin olduğu kadar da cadoloz oyuncumuz Özge Özpirinçci, Elçin Sangu'ya kürk mont giydiği için Twitter üzerinden laf soktu.

"Gençlere örnek olması gereken birinin kürk giymesi ne kadar düşüncesizce, değil mi?" yazan Özge Hanım, Elçin Sangu'nun o malum montu çekimler sırasında giydiğini, yani kendi seçimi olmadığını fark etmemiş olmalı.

11. Helin Avşar ve Deniz Akkaya, "magazin yaratmak" için başladıkları televizyon programında, saç rengi üzerinden kavga ettiler.

Instagramdan birbirlerine ağır sözler ettiler. Deniz Akkaya "Hangi akla hizmet bu arkadaşı oraya oturttunuz; hangi mesleğin erbabı, hayatın hangi alanında fikir sahibi, hangi yaşanmışlık; hangi başarıları var? Hangi meslek için ter dökmüş, hangi konuda elini masaya vurabilir? Hayatta hangi acılardan geçmiş; empati kurmak için o bilgiye dönebilir zihninde? Saçım başım benim için hiç mühim değil, olsa zaten böyle radikal kararlar almam. Bu şuursuz özgüven nereden geliyor onu anlamak mümkün değil elbet." diyerek tartışmayı noktaladı.

Sonradan yine barıştılar.

12. Asıl şenlik ise Seren Serengil, Helin Avşar, Deniz Akkaya ve Şebnem Schiffer arasında yaşandı. Kadroya bak be!

Sunuculuk yaptıkları magazin programında bu ünlü ekip, Şebnem'in eski sevgilisi Özcan Deniz'in film galasına gitmesini reklam olarak nitelendirdiler.

Şebnem Sciffer, resmen bir dokun bin ah işit misali, açtı ağzını yumdu gözünü. Hepsinin geçmişini yüzüne çarptı ve "tuvaletlerinize geri dönün" dedi. Hatta Helin Avşar için "Hülya Avşar'ın kardeşi mi, kızı mı bilmediğim kişi" diye yaftaladı. Offf.

13. Yeşim Salkım, Kerimcan Durmaz için "Bunları dinleyenlere Allah akıl fikir versin" dedi.

Kerimcan ise Star bir ablamız olduğu için bu sataşmaya hiçbir karşılık vermedi. Lakin onun sevenleri onu yine de korudu. "Sen üret, sen müzik yap, seni de dinleyelim" dediler.

14. Cem Adrian, O Ses Türkiye kadrosuna tek başına kafa tuttu. Adeta bir şampiyon gibi açık yüreklilikle fikrini ortaya koydu.

Savunması ise Acun Ilıcalı'dan program sırasında geldi. Dolaylı yoldan "Biz gençlere vesile oluyoruz" dedi. 

Olayın kendisinden çok, Adrian'ın bu cesur çıkışı akıllarda kaldı.

15. Uğruna yuva yıkılan aşk, nefrete dönüşünce, Ebru Şallı Sinan Akçıl'ı affetmedi.

Resmen 2016'da drama ve gıybet ihtiyacımızı bu ilişki tek başına karşıladı! Kavgalar, küslükler, kapıya dayanmalar derken ilişki bitince, Sinan Akçıl durumu yazdığı bir mektupla tatlıya bağlamaya çalıştı.

"O benim bazen annem, bazen çocuğum, her zaman sevgilim, yeri gelince en büyük sırdaşım olmuştu. Yani dört mevsimi birden bana yaşatıyordu ama ben bu dört mevsimin beşincisini ararken gerçek olan dört mevsimi de uzaklara itmiş oldum. Çok ama çok çabaladı büyümüz bozulmasın diye, ben de çabaladım, ama olmadı... Artık olamadı..."

16. Lerzan Mutlu ve Bülent Ersoy kavgası da mahkemelik oldu.

Rahmetli Oya Aydoğan'ın hastanede yattığı dönemlerde koridorda karşılaşan ve kavga eden ikili, işi karşılıklı tehdit etmeye kadar götürdüler. 

Oya Aydoğan'a sağlığında hakaretler eden Lerzan Mutlu'ya karşı arkadaşını korumaya çalışan Bülent Ersoy oldukça üzgündü.

17. Işın Karaca ve Sibel Can aynı dönemde, resmen aynı şarkıları içeren arabesk konseptli albümler çıkararak pişti oldular. Bu da kırgınlık için yeterli bir sebepti.

Albüm yapımları sırasında ortak tanıdıkları kişilerle çalıştıklarını ve kimsenin kendisini uyarmadığını söyleyen Işın Karaca verdiği röportajlarda sitem etti. Lakin Sibel Can naifliğinden olsa gerek, pek cevap vermedi.

18. Babası Cüneyt Arkın'a saldıran Nihat Doğan'ı, Murat Arkın adeta yerin dibine soktu!

Nihat bu defa sert kayaya çarpmıştı!

Murat Arkın'ın Nihat Doğan'a hitaben yazdığı bu yazı, 2016'nın en ağır "ayar" çekmelerinden sayılabilir!

Böyle Kapak Görülmedi: Cüneyt Arkın'ın Oğlundan Babasına Saldıran Nihat Doğan'a Efsane Ayar - onedio.com
Böyle Kapak Görülmedi: Cüneyt Arkın'ın Oğlundan Babasına Saldıran Nihat Doğan'a Efsane Ayar - onedio.com

Daha temiz ve barışçıl bir magazin gündemi dileğiyle, mutlu yıllar!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
paco-hernandez

lan titrek hamsi davut güloğlu ile turizm ve otelcilik duayenimiz (izzet yıldızhanla birlikte) nihat hala var mı amk ya?!

kutudakikeci

Cem adrian ve Murat arkın

eyupcamci

albümleri pişti olan kişiler ışın karaca ve sibel can değil, zara ve sibel can olması lazım. yine de yanlış bilgi verdiysem özür dilerim. siz verdiyseniz yanlış bilgiyi de lütfen düzeltin

bizeneamk

Demet akalın a acil birisi Türkçe dersi versin.

emre-atac

Ya bu Demet Akalın neden liseli ergenler gibi sesli harfleri kullanmıyo ve lügatında t harfi yok galiba uyuşdurucu ne yokdu ne aq

Görüş Bildir