Böyle Kapak Görülmedi: Cüneyt Arkın'ın Oğlundan Babasına Saldıran Nihat Doğan'a Efsane Ayar

20bPAYLAŞIM

Gün geçmiyor ki Nihat Doğan bir "ilginçlik" daha yapmasın... Nihat Doğan yine kendince bir şeylere sinirlendi, öfke kustu, bol bol akıl verdi. 

Fakat bu sefer sert kayaya çarptı. 

İşte son dönemlerin en güzel ayarı ve öncesinde yaşananlar...

Nihat Doğan'ın bu sefer çattığı kişi Türk sinemasının dev ismi ve emektarı Cüneyt Arkın ile oğlu oldu.

Polemiklerden uzak bir hayat yaşayan, şana şöhrete ve gündeme gelmeye hiç ihtiyacı olmayan ve her kesim tarafından çok sevilen Cüneyt Arkın'a sataşırken nasıl bir cevap alacağını düşünememiş olmalı...

Olaylar Altın Kelebek ödül töreninden sonra başladı. Yaşı oldukça ilerlemiş olan Cüneyt Arkın, sahneye oğlu Kaan Polat Arkın (Cüreklibatur) ile beraber çıktı.

Zira yaşından dolayı yürümekte zorlanıyordu ve bariz bir şekilde bir desteğe ihtiyaç duyuyor olmalıydı. Sinema ile zaten alakalı bir insan olan ve çeşitli projelerden yüzüne aşina olduğumuz oğlu ile çıkması kadar doğal ve güzel bir hareket de yoktu bizce. Lakin Nihat Doğan buna fena içerlemiş!

Cüneyt Arkın sahneye çıktığında "90 dakikalık filmin 60 dakikasında havalarda uçan Cüneyt Arkın, yürümek için oğlundan yardım alıyor" diyerek açıklama yapma ihtiyacı duydu.

Zaman kimseye acımıyor elbette. Cüneyt Arkın da aksiyon filmlerinin bir numaralı insanı olarak topluluk önünde desteksiz yürüyememeyi kendisine yakıştıramadı belki de. Bu şekilde bir açıklama yapma ihtiyacı duydu, özür dilercesine... Ne zarif adam!

Oğlu da babasının bu açıklamasına zarif bir cevap vererek araya girdi ve "Aslında ben babamdan destek alıyorum hala" dedi. Ardından ekledi: "Çünkü şu zamanda onun gibi Atatürkçü, aydın insanlara ihtiyaç var."

Bir taraftan babasının kötü hissetmesini önlemek adına "hayır, ben ondan destek alıyorum" derken, bir taraftan da üstünlüğün bedende değil, zihinde, kalpte ve karakterde olduğunu ima ederek yaşlı babasını onurlandırdı. Bizce gayet zarif, hoş hareketler bunlar yahu! Sizce de öyle değil mi?

Nihat Doğan'a göre öyle değilmiş! Şarkıcı/türkücü/filozof ve çeşitli sıfatları olan ünlü Nihat Doğan, baba oğulun sahnede paylaştıkları bu 50 saniyelik anıdan oldukça rahatsız olmuş!

Bu yüzden de açtı ağzını, yumdu gözünü. Zaten bol bol konuşması için çıkarıldığı Beyaz Tv programında yine başladı "yorumlamaya"...

"Cüneyt Arkın'ın Atatürk ile ne alakası var?" dedi. -Ne demek ne alakası var, adam Atatürkçüymüş işte yahu!

Bir de "oğlu kim, o niye sahneye çıkıyor?" diye çirkefleşerek iyice nefretini belli etti. İnsanlar, özellikle aileler birbirlerine destek verirler, Nihat Doğan. Normal bir şey bu.

Lakin dediğimiz gibi, bu sefer sert kayaya çarpmıştı. Murat Arkın, kameraları ve gazetecileri hiç işin içine katmadan, kendi kişisel Facebook hesabından cevap verdi.

"Nihatçım, bu söylediklerinden kesinlikle seni suçlu tutmuyorum. Üç tane kaset çıkarmaya çalışırken 100 yıllık Türk Sinemasının 50 yılına emek vermiş Cüneyt Arkın'ı fark etmemiş olmak senin suçun değil."

"Cüneyt Arkın Türkiye'nin her dağında her ovasında her bozkırında Mehmetçiğe moral ziyaretleri yaparken bir adada aylarca patates ödülü için mücadele vermiş olman da senin suçun seğil."

Bu lafın altında kalacağına kamyon altında kal! 😂

"Cüneyt Arkın ona akil insanlık teklif edildiğinde "Halkıma akıl vermek benim haddim değil" derken bu ses tonunla Türk Halkına akıl vermeye kalkman da senin suçun değil."

Offff!

Burada bir durup içten bir "Offf" çekmek lazım! Bu kadarı bile Nihat Doğan'a yeterli olurdu ama Murat Arkın devam etti...

Kendi rezilliklerini unutan Nihat Doğan'a yeniden hatırlattı.

"Cüneyt Arkın sadece filmlerinde değil olağan hayatında da ezilenin mazlumun yanında yer alırken, tecavüze uğrayıp katledilen gencecik bir kız ardından "Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksınız" demen de senin suçun değil."

Hele de sahnede yürüme konusu...

"Cüneyt Arkın Türk Halkına hizmet ederken vücudunda kırılmadık kemik kalmamış olmasına rağmen oğlunun yardımı ile sahnede dimdik yürürken Türk Halkının karşısına çıktığın bir programda koltukta bile yayılarak oturman senin suçun değil."

"Suçlu bizleriz. Suçlu seni senin bildiğin Nihat Doğan yapanlar. Seni para ödeyerek oraya oturtanlar ve seni izleyemeye ayıracak vakti olanlar."

Ve Cüneyt Arkın'ın bir şiiriyle yazısını noktalayarak resmen "mic drop" yaptı.

Umuyoruz ki bir daha kime sataşacağını iyi seçersin, Nihat Doğan. Zira bu halk seni gayet iyi tanıyor zaten...

Sevgiyle!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ibrahim-kucukskl

babası cüneyt arkın kahbe bizansı yıktı , oğluda babasını aratmadı odabüyük bi kahbeliği yıktı helal olsun ...

bahararslan

yemin ederim bu adam mükemmel ya...Nihat doğan gibi şerefsizlere ihtiyaç yok bu ülkede

hicviye-naziri

Rasim Ozan ile Nihat Doğan kardeş gibiler.

waldorf-cornelia

ve maalesef bunlar unutuldu acun nihat doğanı survivora dahil etti.ve program reytinglerde birinci buna ne demeli .

kevin-bey

anasını sikmiş

Görüş Bildir