Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çıplak Yapılabilecek En İyi Aktiviteler

0PAYLAŞIM
Çıplak Yapılabilecek En İyi Aktiviteler

İçinden hiç anadan doğma bir şekilde çılgınca dans etmek gibi bir istek geldiyse, işte denemek isteyeceğin 8 çıplak aktiviteden oluşan listemiz.

Halk arasında çıplaklık çoğu zaman ayıplanır. En iyi ihtimalle, aramızdaki en yetişkinlerin bile gülmeden edemediği bir konudur. Ancak, cinsel yönü olmayan, kıyafetlerin opsiyonel olduğu uğraşların rahatlatıcı, özgürleştirici ve eğlenceli olduğunu savunan pek çok kişi de bulunur.

Dünya çapındaki en iyi çıplak aktivitelerden oluşan listemizle çıplak olarak rahatla.Nüdist Plajı – Samurai Plajı, Port Stephens, Avustralya

Daha önce böyle bir deneyimi olmayan utangaçlar için, nüdist plajına yapılacak bir seyahat, natürist bir yaşam tarzına alışmak için en iyi başlangıçlardan biridir. Avustralya’da Port Stephens’ta bulunan Samurai Plajı’nın el değmemiş kıyıları, dünyadaki en iyi nüdist plajı noktaları arasında sayılır.

Ulusal bir parkın hemen yanında bulunan ve yoğun bir yeşillik örtüsü ve kum tepeleri ile korunan bu yerde bulacağın tek şey, Güney Pasifik esintisini çıplak tenlerinde hissetmekten hoşlanan rahat arkadaş grupları ve aileler.

Eğer tek istediğin kıyafet izleri konusunda endişelenmeden güneşin sıcak ışınları altında sessizce güneşlenmekse, kumsalın bunu sağlayacak kadar geniş olduğunu belirtelim.

Ancak biraz daha sosyalleşmek istiyorsan, giysi takıntısı olmayan plaj arkadaşlarına katılmak için Şubat ayındaki çıplak karnavalı veya Çıplaklar Olimpiyatı ile bir bütün olan yıllık Samurai Plajı Pikniği’ni de bekleyebilirsin!Çıplak Yoga – New York, ABD

Tamamen yabancılarla dolu bir odada aşağı bakan köpek pozisyonunda durma fikri aşırı garip hisler doğuruyor olsa da, kısmen yeni bir moda olan çıplak yoga (Sanskritçede ‘nagna yoga’) Hindistan’da dini kişiler tarafından yüzyıllardır uygulanmaktadır.

New York‘un ismiyle uyumlu Bold & Naked yoga stüdyosu, insan vücudunu tüm şekil ve boyutlarıyla kabul eden ve yücelten, hem karma hem de cinsiyetlere göre ayrılmış çıplak vinyasa kursları sunmaktadır.

Cinsellikten tamamen uzak bir ortamdaki çıplak yoga sınıfları, sağlıklı bir beden imajını destekleme hedefine ek olarak, orijinal sayılabilecek bir tüketimcilik eleştirisidir de. Gündelik yaşamın ayrımcılık yaratabilecek ve insanları birbirinden uzaklaştırabilecek ayrıntılarından (tasarımcı imzalı spor giysileri gibi) arınmak, insanın kendi vücudunda rahat hissetmesi için atılmış önemli bir adım olarak görülür.Çıplak Bisiklet Sürme Etkinliği – Londra, İngiltere

Çıplaklık bazen sadece kıyafetlerinden ve endişelerinden sıyrılmak demektir ama bazen de bir manifestodur. Bu konuya verilebilecek en iyi örnek, her yıl dünya çapında 70 ülkede gerçekleştirilen ve araba kültürü ile petrol bağımlılığına karşı bir duruş ve vücuduyla daha barışık bir toplumu savunan Dünya Çıplak Bisiklet Sürme Etkinliği’dir.

Kıyafet kuralı “cesaret edebildiğin kadar çıplak” olan etkinlikte vücut sanatları ile yaratıcı kostümler de teşvik ediliyor ve insan gücüyle çalışan her tür taşıt kabul görüyor.

Başkentin pek çok noktasından başlayan ve merkezinde birleşen etkinliğin Londra 2014 ayağında 1.000’in oldukça üzerinde sayıda çıplak katılımcı sokaklara döküldü!

Kıyafetlerinden kurtul, bisikletine atla ve gereksiz yere araç emisyonlarına maruz bırakılmaya karşı savaşa katıl!Çıplak Golf – Le Porge, Fransa

Bordeaux’dan arabayla sadece bir saat uzaklıktaki harikulade Bassin d’Arcachon bölgesinde bulunan sakin La Jenny Naturist Resort’un, üyelerini o yeşil sahaya gönderirken baklava desenli çoraplar ve kaşındırıcı geleneksel golf pantolonlarını giymeye değil, tam tersine anadan doğma olmaya mecbur ettiğini duymak golf meraklılarını ya çılgına döndürecek ya da oldukça mutlu edecektir!

Seni çam ağaçlarının gölgesindeki, meraklı gözlerden uzakta gönlünce çırılçıplak dans edebileceğin rahat ahşap dağ evlerine yerleştirecek bu aile dostu “çıplaklık” mekanında, 9 hektarlık golf sahasından başka pek çok spor ve aktivite de bulunuyor. Kısacası burası için bir natürist cenneti diyebiliriz.Sauna – Helsinki, Finlandiya

Eskilerden ama güzel bir adet olan, odunla ısıtılan saunalarda buhara doymaya dayalı yüzyıllık Fin geleneği, gözenekleri ve ruhu temizlemek için keyifli bir yöntemdir.

Fin kültürünü tamamlayan bir öğe olan sauna, değişken bir ortama sahiptir ve inanılması güç olsa da, bir iş toplantısını burada gerçekleştirmek, sessizce oturarak kendini dinlemek kadar doğaldır. Ülke ortalamasına göre bir Finlandiyalının ilk sauna deneyimi daha 20 haftalık bebekken gerçekleşir ve Finlandiya’da neredeyse her iki kişiden biri saunaya gider!

Helsinki’nin tam merkezindeki karizmatik ve dağınık ruhlu Kallio mahallesindeki Arla, 1929’dan beri faaliyette olan halka açık bir saunadır ve olabildiğince yerel bir zevk olan bu mekânın her yaştan oldukça bağlı bir müdavim kitlesi bulunur. Doğal olarak hiçbir kıyafete izin verilmez ve Perşembe günü uğradığın takdirde profesyonel birine sırtını ovalatabilirsin.Çıplak Gemi Gezintisi – Karayipler

Teksas kökenli bir şirket olan Bare Necessities, Karayipler’i her zaman popüler olacak bir tarzda dolaşabilmen için, yolculuğa Florida’dan başlayan ve bir hafta süren gemi seferleri sunuyor.

Bu orijinal yüzen çıplaklar kampı, Dominik Cumhuriyeti ve Porto Riko’dan bölgedeki en iyi Fransız adalarına kadar pek çok farklı noktaya yelken açıyor.

Adadan adaya gezerken katılabileceğin doğa yürüyüşü, kano ve şnorkelle yüzme gibi çok çeşitli aktivitelere ek olarak, “The Big Nude Boat” (Büyük Çıplaklar Gemisi) ayrıca Bahamalar’daki kendi özel çıplaklar adasında da mola veriyor!Şehirde çıplak güneşlenme – Münih, Almanya

Almanya’nın üçüncü büyük şehri olan Münih’te halka açık alanda çıplaklık, geniş çapta kabullenilmiş ve insanların dik bakışlarına ve yargılamalarına sebep olmayan bir olgudur ve aslında Nisan 2014’te devlet tarafından yasallaştırılmış bir haktır.

Uçaktan iner inmez soyunmaya başlamadan önce, bu çıplaklık izninin şehirdeki 6 park alanıyla sınırlı olduğunu aklından çıkarma. Bu alanların hepsi belli derecede mahremiyet sağlasa da, saklı veya duvarlarla çevrili yerler değil. Bu alanlardan biri de, şehrin tam merkezinde bulunan ve şehrin halka açık en büyük parkı olan Englischer Garten (İngiliz Bahçesi)!

Eğer cıvıl cıvıl bir metropolün tam ortasında poponu yumuşak yeşil çimenlerin üzerine yerleştirerek dinlenmek her zaman hayallerini süslediyse, bir sonraki şehir kaçamağın için Münih’i listene eklemeyi unutma.Çıplak Koşu – Roskilde, Danimarka

Eğer çıplak koşmaktan hoşlanıyorsan, Danimarka’nın ünlü Roskilde Festivali’nden başka yere bakmana gerek yok.

Bob Marley, David Bowie ve The Rolling Stones gibi efsanelerin sahne aldığı, on binlerce hayrana sahip kar amacı gütmeyen bu popüler müzik festivali, ilk Çıplak Koşu etkinliğinin yapıldığı 1999’dan beri hatırı sayılır sayıda nüdisti kendisine çekiyor.

Roskilde Festival Radio’nun düzenlediği ve her yıl festivalin cumartesi gününde gerçekleşen koşuda, 30 çırılçıplak erkek ve kız sıraya dizilerek yağmur çamur dinlemeden kamp alanının çevresinde koşar.

Uyarmadık deme, burada her şey eğlenceden ibaret değil… Bitiş çizgisine ulaşan ilk erkek ve kadın yarışmacıya diğer pek çok ödülle birlikte müstehcen şekillere sahip kupalar verileceğinden rekabet oldukça kızışabilir. Yani yarışa önceden hazırlansan iyi edersin!

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir