Çiftlik Bank, Bitcoin Madenciliği mi Yapıyor?

-

Geçtiğimiz günlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın inceleme başlattığı Çiftlik Bank, Bitcoin işine mi girdi? Çiftlik Bank hakkında inceleme başlatıldıktan sonra genç CEO'su da sessiz sedasız hisselerini devretmişti. Şimdi ise üyelere gönderildiği iddia edilen bir video ile Çiftlik Bank'ın Bitcoin madenciliği yaptığı iddia ediliyor.

İddialara göre CEO'nun hisselerini devretmesinin ardından üyelerin paniğe kapılmaması için çalışmalara deva edildiğinin göstergesi olarak bu video gönderilmiş.

Ayrıca video ile birlikte şu mesajın da üyelere iletildiği iddiası var: “Arkadaşlar iyi geceler. Şirketimizin güzel ülkemizde 18 ayda elde ettiği kazanımları biliyorsunuz tarım ve hayvancılıkta degerlendirmektedir. Yine bildiginiz uzere bu süreç içinde yurt dışında bir çok ülkede serverlar açmıştır. Sadece ve sadece yurt dışı serverlardan ülkemize gelen dövizlerle şirket yönetim kurulumuzun kararıyla 15 aydır dünyadaki yeni trend olan ve ivmesini her gecen gun çoğaltan Bitcoin yani kripto para madeninin üretimi noktasında yatırım yapmıstır.

Bundan 15 ay önce 15 milyon dolar kaynakla yapılan bu yatırımdan şuana kadar 150 milyon dolar gelir elde edilmistir. Tarım ve Hayvancılık faaliyetlerimizden elde ettigimiz gelirlere dokunmadan Çiftlikbank üyelerinin gelirlerinin büyük çoğunluğu bu gelirden karsılanmıştır. Sirketimiz ayakları yere saglam basarak yürümeye devam etmektedir. Kullanıcıların paralarının yeni üyelerden karşılandığını iddia edenlere cevap niteliğindeki bu gelismeyi sizlerle paylasmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Biz ciftlikbank ailesi olarak ülkemize tarım ve hayvancılık sektöründe büyük işlere imza atmak için gelisen teknolojinin tüm imkanlarını seferber eden bir beyin takımımız olduğunu gururla bildirir iyi geceler dilerim.”

Kaynak: Sözcü

İşte o video:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir