Görüş Bildir
Haberler
CHP Sözcüsü Öztrak'tan, Erdoğan'a Sert Sözler: 'Ya Para Saymayı Bilmiyorsun Ya da Hiç Sopa Yemedin'

CHP Sözcüsü Öztrak'tan, Erdoğan'a Sert Sözler: 'Ya Para Saymayı Bilmiyorsun Ya da Hiç Sopa Yemedin'

Batuhan
18.08.2020 - 17:42

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP lideri Kılıçdaroğlu'na açtığı 2 milyon TL'lik davaya tepki gösteren CHP sözcüsü Faik Öztrak, 'Sen ya para saymayı bilmiyorsun ya da hiç sopa yemedin' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açtığı 2 milyon liralık dava hakkında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Hukuka göre manevi tazminatın miktarı bir taraf için zenginleşmeyecek şekilde belirlenir. Bu dava en baştan reddedilmelidir. Eğer bu dava kabul edilirse, mahkemenin 2 milyonun Saray’ın kibirli kişisinin zenginleşmeyeceğini kabul ettiği anlamına gelir. 2 milyon ile Erdoğan ailesinin bu miktarla zenginleşmeyeceği ortaya çıkar” dedi.

"Wikileaks belgelerinde Erdoğan ile de ortaya iddialar atıldı"

"Wikileaks belgelerinde Erdoğan ile de ortaya iddialar atıldı"

Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Anadolu’da söylenen bir ifadeyi hatırlatarak “Parayı gerçekten alın teriyle kazanan biri, 2 milyon TL’nin ne demek olduğunu bilir. Milletimizin hem feraseti derindir, hem kültürü engindir. Böyle durumlar için Anadolu’da; “Sen ya para saymasını bilmiyorsun ya da hayatında hiç sopa yemedin” derler. ” diye konuştu.

Öztrak, Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin yeni olmadığını belirterek, “22 Ekim 2019’da yaptığı konuşmada, ‘Erdoğan’ın ey Trump sen benim ailemin çocuklarımın mal varlığını mı araştıracaksın, araştırmazsan namertsin benim verilmeyecek tek kuruş hesabım yoktur, ben hesap vereceksem Türk milletine hesap veririm’ demesi gerekir demişti. Erdoğan bu sözleri dile getirdi mi? Getirmedi. Emperyal güçlere cevap verebildi mi? Veremedi. Oysa böyle bir durumda gerçek bir devlet adamının ne yapması gerektiğini önceki dönem genel başkanımız Deniz Baykal göstermişti. Yapılacak olan, kendine güvenmek budur. Wikileaks belgelerinde Erdoğan ile de ortaya iddialar atıldı. İsviçre’de hesapları olduğu söylendi. Ne yapıldı? Hiçbir şey yapılmadı. ABD Başkanı ahmak olma dediğinde hakaretleri yutuyor. Yetmiyor Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturduğunu unutuyor, bir de bakıyorsunuz Türkiye’nin cumhurbaşkanlığı koltuğu ABD seçimlerine meze oluyor. Trump ‘Kendisi bir tek beni dinliyor’ diye caka satıyor” ifadelerini kullandı.

"Dışişleri bakanınız ne yaptı? Orada süs çiçeği diye mi oturuyorsunuz?"

"Dışişleri bakanınız ne yaptı? Orada süs çiçeği diye mi oturuyorsunuz?"

“Sarayın arayın altun çocuğu” bugün sosyal medyadan Biden’ın sözlerini neden 8 aydır gündeme getirmediklerini açıklamış. “Biz bunu zaten biliyorduk. Muhalefetin ne diyeceğini bekliyorduk” demiş. Biliyordunuz da ne yaptınız? Dışişleri bakanınız ne yaptı? Orada süs çiçeği diye mi oturuyorsunuz? ABD’nin başkan adayı kalkmış ülkeyi aşağılarken, siz muhalefete tuzak kurmak için ülkeye edilen hakareti 8 ay boyunca sineye mi çetiniz? Bu nasıl devlet ciddiyeti? Nasıl devlet adamlığı? Ama bunları sineye çeken Erdoğan, genel başkanımız, “malvarlığını Türkiye’ye getir” dedi diye, 2 milyon TL’lik tazminat davası açıyor. Ama her zaman yaptığı gibi davanın muhatabını da, istediği paranın cinsini de yanlış seçiyor. Erdoğan oturduğu koltuğun itibarını korumak için, davayı ABD Kongresi’ne açmalıydı. 2 milyon TL değil, 2 milyon dolar istemeliydi. Yapabildi mi? Yapamadı. Gıkı çıkmadı.

"Bu davayı açmazsanız namertsiniz"

"Bu davayı açmazsanız namertsiniz"

Bir kere daha söylüyoruz. Güneşi balçıkla sıvayamazsınız. Bu davayı açmazsanız namertsiniz. Bu millet hakk’ın ve haklının yanındadır. Milletimiz her şeyi görüyor. Notunuzu veriyor. Önüne gelecek ilk sandıkta yerinizi gösterecek, oturduğunuz koltuklardan sizi kaldıracak, evlerinize gönderecek. O güne kadar zulmünüz artsın, zulmünüz artsın ki zevaliniz hızlansın. Bizler CHP ailesi olarak genel başkanımızın arkasındayız. Zulmünüze karşı birlikte direneceğiz. Bu yolda beraber yürüyeceğiz. Elinizden geleni ardınıza koymayın.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
167
51
18
13
12
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
yigitalp-tokur

30 milyon TL ye az bir şey kaldı 30 milyon TL cik kaldı diyen bir varlığın babasını 2 milyon TL tabii zengin etmez. Kim bilir 'saraycık' ın bir günlük masraf... Devamını Gör

Resho

Trump'un Erdoğan bir tek beni dinler açıklamasının yorumlanmasını acilen omurgasız kardeşlerimizden bekliyoruz. Ne zaman sıkışsanız muhalefete yüklenin. Oh n... Devamını Gör

Lestat

Mahalle ağzıyla siyaset yapan adamlardan, senin ve ailenin geleceğini inşa etmesini beklemek nasıl bir çaresizliktir...