Görüş Bildir
Haberler
CHP'li Şafak Pavey'den Vekilliğe Veda Mesajı

CHP'li Şafak Pavey'den Vekilliğe Veda Mesajı

FreiGeist
04.03.2015 - 13:11
İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, BirGün gazetesi aracılığı ile bir mesaj yayımlayarak milletvekilliğine veda ettiğini açıkladı. Pavey, Türkiye’nin geleceğine dair mücadelesini parlamento dışında sürdürmek istediğini belirtti. Siyaseti bir kariyer olarak görmediğini belirten Pavey, “Aynı mücadeleye ve ideallerimi kovalamaya milletvekili olmadan devam etmeye kararlıyım” dedi.

Pavey’in açıklamasının tam metni şöyle: 

“Siyasete başladığım gün seçmenimize, siyaseti bir kariyer olarak sürdürmeyeceğimi açıklamıştım. Sorumluluklarımı en yüksek enerji ve çaba ile yerine getirmeye çalıştım. Umarım üstlendiğim bu görevde eksik kalmamışımdır. Nöbet olarak nitelendirdiğim konumumu artık devretmem gerektiği kanaatindeyim. Umuyorum ki yeni seçim dönemine girerken gelen arkadaşlarım çok daha büyük bir sinerji yaratacaklardır ve bize güvenen seçmenlerimizin beklentilerini en iyi şekilde yerine getireceklerdir.

Her şeyden önce bana bu fırsatı veren ve büyük bir tecrübe kazanmama yol açan Genel Başkanımıza, yol arkadaşlarıma ve partime teşekkür etmek istiyorum. Aynı mücadeleye ve ideallerimi kovalamaya milletvekili olmadan devam etmeye kararlıyım. Çünkü bu, Türkiye’nin geleceğinin mücadelesidir ve ben de her zaman ülkemin geleceği için verilen mücadelenin bir parçasıyım.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

15 CHP’li vekil aday olmuyor

15 CHP’li vekil aday olmuyor

CHP’de tekrar aday olmayan 15 isim şöyle:

Hüseyin Aygün. Aykan Erdemir. Oğuz Oyan. Alaattin Yüksel. Oktay Ekşi. Şevki Kulkuloğlu. Sabahat Akkiraz. Şafak Pavey. Osman Aydın. Kemal Ekinci. Mehmet Haberal. Osman Kaptan.Turhan Tayan. Binnaz Toprak. İhsan Kalkavan.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ekrem Tos

*Politik dolandırıcılığın binbir çeşidi vardır. Sol bir partiden girip milletvekili seçildikten sonra “politikayı bıraktım” demek, ama her ay ödenen aylıklar... Devamını Gör

17 yaşındayken geçirdiği kazadan (intihar teşebbüsü mü?) sonra hayata tutunmak adına birçok sosyal projede,stk larda,bürokratik temsilciliklerde akademik çal... Devamını Gör